Єдиний державний реєстр судових рішень
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2025 р. Справа №480/4635/24
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Опімах Л.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій з урахуванням уточнень просить:
- визнати протиправною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо незабезпечення Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області в повному обсязі бюджетними асигнуваннями для проведення видатків з виплати суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення судді Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 за період з 01.06.2021 до 31.01.2025 включно, виходячи із встановленого на 01.01.2021 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2270 грн, на 01.01.2022 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2481 грн, на 01.01.2023 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2684 грн, на 01.01.2024 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн та на 01.01.2025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн;
- зобов`язати Державну судову адміністрацію України забезпечити Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області бюджетними асигнуваннями для здійснення видатків з виплати суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення судді Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 за період з 01.06.2021 до 31.01.2025 включно, нарахованої за 2021 рік виходячи із встановленого на 01.01.2021 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2270 грн, за 2022 рік виходячи із встановленого на 01.01.2022 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2481 грн, за 2023 рік виходячи із встановленого на 01.01.2023 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2684 грн, на 01.01.2024 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн та на 01.01.2025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн;
- визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області щодо нарахування та виплати судді Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення за період з 01.06.2021 до 31.01.2025 включно, обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, в розмірі 2102 грн;
- зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області нарахувати та виплатити судді Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 суддівську винагороду та допомогу на оздоровлення за період з 01.06.2021 до 31.01.2025 включно, обчисливши її розмір за 2021 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2021, у розмірі 2270 грн, за 2022 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, у розмірі 2481 грн, за 2023 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2023, у розмірі 2684 грн та за 2024 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2024, у розмірі 3028 грн, з урахуванням виплачених сум та з проведенням відрахування загальнообов`язкових платежів.
Позовні вимоги мотивує тим, що указом Президента України "Про призначення суддів" від 07 листопада 2013 року № 620/2013 її призначено на посаду судді Роменського міськрайонного суду Сумської області строком на п`ять років, указом Президента України "Про призначення суддів" від 17.10.2019 № 760/2019 її призначено на посаду судді Роменського міськрайонного суду Сумської області безстроково. У період з 01.06.2021 до 31.01.2025 їй нарахована та виплачена щомісячна винагорода судді із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2102,00 грн. Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" базовий розмір посадового окладу судді місцевого суду становить 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року. Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" установлено з 1 січня прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2270 гривень, а прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, у розмірі 2102 гривні. Аналогічні норми щодо розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, містяться і в Законі України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", і в Законі України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", і в Законі України "Про Державний бюджет України на 2024 рік". При цьому цими законами зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ, який є єдиним спеціальним нормативно-правовим актом, що визначає розмір винагороди судді, не вносилися. Зауважує, що належне матеріальне забезпечення є однією з гарантій незалежності суддів, зокрема, надання суддям за рахунок держави суддівської винагороди, а при прийнятті нових законів не допускається звуження змісту та обсягу визначених Конституцією України гарантій незалежності суддів. Таким чином, положення статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" та Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" щодо запровадження величини "прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді" не відповідають нормам Конституції України та нормам спеціального Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а тому не можуть бути застосовані до визначення розміру суддівської винагороди. У свою чергу, відповідач Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, виплативши їй суддівську винагороду та допомогу на оздоровлення за період з 01.06.2021 до 31.01.2025 у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України "Про судоустрій і статус суддів", допустив порушення статей 19 та 130 Конституції України, отже, такі його дії є протиправними та порушують її конституційні права та законні інтереси. Просить позов задовольнити. Також просить встановити судовий контроль за виконанням рішення.
Відповідачі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі повідомлені належним чином, що підтверджується довідкою про доставку їм копії ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі в електронний кабінет, але у встановлений строк відзиву на позовну заяву не подали. З огляду на положення ч. 6 ст. 162 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Вивчивши матеріали справи й оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов необхідно задовольнити частково з огляду на таке.
Судом встановлено, що указом Президента України "Про призначення суддів" від 07 листопада 2013 року № 620/2013 ОСОБА_1 призначено на посаду судді Роменського міськрайонного суду Сумської області строком на п`ять років. На підставі наказу голови Роменського міськрайонного суду Сумської області від 04.12.2013 № 5-К позивач вважається такою, що приступила до роботи з 04 грудня 2013 року. На підставі наказу голови Роменського міськрайонного суду Сумської області від 15.04.2015 № 12-К позивач вважається такою, що приступила до виконання обов`язків у повному обсязі. Указом Президента України "Про призначення суддів" від 17.10.2019 № 760/2019 позивача призначено на посаду судді Роменського міськрайонного суду Сумської області безстроково (а.с.8-10,11,12,13-14).
