Рішення № 125239083, 17.02.2025, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2025
Номер справи
280/11958/24
Номер документу
125239083
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2025 року Справа № 280/11958/24 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мінаєвої К.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст і підстави позовних вимог.

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач), у якій позивач просить суд:

1) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача № 1299230503-2024-5 від 06.11.2024 щодо відмови у призначенні житлової субсидії позивачу;

2) зобов`язати відповідача призначити позивачу житлову субсидію з дати звернення 15.10.2024.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області із заявою про призначення житлової субсидії для оплати житлово-комунальних послуг, однак оскаржуваним рішенням № 1299230503-2024-5 від 06.11.2024 було відмовлено у зв`язку з тим, що особами зі складу домогосподарства протягом 12 місяців здійснено операцію на суму, яка перевищила 50 тис. грн щодо купівлі рухомого чи нерухомого майна. Із посиланням на пункт 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, зауважено, що позивач є матір`ю трьох дітей, які проживають разом з нею, та до складу яких входить дитина-інвалід з дитинства, що є підставою для визнання рішення про відмову у призначенні субсидії протиправним.

ІІ. Виклад позицій інших учасників справи.

23.01.2025 судом отримано відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечує проти задоволення позову з наступних підстав. У розділі 5 декларації від 15.10.2024 про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, заявниця добровільно зазначила інформацію про придбання у квітні 2024 року майна (транспортний засіб) на загальну суму 686 487,00 грн. Після проведення відділом контролю за правильністю нарахування житлових субсидій та пільг Управління пенсійного забезпечення надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області відповідної роботи щодо перевірки наданих ОСОБА_1 даних, інформацію від МВС про придбання майна автоматично підвантажено до електронної декларації. Пунктом 14 Положення № 848 (зі змінами) врегульовано питання, коли житлова субсидія не призначається. Зокрема, відповідно до підпункту 4 пункту 14 Положення (зі змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1184 від 15.11.2021 , № 1285 від 08.11.2024), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операцію на суму, яка на дату проведення операції перевищує 100 тис. грн. Таким чином, рішення про відмову в призначенні житлової субсидії відповідачем прийнято з урахуванням викладених обставин та не суперечить нормам законодавства.

III. Процесуальні дії у справі.

Ухвалою від 13.01.2025 суд відкрив провадження у справі, призначив її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до положень статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України; витребував Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області належним чином засвідчені документи, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення про відмову у призначенні житлової субсидії.

IV. Фактичні обставини справи, встановлені судом.

15.10.2024 позивач, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області із заявою про призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

ІНФОРМАЦІЯ_2 у позивача народився син ОСОБА_2 , про що свідчить витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження № 00019926453 від 11.04.2018.

ІНФОРМАЦІЯ_3 у позивача народилася дочка ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , видане Комунарським відділом реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції, за актовим записом № 1301 та витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження № 00019926580 від 11.04.2018.

ІНФОРМАЦІЯ_4 у позивача народилася дочка ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , видане Комунарським відділом реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції, за актовим записом № 407 та витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження № 00019923480 від 11.04.2018.

Згідно з посвідченням НОМЕР_3 від 05.05.2018 (строк дії до 31.12.2024) ОСОБА_1 виховує трьох неповнолітніх дітей, має право на пільги, передбачені законодавством України для багатодітних сімей. Посвідчення дитини з багатодітної сім`ї мають усі троє дітей позивача ( ОСОБА_2 посвідчення серії НОМЕР_4 від 18.04.2016, строком дії до 31.12.2024; ОСОБА_3 посвідчення серії НОМЕР_4 від 18.04.2016, строком дії до 31.12.2024; ОСОБА_4 посвідчення серії НОМЕР_5 від 06.09.2021, строком дії до 31.12.2024).

Відповідно до виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 11.12.2024, складеної Комунальним некомерційним підприємством «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 5», ОСОБА_4 є інвалідом з дитинства підгрупи «А».

Згідно з посвідченням серії НОМЕР_6 від 10.06.2021 ОСОБА_1 отримує державну соціальну допомогу, призначену ОСОБА_4 як особі (дитині) з інвалідністю (продовжено до 30.11.2025).

