Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №461/10300/24
Провадження №3/461/147/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2025 року суддя Галицькогорайонного судум.ЛьвоваВолоско І.Р.,розглянувши адміністративнусправу пропритягнення доадміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий 31.05.2018 р. органом 4611; РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ст.212-21Кодексу Українипро адміністративніправопорушення, -
в с т а н о в и в:
Національне агентство здійснило аналіз Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2020 рік, поданого до Національного агентства політичною партією «Духовна Україна» (ідентифікаційний код 37965300) у паперовій формі.
За результатами аналізу встановлено, що оформлення Звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства: Звіт Партії в паперовій формі подано у виді окремих аркушів та непрошитим, а також у Звіті Партії не відображено відомості щодо зареєстрованої символіки Партії.
У Звіті Партії за 2020 рік у зведеній таблиці майна, нематеріальних цінностей, цінних паперів не відображено інформацію про наявні у власності Партії торговельні марки (прапор, розпізнавальні знаки, девіз) - свідоцтво про державну реєстрацію символіки політичної партії № 815, зареєстроване 26.03.2012, інформація про які розміщена у Реєстрі символік громадських формувань за посиланням minjust.gov.ua/dep/ddr/reestr-simvolik-gromadskih-formuvan.
У 2012 році Міністерством юстиції України здійснено державну реєстрацію символіки Партії - прапор, емблема та девіз.
Таким чином, невідображення у Звіті Партії за 2020 рік відомостей щодо зареєстрованої символіки Партії, яка також перебуває у власності Партії, є порушенням пункту 1 частини дев`ятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні».
Також, відповідно до абзацу 2 пункту 1 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1185/29315 3віт у паперовій формі повинен бути пронумерований, прошитий та містити на останній сторінці напис «Усього пронумеровано, прошито, скріплено печаткою та підписом___аркушів», найменування посади керівника (уповноваженої особи політичної партії), його (її) прізвище, ініціали та підпис, відбиток печатки.
Водночас Звіт Партії та її місцевих осередків за 2020 рік в паперовій формі подано до Національного агентства у вигляді окремих аркушів та непрошитим.
Зазначене є порушенням частини 10 статті 17 Закону, пункту 2 розділу І, підпункту 1 пункту 10 розділу II, пункту 1 розділу III Положення.
Таким чином, ОСОБА_1 , як посадова особа (керівник Партії), порушив порядок подання Звіту політичної парти про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-21 КУпАП.
Окрім цього, Національне агентство здійснило перевірку Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за II квартал 2024 року, поданого політичною партією «Духовна Україна» (ідентифікаційний код 37965300) до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
За результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям, що містяться у реєстрах, інших інформаційно- телекомунікаційних та довідкових системах, Національним агентством встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображенні інформації про наявні у власності Партії торговельні марки (прапор, розпізнавальні знаки, девіз).
Відповідно до відомостей з Реєстру символік громадських формувань Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України (minjust.gov.ua/dep/ddr/reestr-simvolik-gromadskih-formuvan) Партія має у власності розпізнавальні знаки, прапор та девіз, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію символіки політичної партії від 26.03.2012 № 815.
Водночас у пункті 6 «Нематеріальні активи» розділу І «Майно та нематеріальні активи» Звітів Партії за II квартал 2024 року не відображено інформацію про право власності на розпізнавальні знаки, прапор та девіз.
У 2012 році Міністерством юстиції України здійснено державну реєстрацію символіки Партії - прапор, емблема та девіз.
Таким чином, невідображення у Звіті Партії за II квартал 2024 року відомостей щодо зареєстрованої символіки Партії, яка також перебуває у власності Партії, є порушенням пункту 1 частини 11 статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні».
Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа (керівник Партії) порушив порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-21 КУпАП.