У період з 01.06.2021 до 31.05.2024 позивачці нарахована та виплачена щомісячна винагорода судді та допомога на оздоровлення із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2102,00 грн (а.с.7).
У період з 01.06.2021 до 31.01.2025 розмір посадового окладу позивача розрахований відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" та ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, у розмірі 2102,00 грн (а.с.35).
Задовольняючи позовні вимоги в частині, суд враховує таке.
Відповідно до ст.ст. 126, 130 Конституції України незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України.
Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.
Організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні визначає Закон України "Про судоустрій і статус суддів".
Відповідно ч.ч. 1-3 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: 1) вислугу років; 2) перебування на адміністративній посаді в суді; 3) науковий ступінь; 4) роботу, що передбачає доступ до державної таємниці. Базовий розмір посадового окладу судді місцевого суду становить 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів відповідно до Конституції України. Забезпечення функціонування судової влади передбачає, зокрема, окреме визначення у Державному бюджеті України видатків на утримання судів не нижче рівня, що забезпечує можливість повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до закону. Видатки на утримання судів визначаються з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя (ст. 146 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").
Відповідно до ст.ст. 148, 149 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Суди фінансуються згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, визначених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
За змістом ч. 2 ст. 4 Бюджетного кодексу України виключно законом про Державний бюджет України визначаються надходження та витрати Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 4 ст. 148 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють територіальні управління Державної судової адміністрації України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 23, ч. 1 ст. 48 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов`язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов`язань минулих років.
Таким чином, відповідач у справі Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області здійснює функції розпорядника бюджетних коштів, зокрема, щодо суду, в якому працює позивач, а також забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів відповідно до Конституції України, здійснює платежі в межах бюджетних асигнувань.
Як уже зазначалося, на підставі ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами. Базовий розмір посадового окладу судді місцевого суду становить 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня у розмірі 2270 гривень; прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, з 1 січня у розмірі 2102 гривні.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" установлено у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня у розмірі 2481 гривня; прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, з 1 січня у розмірі 2102 гривні.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2684 гривні; прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, у розмірі 2102 гривні.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 гривень; прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, 2102 гривні.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 гривень; прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, 2102 гривні.
Тобто цими Законами запроваджено розрахункову величину для визначення базового розміру посадового окладу судді, яка становить 2102 гривні.
У цій справі, вирішуючи спір по суті, суд наголошує на тому, що спосіб визначення розміру суддівської винагороди закріплений у статті 130 Конституції України, відповідно до якої "розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій".
З цією конституційною нормою співвідносяться норми частини першої статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", які у поєднанні (системному зв`язку) дають чітке розуміння, що єдиним нормативно-правовим актом, яким повинен і може визначатися розмір суддівської винагороди, є закон про судоустрій.
Наявність в Конституції України згаданої норми дає підстави для висновку, що для цієї групи правовідносин у сфері організації судової влади (йдеться про суддівську винагороду) закон про судоустрій є спеціальним законом, відповідно він має пріоритет над іншими нормативно-правовими актами не лише змістовний, але й певною мірою ієрархічний. Щодо останнього, то мається на увазі те, що позаяк Конституція України відповідно до її статті 8 має найвищу юридичну силу, наявність в її тексті прямої вказівки на спосіб визначення суддівської винагороди слугує безапеляційним способом подолання будь-яких протиріч у правовому регулюванні правовідносин на кшталт тих, з яких виник цей спір, на користь спеціального закону (про судоустрій).
Крім того, варто зауважити, що норми Конституції України є нормами прямої дії, а отже, на виконання частини четвертої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні спору суд може застосовувати їх безпосередньо, особливо тоді, коли закон чи інший нормативно-правовий акт їм суперечить.
Як уже зазначалося, розмір суддівської винагороди визначено у статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", який з огляду як на свою назву так і сферу правового регулювання (означену в преамбулі) є законом про судоустрій в розумінні частини другої статті 130 Конституції України.
