Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.11.10Справа №2а-3043/10/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Корпорації «Севрембуд»про стягнення заборгованості в розмірі 168750,71 грн.,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Корпорації «Севрембуд»про стягнення заборгованості в розмірі 168750,71 грн. Вказує, що Корпорацією «Севрембуд»було надано до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податкову декларацію за 2009 рік з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності №1510 від 02.02.2009 року. В цій декларації підприємство самостійно обчислило собі суму зобов'язання з орендної плати на 2009 рік у загальному розмірі 134 379,52грн., сума щомісячного платежу складе 11 198,30 грн. 27.03.2009 року Корпорацією «Севрембуд»було надано уточнюючу податкову декларацію № 8421 від 27.03.2009 року з орендної плати за землю, в якій підприємство самостійно збільшило собі суму зобов'язання у загальному розмірі на 6 402,45 грн. та нарахувало штрафні (фінансові) санкції в розмірі 29,10 грн. 30.01.2010 року Корпорацією «Севрембуд»було надано у ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податкову декларацію № 2380 від 30.01.2010 року з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2010 року. В цій декларації підприємство самостійно собі визначило зобов'язання з орендної плати за землю у загальному розмірі 118 786,80грн., сума щомісячного платежу становить - 9 898,90грн. У встановлений законом строк Корпорація «Севрембуд»не сплатило зобов'язання з орендної плати, що з урахуванням зобов'язання за грудень 2009 року (по декларації №1510 від 02.02.2009 року) у розмірі 11 780,33 грн. та боргу станом на 2009 рік у розмірі 77779,18 грн. призвело до виникнення заборгованості у загальному розмірі 168 750,71грн.
Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 168750,71 грн.
Ухвалою від 18 жовтня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 19 жовтня 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача до початку судового засідання надав клопотання про розгляд справи за її відсутності в порядку письмового провадження, на позовних вимогах наполягає повністю (а.с.70).
Відповідач, явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив (а.с.67-69). Повідомлявся за адресою вказаною у витягу з Єдиного державного реєстру щодо юридичної особи (а.с.64).
Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Корпорація «Севрембуд»є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи (а.с.41) та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському району м. Севастополя як платник податків і зборів.
20.10.2004 року між Севастопольською міською Радою та Корпорацією «Севрембуд»укладений договір оренди (а.с.25-28). Відповідно до якого Корпорація «Севрембуд»отримує у платне використання строком на 25 років земельну ділянку для завершення будівництва та обслуговування багатоквартирних жилих домів з офісними та торговими приміщеннями, які знаходяться у м. Севастополі, в районі вул. Л. Товстого та вул. А. Азарова та по вул. Пожарова загальною площею 0,4568 га.
Нормативна оцінка земельної ділянки на період будівництва до здачі в експлуатацію складає 155 426,00 грн. (для земельної ділянки по вул. Л.Товстого та вул. А.Азарова) та 512624 грн. (для земельної ділянки по вул. Пожарова).
Річна орендна плата за використання земельної ділянки встановлюється згідно з Методикою визначення розміру орендної плати при складанні договорів оренди, затвердженою рішенням міської Ради від 14.10.2003 року, в розмірі 1% від грошової оцінки земельної ділянки до прийому об'єкту в експлуатацію та 0,3% від грошової оцінки земельної ділянки на послідуючий період.
Розмір річної орендної плати за використання земельної ділянки на період будівництва складає 6 680,50 грн. При цьому, грошова оцінка земельної ділянки для періоду будівництва приймається до уваги не більше ніж на два роки, від дня прийому-передачі земельної ділянки.
Відповідно до п.п.4.4 п. 4 вищевказаного договору, орендна плата за землю вноситься Орендатором рівними частинами щомісяця до 15 числа місяця, слідкуючого за звітним, в національної валюті України на спеціальний бюджетний рахунок міста в райфінуправлінні за місцям розташування земельної ділянки.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про плату за землю” № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 2535-ХІІ) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата. Відповідно до ст. 13 Закону України № 2535-ХІІ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закон України № 2535-ХІІ платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
За змістом ст. 15 Закон України № 2535-ХІІ власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Статтею 17 Закон України № 2535-ХІІ передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний piк, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної i комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня i 15 листопада.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
25.01.2010 року відповідач надав до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податковий розрахунок земельного податку на 2010 рік (а.с.18), в якому самостійно обчислив розмір земельного податку, який склав 9698,64 грн. Розмір щомісячного платежу ПП ТК «Діалог»складає 808,22 грн.
Корпорацією «Севрембуд»було надано у ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податкову декларацію за 2009 рік з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності №1510 від 02.02.2009 року (а.с.23).