ОСОБА_1 надіслав до суду пояснення, в яких зазначає, що зауваження стосовно символіки Партії є відверто формальним, тому що інформація про це відома державі. Якщо Партія не зазначила у звіті про символіку це не означає, що її не має або це якось вплинуло на сам звіт, його фінансові показники, тому позиція НАЗК йому абсолютно незрозуміла. Стосовно ж поданого звіту за 2020 р., то вважає, що НАЗК у висновку не вказує, що конкретно було зроблено неправильно. В будь-якому випадку у висновку не зазначається про порушення Партією фінансової діяльності, корупційні порушення, тощо.
Також вважає, що Голова Партії не може відповідати за бездіяльність представників регіональних партійних організацій, неможливість чи небажання ними підписувати, готувати звіт, а тому він не може бути суб`єктом правопорушення.
Просить суд визнати правопорушення малозначним зі звільненням його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням та закрити провадження у справі.
Крім цього, захисник ОСОБА_1 адвокат Лавринів М.Я. надіслала до суду клопотання, в якому просить суд зарити провадження у справі у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. Вказує на те, що обов`язок подати до НАЗК звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру покладено на політичну партію, а тому суб`єктом правопорушення є саме політична партія, а не ОСОБА_1 як її керівник.
Також звертає увагу, що політичною партією вже подавалися інші звіти, які були аналогічні за змістом до звіту, в якому ніби-то було встановлено неповноту інформації, при цьому Національним агентством з питань запобігання корупції жодних порушень виявлено не було.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, з огляду на наступне.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 245 КУпАПпередбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 212-21 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Судом встановлено, що відповідно до статті 17 України «Про політичні партії в Україні» Національне агентство здійснило аналіз Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2020 рік, поданого до Національного агентства політичною партією «Духовна Україна» (ідентифікаційний код 37965300) у паперовій формі.
За результатами аналізу встановлено, що оформлення Звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства: Звіт Партії в паперовій формі подано у виді окремих аркушів та непрошитим, а також у Звіті Партії не відображено відомості щодо зареєстрованої символіки Партії.
Так, встановлено, що у Звіті Партії за 2020 рік у зведеній таблиці майна, нематеріальних цінностей, цінних паперів не відображено інформацію про наявні у власності Партії торговельні марки (прапор, розпізнавальні знаки, девіз) - свідоцтво про державну реєстрацію символіки політичної партії № 815, зареєстроване 26.03.2012, інформація про які розміщена у Реєстрі символік громадських формувань за посиланням minjust.gov.ua/dep/ddr/reestr-simvolik-gromadskih-formuvan, що підтверджується копією свідоцтва.
Реєстрація символіки здійснюється на підставі статті 18 Закону України «Про громадські об`єднання», статті 23 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», а також наказу Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5 «Про затвердження Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи».
Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи може мати власну символіку (емблему, прапор), що підлягають державній реєстрації. Символіка не повинна відтворювати державні символи України або інших держав, державних органів або органів місцевого самоврядування, а також інші символи і знаки, використання яких обмежено законом. А також має відрізнятися від зображення вже зареєстрованої символіки іншого громадського об`єднання.
Крім цього, громадське об`єднання має право на використання свого найменування та символіки з моменту реєстрації. Забороняється використання найменування та символіки громадської організації без згоди самої громадської організації в цілях, не пов`язаних з діяльністю цього громадського об`єднання.
Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», суб`єктом державної реєстрації символіки громадських формувань є виключно Міністерство юстиції України.
Встановлено, що у 2012 році Міністерством юстиції України здійснено державну реєстрацію символіки Партії - прапор, емблема та девіз, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію символіки політичної партії «Духовна Україна» від 26.03.2012 № 815 за підписом Першого заступника Голови Державної реєстраційної служби ОСОБА_2 .