Суд зазначає, що у спірних правовідносинах не було правових підстав для зменшення розміру прожиткового мінімуму, який встановлено для працездатних осіб на 1 січня календарного року, з метою визначення суддівської винагороди, оскільки відповідно до статті 46 Конституції України визначення прожитковому мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження тощо наведено у Законі України "Про прожитковий мінімум".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про прожитковий мінімум" прожитковим мінімумом є вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров`я набору продуктів харчування (далі набір продуктів харчування), а також мінімального набору непродовольчих товарів (далі набір непродовольчих товарів) та мінімального набору послуг (далі набір послуг), необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.
Прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років; дітей віком від 6 до 18 років; працездатних осіб; осіб, які втратили працездатність. До працездатних осіб відносяться особи, які не досягли встановленого законом пенсійного віку.
Суд наголошує, що у змісті наведеної норми Закону України "Про прожитковий мінімум" закріплено вичерпний перелік основних соціальних і демографічних груп населення відносно яких визначається прожитковий мінімум.
Статтею 4 Закону України "Про прожитковий мінімум" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.
Суд констатує, що Законом України "Про прожитковий мінімум" не визначено такого виду прожиткового мінімуму, як "прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді". Водночас цей Закон не відносить суддів до соціальної демографічної групи населення, стосовно якої прожитковий мінімум повинен встановлюватися окремо.
Натомість статтями 7 Законів України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", "Про Державний бюджет України на 2022 рік", "Про Державний бюджет України на 2023 рік", "Про Державний бюджет України на 2024 рік" та "Про Державний бюджет України на 2025 рік" разом із встановленням на 1 січня прожиткових мінімумів, зокрема, для працездатних осіб у розмірі 2270 грн (станом на 01.01.2021), у розмірі 2481 грн (станом на 01.01.2022), у розмірі 2684 грн (станом на 01.01.2023) та у розмірі 3028 грн (станом на 01.01.2024 та 01.01.2025), був введений такий новий вид прожиткового мінімуму як "прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді", розмір якого визначено в сумі 2102 грн, в той час, коли ні до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в частині, яка регламентує розмір суддівської винагороди, ні до Закону України "Про прожитковий мінімум" щодо визначення прожиткового мінімуму відповідні зміни не вносилися.
За змістом Рішення Конституційного Суду України від 18 червня 2020 року № 5-р(II)/2020 до судів різних видів юрисдикції висунуто вимогу застосовувати класичні для юридичної практики формули (принципи): "закон пізніший має перевагу над давнішим" (lex posterior derogat priori) "закон спеціальний має перевагу над загальним" (lex specialis derogat generali) "закон загальний пізніший не має переваги над спеціальним давнішим" (lex posterior generalis non derogat priori speciali). Якщо суд не застосовує цих формул (принципів) за обставин, що вимагають від нього їх застосування, то принцип верховенства права (правовладдя) втрачає свою дієвість.
Водночас Закони України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", "Про Державний бюджет України на 2022 рік", "Про Державний бюджет України на 2023 рік", "Про Державний бюджет України на 2024 рік", "Про Державний бюджет України на 2025 рік" змінили складову для визначення базового розміру посадового окладу судді, що порушує гарантії незалежності суддів, одна з яких передбачена частиною другою статті 130 Конституції України і частиною третьою статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Суд зауважує, що Закони України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", "Про Державний бюджет України на 2021 рік", "Про Державний бюджет України на 2022 рік", "Про Державний бюджет України на 2023 рік", "Про Державний бюджет України на 2024 рік", "Про Державний бюджет України на 2025 рік" не повинні містити інакшого чи додаткового правового регулювання правовідносин, що охоплюються предметом регулювання інших законів України, особливо тієї сфери суспільних відносин, для яких діють спеціальні (виняткові) норми.
Конституція України не надає законам про Державний бюджет України вищої юридичної сили стосовно інших законів.
Тобто у національному законодавчому полі існує колізія положень двох нормативно-правових актів рівня закону, подолати яку можливо застосувавши загальний принцип права "спеціальний закон скасовує дію загального закону" (Lex specialis derogate generali). Такий підхід використовується у випадку конкуренції норм, коли на врегулювання суспільних відносин претендують загальні та спеціальні норми права.
