Єдиний державний реєстр судових рішень
РОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
Іменем України
290/143/25
3/290/234/25
17 лютого 2025 рокуселище Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Шакалов А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 5 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі КУпАП),
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
1.Формулювання обставин правопорушення, яке пред`являлось особі у протоколі визнане суддею доведеним.
1.1.Постановою Романівського районного суду Житомирської області по справі №290/544/20 від 17.01.2024 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 , встановлено нагляд строком на 1 рік. Застосовано, серед іншого, таке обмеження: заборона виходити з будинку за місцем постійного проживання в період з 00 години до 05 години ранку.
1.2. Постановою Романівського районного суду Житомирської області від 10.06.2024 по справі № 290/778/24 ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
1.3. 07.01.2025 року о 00 год. 19 хв. , 08.01.2025 року о 01 год. 13 год., 09.01.2025 року о 00 год. 14 хв., 10.01.2025 року о 02 год. 08 хв., 11.01.2025 о 00 год. 38 хв., 12.01.2025 о 00 год. 56 хв., 13.01.2025 року о 02 год. 57 хв., 14.01.2025 року о 00 год. 19 хв., 15.01.2025 року о 00 год. 24 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження зазначеної вище ухвали Романівського районного суду від 17.01.2024 року.
1.4. Дії ОСОБА_1 суддя кваліфікує за ч. 2 ст. 187 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками: порушення правиладміністративного наглядуособами,щодо якихвстановлено такийнагляд,а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, вчинені повторно протягом року.
2.Позиції сторін у справі.
2.1. В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про причини неявки суду не повідомив.
2.2.Суддею прийнято рішення проводити розгляд справи на підставі наявних доказів, без участі особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
3.Докази на підтвердження встановлених суддею обставин.
3.1.Суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП, з наступних підстав.
3.2.Головними доказами вини особи, що притягається до адміністративної відповідальності суддя виділяє достеменно встановлений факт вчинення порушення правил адміністративного нагляду.
3.3.Таким чином, вина ОСОБА_1 підтверджується документами, доказами зібраними в порядку ст. 251 КУпАП, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, рапортами поліцейських, копією постанови Романівського районного суду Житомирської області від 10.06.2024 по справі № 290/778/24.
4.Обставини, які пом`якшують або обтяжують відповідальність.
4.1.Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
5.Мотиви призначення стягнення і судового збору.
5.1. Вирішуючи питання щодо виду та строку адміністративного стягнення, яке підлягає застосуванню до ОСОБА_1 суддею встановлено, що санкція ч. 2ст. 187 КУпАП, передбачає накладення штрафу від десяти до п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб.
5.2.Оскільки адміністративне стягнення є мірою відповідальності й застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до громадського порядку та спокою громадян, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя вважає, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати штраф, що передбачений санкцією статті.
5.3.Таке рішення судді є наслідком неправомірних дій ОСОБА_1 . Відповідно, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
6. Мотиви щодо стягнення судового збору.
6.1. Накладаючи адміністративне стягнення на особу, суддя, відповідно дост. 40-1 КУпАПта п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, вважає за необхідне стягнути судовий збір з особи за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 грн 60 коп.
7. Мотиви щодо об`єднання справ
7.1. Нормами чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення не регламентовано об`єднання справ про адміністративні правопорушення.
7.2. Проте завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством, що врегульовано ст. 1 КУпАП.
7.3. Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
7.4. 17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов`язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
7.5. Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об`єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в цьому випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
7.6.Відповідно до ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст. 217 цього Кодексу.
7.7.Згідно із ч. 1 ст. 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
7.8. Окрім цього, відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 36 КУпАП, а також те, що вказані справи є однорідними, зокрема по них притягується до відповідальності одна і та ж особа та такі одночасно розглядаються в одному суді, суд дійшов до висновку, що, дані справи об`єднати в одне провадження для спільного розгляду та присвоїти об`єднаним справам № 290/143/25 згідно з вимогами розділу III п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України №814 від 20.08.2019.
При винесені постанови суддя керується ст. ст.9,10,23,33,173,221,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА
1. Висновки судді.
1.1. Об`єднати в одне провадження справи за номерами 290/143/25, 290/144/25, 290/145/25, 290/146/25, 290/147/25, 290/148/25, 290/149/25, 290/150/25, 290/151/25, присвоївши № 290/143/25.
1.2. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят гривень, 00 коп.) грн.
1.3.Реквізити для сплати штрафу:
Розрахунковий рахунок:UA328999980313020106000006819
код 21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37976485
ОтримувачГУК у Житомир.обл /ТГ смт.Романів/ 21081100
Банк отримувачаКазначейсто України (ЕАП)
Призначення платежу:21081100 - адміністративні штрафи та інші санкції
1.4.Стягнутиз ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
1.5.Реквізити для сплати судового збору:ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783
Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувачаUA908999980313111256000026001
Кодкласифікації доходів бюджету22030106
Призначення платежу101 Судовий збір, стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
1.6. Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
1.7. Відповідно вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
1.8.Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяАндрій ШАКАЛОВ