Таким чином, невідображення у Звіті Партії за 2020 рік відомостей щодо зареєстрованої символіки Партії, яка також перебуває у власності Партії, є порушенням пункту 1 частини дев`ятої статті 17 Закону.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1185/29315, 3віт у паперовій формі повинен бути пронумерований, прошитий та містити на останній сторінці напис «Усього пронумеровано, прошито, скріплено печаткою та підписом___аркушів», найменування посади керівника (уповноваженої особи політичної партії), його (її) прізвище, ініціали та підпис, відбиток печатки.
Водночас, встановлено, що Звіт Партії та її місцевих осередків за 2020 рік в паперовій формі подано до Національного агентства у вигляді окремих аркушів та непрошитим, що підтверджується копією сторінок Звіту Партії за 2020 рік, поданого у паперовому вигляді.
Зазначене є порушенням частини 10 статті 17 Закону, пункту 2 розділу І, підпункту 1 пункту 10 розділу II, пункту 1 розділу III Положення.
Як вбачається з Висновку про результати аналізу Звіту Партії та Акту про проведення аналізу Звіту Партії, виявлені порушення зафіксовано у Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 28.06.2024 та Висновку про результати аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної партії «Духовна Україна» за 2020 рік від 28.06.2024 № 842, затвердженого наказом Національного агентства від 28.06.2024 № 174/24, який опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до відповідно до вимог частини 13 статті 17 Закону.
Щодо суб`єкта адміністративного правопорушення, суд зазначає, що відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» в редакції, що діяла станом на 18.10.2019, політична партія зобов`язана подати до Національного агентства Звіт за відповідний квартал у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії, який повинен містити інформацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від кожної місцевої організації політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи.
Відповідно до пункту 1 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 політичні партії щокварталу, але не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язані подати до Національного агентства Звіт (за підписами керівника політичної партії і головного бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку), засвідченими печаткою політичної партії) у паперовій формі та в електронному вигляді.
Як вбачається з пункту 7.2 статті 7 статуту Партії, затвердженого IV (позачерговим) Всеукраїнським з`їздом політичної партії «Духовна Україна» 17.08.2017, Голова Партії, серед іншого, без доручення представляє Партію в Україні та на міжнародній арені, має право скасування (крім рішень Всеукраїнського З`їзду) та підпису будь-яких документів і рішень Партії, має право вчинення дій від імені Партії у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, політичними партіями, підприємствами, установами, організаціями та іншими юридичними особами не залежно від форм власності та підпорядкування, фізичними особами.
Листом від 21.03.2024 № 1 Партія надала відомості про ОСОБА_1 як керівника Партії.
Повноваження Путаса Юрія Володимировича як керівника Партії підтверджуються копією протоколу засідання Всеукраїнського Бюро політичної партії «Духовна Україна» від 16.10.2017 та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підтверджується копією протоколу та витягом з Єдиного державного реєстру.
Стаття 3 Закону передбачає, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Відповідно до частини 1 статті 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.
Отже, враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб`єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП, є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства.
Звіт Партії за 2020 рік подано до Національного агентства у паперовій формі 02.04.2024 та зареєстровано за вх. № 39949/0/07-34 за підписом керівника Партії ОСОБА_1 , чим останній підтвердив достовірність викладеної у Звіті Партії інформації.
Статтею 14 КУпАП визначено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил, зокрема, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
Таким чином, Путас Юрій Володимирович, як посадова особа (керівник Партії), порушив порядок подання Звіту, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-21 КУпАП.
Окрім цього, судом встановлено, що відповідно до статті 17 України «Про політичні партії в Україні» Національне агентство здійснило перевірку Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за II квартал 2024 року, поданого політичною партією «Духовна Україна» (ідентифікаційний код 37965300) до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
За результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям, що містяться у реєстрах, інших інформаційно- телекомунікаційних та довідкових системах, Національним агентством встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображенні інформації про наявні у власності Партії торговельні марки (прапор, розпізнавальні знаки, девіз).
