Постанова № 125345832, 21.02.2025, Сумський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
21.02.2025
Номер справи
587/692/25
Номер документу
125345832
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 587/692/25

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 лютого 2025 рокуСумський районний суд Сумської області складі головуючого судді Степаненка О.А., за участю секретаря судового засідання Бузової Т.І. прокурора Ліфиренка Р.Г. розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України, головного бухгалтера ДП «Дослідне господарство інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України, рнокпп НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172 6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги фінансового контролю, що відносяться до адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за що встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала.

Витягом з наказу від 03.08.2022 № 44-к «Про переведення ОСОБА_2 », встановлено, що ОСОБА_1 переведено з посади провідного бухгалтера ДП «ДГІСГ Північного Сходу НААН» на посаду виконувача обов`язків головного бухгалтера ДП «ДГІСГ Північного Сходу НААН» з 04.08.2022.

Відповідно до наказу від 08.08.2022 № 47-к «Про призначення Ксенії Лук`яненко», встановлено, що ОСОБА_1 , призначено на посаду головного бухгалтера ДП «ДГІСГ Північного Сходу НААН» з 09.08.2022.

Відповідно до посадової інструкції головного бухгалтера ДП «ДГІСГ Північного Сходу НААН, затвердженої 08.08.2022, головний бухгалтер зобов`язаний забезпечувати ведення бухгалтерського обліку, дотримуючись єдиних методологічних засад, встановлених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», з урахуванням особливостей діяльності підприємства і технології оброблення облікових даних, брати участь і підготовці та поданні інших видів періодичної звітності, які передбачають підпис головного бухгалтера, до органів вищого рівня у відповідності з нормативними актами, затвердженими формами та інструкціями, керувати працівниками бухгалтерського обліку підприємства та розподіляти між ними посадові завдання та обов`язки, знайомити цих працівників із нормативно-методичними документами та інформаційними матеріалами, які стосуються їх діяльності, а також зі змінами в чинному законодавстві (п. 2.1, п. 2.7, п. 2.13, п. 2.14 розділу ІІ Посадової інструкції).

Враховуючи вищевикладене, у відповідності до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права і суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Водночас, у ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено про те, що суб`єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану» (12.10.2023 набрав чинності), яким установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Отже, ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, зобов`язана подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за 2022 рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 , подала щорічну декларацію за 2022 рік 25.03.2024 о 19 год. 52 хв.

Додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.12.2024 № 47-07/96232-24, послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2022 по 31.05.2024, встановлено, що остання вперше зайшла до Реєстру 20.03.2024 о 14 год. 13 хв. за допомогою кваліфікованого електронного підпису. 25.03.2024 о 17 год. 58 хв. ОСОБА_1 здійснила повторний вхід до системи, заповнила всі розділи декларації за 2022 рік, (посилання на декларацію у Реєстрі https://public.nazk.gov.ua/documents/29a22bc1-e1e0-43c8-af2b-e8ebb63dc33b, яке збігається із послідовністю дій суб`єкта декларування як ідентифікатор документа), перевірила повноту на достовірність зазначеної інформації та подала документ шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису о 19 год. 52 хв. цього ж дня.

Дії ОСОБА_1 по зобов`язанню виконання вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану» виходять за межі термінів, як результат, не дотримано таке зобов`язання суб`єктом декларування.

Разом з тим, відповідно до табелю обліку робочого часу за період жовтень-грудень 2023 року та січень-квітень 2024 року, ОСОБА_1 не була відсутньою на роботі з поважних причин.

Про технічну справність реєстру та можливість подання щорічної декларації за 2022 рік ОСОБА_1 , свідчить лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.06.2024 № 47-07/40246-24.

Таким чином, ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб`єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати щорічну декларацію за 2022 рік до 31.01.2024 і що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.

Таким чином, ОСОБА_1 маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали Декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати Декларацію за 2022 рік в будь-який із місяців, що передував лютому 2024 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.

З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу Декларації ОСОБА_1 не є поважною причиною так, як мала реальну можливість подати Декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, Декларація за 2022 рік подана з пропуском строку і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1 ознак зазначеного адміністративного правопорушення.

Під час проведення перевірки, аналізу доказів та складання протоколу жодних обставини, які б свідчили про наявність у ОСОБА_1 поважних причин несвоєчасного подання Декларації за 2022 рік або підстав для відтермінування подання такої декларації не встановлено.

Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, що є вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно дост. 34 КУпАПобставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю щире розкаяння ОСОБА_1 .

Відповідно дост. 35 КУпАПобставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

У зв`язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, обставини, що пом`якшують покарання, матеріали адміністративної справи, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Крім того, відповідно до ст. 4Закону України «Про судовий збір»з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605, 60 грн.

Керуючись, ст. ст.36,172-6ч.1, 283,284 КУпАП, суддя-

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.172-6КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - в сумі850(вісімсот п`ятдесят)гривень. Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ( № справи) .

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

На підставі ч.1ст.307КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ч. 2ст. 308 КУпАПу разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Суддя О.А.Степаненко