За змістом довідки від 12.12.2024 № 373 ОСОБА_2 01.09.2023 вступив до Запорізького будівельного фахового коледжу (наказ про зарахування на навчання № 56-ОС від 17.08.2023) і на теперішній час навчається на ІІ курсі денного відділення в групі ОА1-23. Термін закінчення навчального закладу: 30.06.2026.

05.04.2024 між ОСОБА_5 (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) укладено договір купівлі-продажу транспортного засобу № 2343/2024/4423733, відповідно до якого продавець зобов`язується передати у власність покупцеві транспортний засіб марки Nissan моделі Rouge 2018 року випуску білого кольору, зареєстрований за продавцем 04.04.2024 підрозділом МВС ТСЦ 2343. За домовленістю сторін ціна транспортного засобу складає 686487,00 грн.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 06.11.2024 № 1299230503-2024-5 відмовлено у призначенні житлової субсидії. Підстава: особами зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснено операцію на суму, яка перевищила 50 тис. грн щодо купівлі рухомого чи нерухомого майна.

Вважаючи протиправним рішення про відмову у призначенні житлової субсидії, позивач звернулася з цим позовом до суду.

V. Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» визначено, що з 01.12.2022 призначення житлових субсидій здійснюється органами Пенсійного фонду України.

Механізм використання коштів, передбачених у Державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій визначає Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення № 848 в редакції, чинній на момент звернення позивача із заявою про призначення житлової субсидії, а саме в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2024 № 1079).

Відповідно до пункту 1 Положення № 848 це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:

щомісячної житлової субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, а також житлово-комунальних послуг, а саме:

- житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;

- комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами;

щомісячної житлової субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об`єднання), та витрат на комунальні послуги в такому будинку;

житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку. Суми призначеної, але не виплаченої у зв`язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія, за письмовим зверненням такої особи, поданим протягом трьох місяців після смерті одержувача (абзац перший пункту 3 Положення № 848).

Відповідно до пункту 4 Положення № 848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Пунктом 22 Положення № 848 встановлено, що житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства:

які зареєстровані (задекларовані) в житловому приміщенні (будинку);

які не зареєстровані (не задекларовані) в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди) житла (далі - орендарі), за рішенням суду, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

які не зареєстровані (не задекларовані) в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

У випадках, передбачених абзацами третім і четвертим цього пункту, склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

Житлова субсидія не може призначатися одночасно і за зареєстрованим місцем проживання особи, і за її задекларованим місцем проживання, і за місцем її фактичного проживання.

Судом встановлено, що підставою для прийняття оскаржуваного рішення стало те, що особами зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснено операцію на суму, яка перевищила 50 тис. грн щодо купівлі рухомого чи нерухомого майна. Крім того, судом з`ясовано, що 05.04.2024 між ОСОБА_5 (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) укладено договір № 2343/2024/4423733 купівлі-продажу транспортного засобу Nissan Rouge 2018 року випуску, відповідно до якого продавець зобов`язується передати у власність покупцеві транспортний засіб, ціна якого складає 686487,00 грн.

Пунктом 14 Положення № 848 передбачені випадки, коли житлова субсидія не призначається.

Згідно з підпунктом 2 пункту 14 Положення № 848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються мотоцикли, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія, самостійно зібрані транспортні засоби, транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками в прийомних сім`ях, батьками багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування, а також сімей, до складу яких входить особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату та/або особа з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, та/або дитина з інвалідністю підгрупи А, та/або особа з інвалідністю з дитинства I групи підгрупи А.

Посилаючись на наявність статусу матері трьох дітей, до складу яких входить дитина інвалід з дитинства по підгрупі «А», позивач вказує на наявність у неї права на отримання житлової субсидії, щодо чого суд зауважує наступне.

По-перше, стосовно наявності у позивача статусу багатодітної матері.