Відповідно до відомостей з Реєстру символік громадських формувань Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України (minjust.gov.ua/dep/ddr/reestr-simvolik-gromadskih-formuvan) Партія має у власності розпізнавальні знаки, прапор та девіз, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію символіки політичної партії від 26.03.2012 № 815, що підтверджується копією свідоцтва та відомостями про розпізнавальні знаки.
Реєстрація символіки здійснюється на підставі статті 18 Закону України «Про громадські об`єднання», статті 23 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», а також наказу Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5 «Про затвердження Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи».
Водночас у пункті 6 «Нематеріальні активи» розділу І «Майно та нематеріальні активи» Звітів Партії за II квартал 2024 року не відображено інформацію про право власності на розпізнавальні знаки, прапор та девіз.
Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи може мати власну символіку (емблему, прапор), що підлягають державній реєстрації. Символіка не повинна відтворювати державні символи України або інших держав, державних органів або органів місцевого самоврядування, а також інші символи і знаки, використання яких обмежено законом. А також має відрізнятися від зображення вже зареєстрованої символіки іншого громадського об`єднання.
Громадське об`єднання має право на використання свого найменування та символіки з моменту реєстрації. Забороняється використання найменування та символіки громадської організації без згоди самої громадської організації в цілях, не пов`язаних з діяльністю цього громадського об`єднання.
Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», суб`єктом державної реєстрації символіки громадських формувань є виключно Міністерство юстиції України.
У 2012 році Міністерством юстиції України здійснено державну реєстрацію символіки Партії - прапор, емблема та девіз, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію символіки політичної партії «Духовна Україна» від 26.03.2012 № 815 за підписом Першого заступника Голови Державної реєстраційної служби ОСОБА_2 .
Таким чином, невідображення у Звіті Партії за II квартал 2024 року відомостей щодо зареєстрованої символіки Партії, яка також перебуває у власності Партії, є порушенням пункту 1 частини 11 статті 17 Закону.
Як вбачається з Висновку про результати перевірки Звіту Партії, виявлене порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії за II квартал 2024 року від 27.08.2024 № 1316, затвердженого наказом Національного агентства від 27.08.2024 № 259/24, який опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону.
Щодо суб`єкта адміністративного правопорушення, суд зазначає, що положенням частини 9 статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» визначено, що політична партія зобов`язана подати до Національного агентства Звіт (у т. ч. її місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства.
Згідно з пунктами 1, 2 розділу II Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129, Звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту, до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) політичної партії.
Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром, відповідно до Закону.
Як вбачається з пункту 7.2 статті 7 статуту Партії, затвердженого IV (позачерговим) Всеукраїнським з`їздом політичної партії «Духовна Україна» 17.08.2017, Голова Партії, серед іншого, без доручення представляє Партію в Україні та на міжнародній арені, має право скасування (крім рішень Всеукраїнського З`їзду) та підпису будь-яких документів і рішень Партії, має право вчинення дій від імені Партії у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, політичними партіями, підприємствами, установами, організаціями та іншими юридичними особами не залежно від форм власності та підпорядкування, фізичними особами.
Листом від 21.03.2024 № 1 Партія надала відомості про ОСОБА_1 як керівника Партії.
Повноваження Путаса Юрія Володимировича як керівника Партії підтверджуються копією протоколу засідання Всеукраїнського Бюро політичної партії «Духовна Україна» від 16.10.2017 та витягом з Єдиного державного реєстру.
Стаття 3 Закону передбачає, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Відповідно до частини 1 статті 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.
Отже, враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб`єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства.
Звіт Партії за II квартал 2024 року подано до Національного агентства через Реєстр 01.07.2024 о 15:44 годині (унікальний ідентифікатор Звіту -4abfc75d0-37a7- 1 Ief-9197-0fbca96b9f8a) та підписано шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису керівником Партії ОСОБА_1 , чим останній підтвердив достовірність інформації, що викладена у Звіті Партії за II квартал 2024 року.