Отже, за таким правовим підходом при конкуренції норм необхідно застосовувати правило пріоритетності норм спеціального закону (lex specialis), тобто Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а положення Законів України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", "Про Державний бюджет України на 2021 рік", "Про Державний бюджет України на 2022 рік", "Про Державний бюджет України на 2023 рік", "Про Державний бюджет України на 2024 рік", "Про Державний бюджет України на 2025 рік" необхідно вважати загальними нормами (lex generalis).
На такий аспект законодавчого регулювання звернув увагу Конституційний Суд України у рішеннях від 9 липня 2007 року N 6-рп/2007 № (справа про соціальні гарантії громадян) та від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008 (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України).
Таким чином, суд дійшов висновку, що дії ТУ ДСА в Сумській області щодо застосування з 01.06.2021 до 31.01.2025 при визначенні базового розміру посадового окладу позивача та допомоги на оздоровлення прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2102 грн не відповідають критеріям правомірності, визначеним ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, тому за наведених обставин і правових норм вимоги позивача обгрунтовані та підлягають задоволенню.
Що стосується вимоги позивача зобов`язати Державну судову адміністрацію України забезпечити Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області бюджетними асигнуваннями для здійснення видатків з виплати їй суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення за період з 01.06.2021 до 31.05.2025 включно, нарахованої за 2021 рік виходячи із встановленого на 01.01.2021 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2270 грн, за 2022 рік виходячи із встановленого на 01.01.2022 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2481 грн, за 2023 рік виходячи із встановленого на 01.01.2023 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2684 грн, на 01.01.2024 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн та на 01.01.2025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн, суд зазначає, що ТУ ДСА в Сумській області як розпорядник бюджетних коштів мав першочергово забезпечити виплату позивачці суддівської винагороди у повному обсязі. Нарахування та виплата суддівської винагороди здійснюється іншим відповідачем, а не ДСА України. На час звернення позивача до суду ДСА України її прав не порушувала. Крім того, відповідно до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.01.2019 № 141/0/15-19, Державна судова адміністрація України здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади та не здійснює фінансування виплати суддівської винагороди окремо взятому судді. Виконання рішення про стягнення коштів на користь стягувача передбачає інший механізм, ніж зобов`язання ДСА України за рішенням суду в цій справі забезпечити фінансування виплати заборгованості із суддівської винагороди.
Спірні правовідносини виникли у зв`язку з невиконанням обов`язку ТУ ДСА у Сумській області через помилкове застосування до спірних правовідносин норм абзацу п`ятого частини першої статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на відповідний рік.
У матеріалах справи немає доказів на підтвердження того, що ТУ ДСА України в Сумській області здійснило нарахування та виплату позивачці суддівської винагороди у зменшеному розмірі через недостатнє фінансування з Державної судової адміністрації України на ці потреби. У зв`язку з цим у суду немає підстав для зобов`язання Державної судової адміністрації України забезпечити Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області бюджетними асигнуваннями для здійснення видатків з виплати суддівської винагороди. За таких обставин у задоволенні цієї вимоги необхідно відмовити.
Що стосується вимоги позивача встановити судовий контроль за виконанням рішення суду в цій справі, суд зазначає, що позивачем не наведено обґрунтування необхідності застосування ч. 1 ст. 382 КАС України та не надано жодного доказу на підтвердження того, що відповідач буде ухилятися від виконання судового рішення. Тому у суду немає підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення в цій справі.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795), Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області (40002, м. Суми, вул. Перемоги, буд. 4, код ЄДРПОУ 26270240) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області щодо нарахування та виплати судді Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення за період з 01.06.2021 до 31.01.2025 включно, обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, в розмірі 2102 грн.
Зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області нарахувати та виплатити судді Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 суддівську винагороду та допомогу на оздоровлення за період з 01.06.2021 до 31.01.2025 включно, обчисливши її розмір за 2021 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2021, у розмірі 2270 грн, за 2022 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, у розмірі 2481 грн, за 2023 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2023, у розмірі 2684 грн, за 2024 рік виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2024, у розмірі 3028 грн та за січень 2025 року виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2025, у розмірі 3028 грн, з урахуванням виплачених сум та з проведенням відрахування загальнообов`язкових платежів.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.М. Опімах