За приписами статті 1 Закону України від 26.04.2001 № 2402-III «Про охорону дитинства» дитина - особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше; багатодітна сім`я - сім`я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім`ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Відповідно до встановлених обставин справи сину позивача, ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), станом на момент звернення ОСОБА_1 до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії було 21 рік. При цьому він наразі навчається на ІІ курсі денного відділення у Запорізькому будівельному фаховому коледжі, на підтвердження чого до суду надано довідку від 12.12.2024 № 373,

Згідно з абзацом першим пункту 3 частини першої статті 28 Закону України від 01.07.2014 № 1556-VII «Про вищу освіту» коледж - заклад вищої освіти або структурний підрозділ університету, академії чи інституту, що провадить освітню діяльність, пов`язану із здобуттям ступеня бакалавра та/або молодшого бакалавра, проводить прикладні наукові дослідження та/або творчу мистецьку діяльність.

Отже, з урахуванням того, що ОСОБА_2 навчається за денною формою здобуття освіти у закладі вищої освіти, позивач та її троє дітей мають статус багатодітної сім`ї. Суд враховує, що довідка про навчання сина не подавалась до відповідача (датована пізніше моменту звернення позивача до відповідача), проте наявність статусу багатодітної сім`ї підтверджується також посвідченнями матері та дітей з багатодітної сім`ї (строком дії до 31.12.2024), які були надані відповідачу разом із заявою про призначення житлової субсидії.

По-друге, судом встановлено, що дочка позивача, ОСОБА_4 має статус дитини з інвалідністю підгрупи А, що також підпадає під виняток, зазначений у підпункті 2 пункту 14 Положення № 848, щодо призначення житлової субсидії за умови придбання особою більше ніж одного транспортного засобу, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років.

Разом з тим, суд зауважує, що оскаржуване рішення було прийнято на підставі підпункту 4 (а не підпункту 2, яким позивач обґрунтовує свої позовні вимоги) пункту 14 Положення № 848, відповідно до якого житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень, зокрема, купівлю земельної ділянки, квартири (будинку) (крім житла, отриманого або придбаного за рахунок державного чи місцевого бюджету), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів (у значенні, наведеному в Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному в пункті 10 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування). Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2024 № 1285 у підпункт 4 пункту 14 Положення № 848 були внесені зміни, а саме: в абзаці першому цифри і слова «50 тис. гривень» замінено цифрами і словами «100 тис. гривень», що не впливає на спірні правовідносини.

Суд зауважує, що зазначена норма підпункту 4 пункту 14 Положення № 848 не передбачає винятків, як-от підпункт 2 пункту 14 Положення № 848, у зв`язку з чим посилання позивача на наявність у неї статусу багатодітної матері або дитини з інвалідністю підгрупи А є безпідставним.

При цьому, як встановлено судом, позивач протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії здійснила операцію, що перевищує 50 тис.грн, зокрема, купівлю транспортного засобу. Більш того, позивач власноруч зазначила у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 15.10.2024, про факт придбання 08.04.2024 транспортного засобу, ціна якого складає 686487,00 грн.

Таким чином, відповідач правомірно, у межах та у спосіб, визначений чинним законодавством України, відмовив позивачу у призначенні житлової субсидії на підставі підпункту 4 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. За таких обставин відсутні підстави для задоволення взаємопов`язаної позовної вимоги про зобов`язання призначити позивачу житлову субсидію з дати звернення.

Ухвалюючи рішення, суд керується статтею 246 КАС України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практикою Європейського суду з прав людини та Висновком №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів (пункт 41) щодо якості судових рішень.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип, пов`язаний із належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (параграф 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України»).

Пунктом 41 Висновку № 11(2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Наведене дає підстави для висновку, що доводи сторін у кожній справі повинні оцінюватись судами на предмет їх відповідності критеріям конкретності, доречності та важливості у рамках відповідних правовідносин з метою належного обґрунтування позиції суду. Відтак, решта доводів та аргументів сторін, що наведена у заявах по суті справи, не потребує окремої оцінки суду, оскільки зроблених судом висновків не спростовують.

VI. Висновки суду.

Частинами першою, другою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідно до частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За наведеного вище, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про залишення позовних вимог без задоволення.

VII. Розподіл судових витрат.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України, з огляду на ухвалення судом рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, за відсутності доказів понесення судових витрат відповідачем, підстав для їх розподілу немає.

Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін:

Позивач ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, місцезнаходження: пр.Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, 69057; код ЄДРПОУ 20490012.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 17.02.2025.

Суддя К.В.Мінаєва