Статтею 14 КУпАП визначено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил, зокрема, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
Таким чином, ОСОБА_1 , як посадова особа (керівник Партії), порушив порядок подання Звіту, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-21 КУпАП.
Факт правопорушення підтверджується наступними даними:
протоколом про адміністративне правопорушення № 50-33/527 від 10 грудня 2024 року;
копіями сторінок Звіту політичної партії «Духовна Україна» за 2020 рік, поданого у паперовому вигляді, на 29 арк.;
копіями сторінок Звітів місцевих організацій політичної партії «Духовна Україна» за 2020 рік, поданих у паперовому вигляді, на 13 арк.;
витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань від 29.03.2024 за кодом 411304439065 на 3 арк.;
копією свідоцтва про державну реєстрацію символіки політичної партії від 26.03.2012 № 815 та відомості про розпізнавальні знаки на 3 арк.;
копією Акту про проведення аналізу Звіту політичної партії «Духовна Україна» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2020 рік від 28.06.2024 на 3 арк.;
копією Висновку про результати аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної партії «Духовна Україна» за 2020 рік від 28.06.2024 № 842, затвердженого наказом Національного агентства від 28.06.2024 № 174/24, на 2 арк.;
копією листа політичної партії «Духовна Україна» від 21.03.204 № 1, у т.ч. статуту політичної партії «Духовна Україна», на 15 арк.;
копією протоколу засідання Всеукраїнського Бюро політичної партії «Духовна Україна» від 16.10.2017 на 1 арк.;
копією наказу Національного агентства від 04.10.2024 № 320/24 «Про внесення змін у додаток до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.01.2024 № 24/24» на 1 арк.;
копією листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 21.11.2024 № 50-20/88360-24 на 2 арк.;
копією листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 02.12.2024 № 50-20/91522-24 на 2 арк.;
роздруківкою з вебсайту Національного агентства щодо повідомлення про дату, на яку ОСОБА_1 запрошено для надання пояснень та складання протоколу про адміністративне правопорушення, на 1 арк.;
протоколом про адміністративне правопорушення № 50-33/528 від 10 грудня 2024 року;
звітом про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної партії «Духовна Україна» за II квартал 2024 року на 5 арк.;
витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань від 29.03.2024 за кодом 411304439065 на 3 арк.;
копією свідоцтва про державну реєстрацію символіки політичної партії від 26.03.2012 № 815 та відомості про розпізнавальні знаки на 3 арк.;
копією висновку про результати перевірки Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної партії «Духовна Україна» за II квартал 2024 року від 27.08.2024 № 1316, затвердженого наказом Національного агентства від 27.08.2024 № 259/24, на 3 арк.;
копією листа політичної партії «Духовна Україна» від 21.03.204 № 1, у т.ч. статуту політичної партії «Духовна Україна», на 15 арк.;
копією протоколу засідання Всеукраїнського Бюро політичної партії «Духовна Україна» від 16.10.2017 на 1 арк.;
копією наказу Національного агентства від 04.10.2024 № 320/24 «Про внесення змін у додаток до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.01.2024 № 24/24» на 1 арк.;
копією листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 21.11.2024 № 50-20/88360-24 на 2 арк.;
копією листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 02.12.2024 № 50-20/91522-24 на 2 арк.;
роздруківкою з вебсайту Національного агентства щодо повідомлення про дату, на яку ОСОБА_1 запрошено для надання пояснень та складання протоколу про адміністративне правопорушення, на 1 арк.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.212-21 КУпАП.
Аналізуючи докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.212-21 КУпАП, доведена повністю.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення, ступінь вини у скоєному, беручи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Крім того, ст.40-1КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Так, згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 605,6 грн.
Керуючись ст.ст. 36, 212-21, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень за ст.212-21 КУпАП, та накласти стягнення у розмірі трьохсотнеоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 605,6 грн судового збору.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя І.Р.Волоско