Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 952/984/24
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.02.2025 суддя Зачепилівського районного суду Харківської області Яценко Є. І., за участю секретаря судового засідання Ніколенко Л.О., прокурора Квітчатого К.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с. Зачепилівка Харківської області адміністративний матеріал, який надійшов від Національної поліції України департаменту стратегічних розслідувань 7 управління ( з обслуговування Харківської області) про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Зачепилівської селищної ради Харківської області, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6, та ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Зачепилівського районного суду Харківської області надійшли два матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, та ч.1 ст.172-6 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 565 від 25.11.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 будучи депутатом Зачепилівської селищної ради Харківської області, являючись відповідно до п.п. « б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 01.03.2024 о 15.04 год., без поважних причин подав щорічну декларацію за 2021 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаних з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Крім того згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 566 від 25.11.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 будучи депутатом Зачепилівської селищної ради Харківської області, являючись відповідно до п.п. « б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 01.03.2024 о 15.12 год., без поважних причин подав щорічну декларацію за 2022 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаних з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Квітчатий К.В. у судовому засіданні зазначив, що матеріали справи про адміністративне правопорушення містять достатньо доказів про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6, та ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв`язку з чим, просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, щиро розкаявся. По суті справи суду повідомив, що вчинив дане правопорушення без будь-якого умислу, просив суд суворо його не карати.
Судом встановлено, що 27.11.2020 року, тобто з моменту офіційного оголошення підсумків виборів Зачепилівською селищною територіальною виборчою комісією на І сесії Зачепилівської селищної ради ОСОБА_1 набув повноважень депутата.
Відповідно до ч. 1ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно зіст. 2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад"депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно доКонституції Україниі закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановленийКонституцією України. Депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов`язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Закон №1700-VIIдо суб`єктів, на яких поширюється дія цьогоЗакону, відносить осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування (п. 1 ч. 1ст. 3 цього Закону).
Відповідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі депутати місцевих рад.
Депутат Зачепилівської селищної ради ОСОБА_1 є особою, на яку поширюється діяЗакону України "Про запобігання корупції" №1700-VІІ та має нести відповідальність за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до даних офіційного веб-сайтуВерховної Ради України Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану"(далі Закон №3384-ІХ) набрав чинності 12.10.2023 року.
Отже, з 12.10.2023 року здійснення заходів фінансового контролю, передбаченихрозділом VII Закону №1700-VII(зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.
Законом №3384-ІХвнесені зміни до деякихЗаконів України, а саме: пункт 2-7розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014р. викладено у такій редакції: "установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинностіЗаконом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій етапі 45 цьогоЗакону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою чотирнадцятою статті 45цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше".
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати щорічну декларацію за 2021 та 2022 рік упродовж часу з 00:00 год., 01.01.2023 по 23:59 год. 31.01.2024 (граничний строк).
Проте, ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений ст.45розділуVII"Фінансовий контроль" та п. 2-7 розділуXIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції" №1700-VІІ та подав декларації за 2021 та 2022 роки з пропуском, встановленогозакономстроку, а саме: 01.03.2024 о 15.04 год., та 01.03.2024 о 15.12 год., відповідно, що вбачається з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В суді не встановлено поважності причин несвоєчасного подання декларації суб`єктом декларування ОСОБА_1 .
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172 6 КУпАП та ч. 1ст.172-6КУпАПє доведеною та підтверджена протоколами про адміністративні правопорушення № 565, та № 566, та іншими документами долученими до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 2ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
За таких обставин суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення, суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, з`явився в судове засідання, вину визнав в повному обсязі, щиро розкаявся, оцінюючи в сукупності дії ОСОБА_1 , наслідки та ставлення останнього до вказаних дій, конкретні обставини вчинених адміністративних правопорушень, з урахуванням даних, що характеризують особу, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності з ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір»та в порядкуст. 40-1 КУпАП, з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню на користь держави судовий збір, який складає 0.2 розмірупрожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605,60 грн.. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.34,40-1,283,284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити йому за їх вчинення адміністративне стягнення:
- зач.1 ст.172-6КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот ) гривень,
- зач.1 ст.172-6КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот ) гривень.
В силу ст.36КУпАП остаточновизначити ОСОБА_1 адміністративне стягненняза ч.1ст.172-6КУпАП увигляді штрафуна користьдержави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот ) гривень.
Перерахувати зазначенусумуштрафунакористьдержави: отримувач: ГУК Харків обл./СТГ Зачепил/21081100, ЄДРПОУ 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р UA938999980314010542000020549, код бюджетної класифікації: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн., який перерахувати до Державного бюджету України: отримувачкоштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до ч. 1ст. 307 КУпАПштраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення порушнику постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до порушника може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядкуст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.
Суддя Є.І. Яценко