В цій декларації підприємство самостійно обчислило собі суму зобов'язання з орендної плати на 2009 рік у загальному розмірі 134379,52 грн., сума щомісячного платежу склала 11 198,30 грн.
27.03.2009 року Корпорацією «Севрембуд»було надано уточнюючу податкову декларацію №8421 від 27.03.2009 року (а.с.19) з орендної плати за землю, в якій підприємство самостійно збільшило собі суму зобов'язання у загальному розмірі на 6402,45 грн. та нарахувало штрафні (фінансові) санкції у відповідності до п.17.2 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 від 21.12.2000 року у розмірі 29,10 грн.
Рішенням № 24 від 01.06.2009 року Корпорації «Севрембуд»було надано розстрочку на суму зобовязання з орендної плати у розмірі 11 730,20грн. Згідно рішення про розстрочення, підприємство зобов'язано було сплатити вказану суму трьома платежами: 15.06.2009 року 3910,07грн., 15.07.2009 року- 3 910,07грн., 14.08.2009р. - 3 910,06 грн.
Починаючи з липня 2009 року Корпорація «Севрембуд»не сплачує у встановлений законом строк суму за рішення про розстрочення платежу та суму зобов'язання з орендної плати заземлю, яка визначена у податкових деклараціях №1510 від 02.02.2009 року та №8421 від 27.03.2009 року, що з урахуванням переплати в розмірі 844,80 грн. та пені у розмірі 121,87грн. на кінець 2009 року призвело до виникнення заборгованості у загальному розмірі 77 779,18 грн.
Липень 2009 року - 15 690,40 грн. (з яких 3910,07 грн. за рішенням розстрочки);
серпень 2009 року - 15 690,39 грн. (з яких 3910,07 грн. за рішенням розстрочки);
вересень 2009 року 11 780,33грн. (за деклараціями №1510 та №8421);
жовтень 2009 року 11 780,33 грн. (за деклараціями № 1510 та № 8421);
листопад 2009 року 11780,33грн. (за деклараціями №1510 та №8421);
грудень 2009 року 11780,33грн. (за деклараціями №1510 та №8421).
30.01.2010 року Корпорація «Севрембуд» було надано у ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податкову декларацію № 2380 від 30.01.2010 року з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2010 рік (а.с.17).
В цій декларації відповідачем самостійно було визначено зобовязання з орендної плати за землю у загальному розмірі 118786,80 грн., сума щомісячного платежу становить 9898,90 грн. (а.с.18).
Січень 2010 року - 11 780,33 грн. (за деклараціями №1510 та №8421);
лютий 2010 року - 9 898,90 грн. (за декларацією №2380);
березень 2010 року - 9 898,90 грн. (за декларацією №2380);
квітень 2010 року - 9 898,90 грн. (за декларацією №2380);
травень 2010 року - 9 898,90 грн. (за декларацією №2380);
червень 2010 року - 9 898,90 грн. (за декларацією №2380);
липень 2010 року - 9898,90 грн. (за декларацією №2380);
серпень 2010 року - 9 898,90 грн. (за декларацією №2380);
вересень 2010 року - 9 898,90грн. (за декларацією №2380).
У встановлений законом строк Копорація «Севрембуд»не сплатило зобовязання з орендної плати, що з урахуванням зобовязання за грудень 2009 року у розмірі 11780,33 грн. та боргу станом на 2009 рік в розмірі 77779,18 грн. призвело до виникнення заборгованості у загальному розмірі 168750, 71 грн.
У звязку з виниклою заборгованості відповідачу було направлено по пошті перша податкова вимога № 1/417 від 22.07.2009 року (а.с.32) з пропозицію погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 3150,11 грн., яка була отримана відповідачем 06.08.2009 року (а.с.33).
Також відповідачу було направлено по пошті друга податкова вимога № 2/499 від 08.09.2009 року (а.с.31) з пропозицію погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 30647,70 грн., яка була отримана відповідачем 20.09.2009 року (зворотній а.с.31).
Згідно з п. п. 6.2.2, п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже на момент розгляду справи заборгованість відповідача складає 168750,71 грн.
На підставі викладеного судом робиться висновок щодо обґрунтованості позовних вимог.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Корпорації «Севрембуд» (99007, м. Севастополь, вул. Гоголя, 35а, код ЄДРПОУ 20723634, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) на користь Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, код ЄДРПОУ 24035598, р/р 33219812700007, МФО 824509, код платежу 13050200, одержувач УДКУ в м. Севастополя) заборгованість в сумі 168750,71 грн. (сто шістдесят вісім тисяч сімсот пятдесят грн. 71 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддяпідпис О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >