Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2010 р. Справа № 2а-7055/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кунець О.М.
за участю:
секретаря судового засідання-Мороз Т.М.,
представника позивача - Галаган В.Ю.
представника відповідача - Касян С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Недригайлівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Недригайлівський агролісгосп" до Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ,-
В С Т А Н О В И В:
Недригайлівське Дочірнє агролісогосподарське підприємство «Недригайлівський агролісгосп» (далі позивач, НДАП “Недригайлівський агролісгосп”, підприємство) звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21 червня 2010р. №0000042310/1 Роменської міжрайонної державної податкової інспекції (далі відповідач, Роменська МДПІ) яким визначено суму податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій за платежем податок на додану вартість в розмірі 116820 грн. 00 коп., у тому числі : за основним платежем 77880 грн. 00 коп. , за штрафними санкціями 38940 грн. 00 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог стосовно визнання податкового повідомлення рішення протиправним та скасування його, позивач посилається на те, що при проведенні позапланової виїзної перевірки НДАП “Недригайлівський агролісгосп” з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009р., за результатами якої було складено Акт перевірки №254/2301/23637214 від 22.04.2010 р. (а.с.20-35), Роменською МДПІ було невірно зроблено висновок про неправильність визначення позивачем питомої ваги сільськогосподарських товарів (послуг) у поданих до податкового органу «Розрахунків питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)». Отже, необґрунтовані і висновки Роменської МДПІ про те, що позивач НДАП «Недригайлівський агролісгосп» безпідставно використовує спеціальний режим оподаткування у сфері лісового господарства. Підприємство в основному здійснювало продаж вирубаних дерев у вигляді: половника, дрова всіх порід, техсировина, переробка лісо продукції; пило заготовки, дошка всіх видів, відходи переробки, столярні вироби із продукції власної деревини. Згідно позиції позивача, дана продукція була правомірно включена ним до обсягів реалізації сільськогосподарської продукції для подальшого визначення показників питомої ваги. Відповідно, розрахунки питомої ваги, як підстава для користування спеціальним режимом оподаткування, на думку позивача, були надані ним у відповідності до норм визначених Постановою Кабінету Міністрів України №23 від 21 січня 2009 року «Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами, внесеними згідно Постанови КМУ №87 від 11.02.2009р. та Постанови КМУ №648 від 01.07.2009р., зокрема пунктам №9 та №10 Переліку видів діяльності, на які поширюються норми ст..8-1 Закону України «Про податок на додану вартість».
Представник позивача в судовому засіданні повністю підтримала свою позицію, викладену у позовній заяві.
Представник відповідача вважає вимоги позивача необґрунтованими і безпідставними. В судовому засіданні зазначив, що підтримує свою позицію, викладену у письмовому запереченні (а.с.45-46). Відповідач вважає, що податкове повідомлення-рішення від 21.06.2010р. №0000042310/0 (а.с.36) прийняте у відповідності до норм чинного законодавства. Так, відповідно до пункту 8-1.7., ст..8 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР зі змінами та доповненнями сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України», якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку субєктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів у інших осіб), а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником. Згідно з товарною номенклатурою, лісові ресурси не є окремою позицією в УКТ ЗЕД і не можуть класифікуватися як сільськогосподарські товари. При цьому, окрему продукти, що отримуються внаслідок життєдіяльності лісових ресурсів та їх обробки та переробки класифікуються за окремими позиціями УКТ ЗЕД та відносяться як до груп 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України», так і до інших груп. Так, до групи 06 під кодом 0602904100 УКТ ЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України» відносяться «дерева лісові» та «інші». При цьому, відповідач просить суд врахувати, що у Примітці до групи 06 визначено, що за умови дотримання винятків, зазначених у другій частині назви товарної пропозиції 0601, до цієї групи належать тільки живі дерева та рослини, включаючи розсаду овочів , що поставляються з парників, оранжерей чи розсадників для висадки чи для декоративних цілей. Отже, як вважає відповідач, всі інші види діяльності та продукція, що одержується субєктами спеціального режиму оподаткування, які здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, повинні оподатковуватися податком на додану вартість поза межами спеціального режиму оподаткування у загальному порядку.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Недригайлівське дочірнє агролісогосподарське підприємство «Недригайлівський агролісгосп» є юридичною особою, зареєстроване 26.07.2000р. Недригайлівською райдержадміністрацією, свідоцтво про державну реєстрацію від 26.07.2000р. №16181200000000195. (Довідка з ЄДРПОУ а.с.19).
Відповідно до пунктів 8-1.1 та 8-1.6 статті 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 8.6 цієї статті, може обрати спеціальний режим оподаткування. Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.
З урахуванням вищевикладеного, позивач скористався своїм правом та з 04.02.2009р. перебуває на спеціальному режимі оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується відповідним свідоцтвом від 04.02.2009р. №100166174 (а.с.37), яке видано Роменською МДПІ (Недригайлівське відділення).
При цьому, для отримання відповідного Свідоцтва, позивачем у заяві про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість на 2009 рік , позивачем було зазначено, що питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) 99,91 відсотків вартості всіх товарів (послуг). Обсяг поставок за даними підприємства , що підпадають під дію спеціального режиму оподаткування становить 1257,0 тис. грн.. протягом останніх 12 місяців, поставки інших товарів (послуг) 1,1 тис. грн.. , загальний обсяг всіх поставок за попередні дванадцять послідовних звітних податкових періодів сукупно (січень грудень 2008 року) 1258, 1 тис. грн..
На підставі Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 р. № 79, за розглядом заяви відповідачем було прийнято рішення про реєстрацію платника (позивача), як субєкта спеціального режиму оподаткування ПДВ. Позивачу було видано Свідоцтво №100166174 на бланку ф.2-РС, серія НБ № 068649 (а.с.37) про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (надалі Свідоцтво), відповідно до якого позивач був зареєстрований з 01.01.2009р. суб'єктом спеціального режиму оподаткування з датою початку дії Свідоцтва з 04.02.2009р.
На підставі направлення від 06.04.2010р. №204 Роменською МДПІ була проведена планова виїзна перевірка фінансово-господарської діяльності НАДП «Недригайлівський агролісгосп» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009р. та валютного законодавства за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009р.
За результатами перевірки відповідачем було складено акт №254/2301/23637214 від 22.04.2010р. (а.с.20- 35), з якого вбачається, що НДАП “Недригайлівський агролісгосп” починаючи з квітня місяця 2009 року дійсно користується спеціальним режимом оподаткування у сфері лісового господарства.
Для користування спеціальним режимом оподаткування ДП «Недригайлівський агролісгосп» подавав до податкового органу Розрахунки питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг) (Далі Розрахунки питомої ваги).
У відповідності до поданих позивачем Розрахунків питомої ваги, позивач - ДП «Недригайлівський агролісгосп» користувався спеціальним режимом оподаткування та подавав до податкового органу спеціальну декларацію по податку на додану вартість.
В ході проведеної перевірки Роменською МДПІ надавався лист позивачу від 14.04.2010р. з пропозицією вказати конкретний перелік сільськогосподарських товарів (послуг) які враховані в розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) як сільськогосподарські та вказати їх питому вагу по найменуваннях.
Листом від 16.04.2010р. вих..№32 підприємство надало відповідь, яку отримано Роменською МДПІ 16.04.2010р. Згідно даного листа позивачем було повідомлено, що до сільськогосподарських товарів (послуг) віднесено: продукція лісового господарства: пиловник, дуб, клен, т/л порід, хвойних мяколистяних, дрова всіх порід, техсировина ; переробка лісо продукції: пило заготовки, дошка всіх видів, відходи переробки, столярні вироби із продукції власної деревини.
Також, в ході перевірки було встановлено, що в 2008 році згідно вантажно-митних декларацій ДП «Недригайлівський агролісгосп» поставлялися на експорт лісоматеріали розпиляні (заготовки). Обсяг експорту склав 716,562 тис.грн., або 57%загального обсягу поставок (1258,1 тис. грн.).
За наслідками проведеної перевірки з питання правомірного користування спеціальним режимом оподаткування у сфері лісового господарства, відповідачем було встановлено, що підприємство невірно визначило питому вагу вартості сільськогосподарських товарів (послуг) у поданих до податкового органу «Розрахунках питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)». В результаті цього, позивачем було неправомірно занижено податкове зобовязання по податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на суму 77880 грн., в тому числі за січень 2009 року 6045, за лютий 6366 грн., за березень 10914 грн. за квітень 3510, за травень 5143 грн., за червень 35550, за липень 8481, за серпень - 13907 грн., за вересень 7017, за жовтень 7885 грн. за листопад 2646 грн., за грудень 2009 року на суму 2416 грн.
Вищезазначені висновки були зроблені відповідачем з посиланням на п.8-1.11 ст..8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» яким визначено, що якщо субєкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх двадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари (послуги) питома вага яких перевищує 25 відсотків від вартості всіх поставлених товарів (послуг), то :
а) на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобовязано визначити податкове зобовязання з цього податку за наслідками звітного періоду, в якому було допущено таке перевищення , і сплатити до бюджету в загальному порядку».
Крім цього, відповідач посилається на пункт 8-1.7 ст.8 Закону України «Про податок на додану вартість», відповідно до якого сільськогосподарськими товарами вважаються товари, зазначені у групах 1 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України», якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку субєктом спеціального режиму оподаткування, а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку їх виробником.
Підпунктом 8-1.15.7 пункту 8-1.15, ст..8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що виходячи з норм цього пункту, Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний Перелік видів діяльності, на які поширюються норми цієї статті. Даний Перелік видів діяльності, затверджений Постановою КМУ від 21.01.2009р. №23 «Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8-1 Закону України від 03.04.1997р. №168/97 ВР «Про податок на додану вартість».
Так, до групи 06 під кодом 0602904100 УКТ ЗЕД відносяться «дерева лісові» та «інші». Поряд з цим, у Примітці до групи 06 визначено, що «…за умови дотримання винятків, зазначених у другій частині назви товарної позиції 0601». До цієї позиції належать тільки живі дерева та рослини, включаючи розсаду овочів, що поставляються з парників, оранжерей чи розсадників для висадки чи для декоративних цілей.
З урахуванням викладеного, як зазначено відповідачем, всі інші види діяльності та продукція, яка одержується субєктами спеціального режиму оподаткування, які здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, повинні оподатковуватися податком на додану вартість поза межами спеціального режиму оподаткування у загально визначеному порядку.
Оскільки підприємство здійснює в основному продаж вирубаних дерев у вигляді: половника, технічної сировини, дров всіх поряд, які відносяться до інших груп УКТ ЗЕД, відповідно, питома вага вартості сільськогосподарських товарів - тобто живих дерев та рослин, грибів, ягід та інше, що належить до групи УКТ ЗЕД 1 24, менша ніж 75 %. Отже, відповідачем було зроблено висновок про безпідставність використання ДП «Недригайлівський агролісгосп», спеціального режиму оподаткування у сфері лісового господарства.
Слід зазначити, що обґрунтовуючи свою позицію по даній справі, відповідач зазначив про те, що особливості спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері лісового господарства визначає лист ДПА України від 14.08.2009р. №17532/7/16-1517 «Щодо застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства» (а.с. 47-48).
За висновками відповідача, окремі продукти, що отримуються внаслідок життєдіяльності лісових ресурсів та їх обробки та переробки класифікуються за окремими позиціями УКТ ЗЕД та відносяться, як до груп 1 -24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України» так і до інших груп. Так, до групи 44 «Деревина і вироби з деревини, деревне вугілля» відносяться деревина паливна у вигляді колод, полін, тирса, відходи та скрап деревини, агломеровані або неагломеровані, у вигляді колод , полін, брикетів, гранул тощо, лісоматеріали необроблені, з видаленою або невидаленою корою або заболонню, або начорно брусовані або небрусовані, пило продукція з деревини, плити деревостружкові та подібні, древесина пресовна у вигляді блоків, плит, брусків або профільних форм.
Суд не може погодитись з висновками відповідача з наступних підстав:
Як вбачається з розділу 3 Статуту позивача (ас.10-17) предметом діяльності дочірнього підприємства є спеціалізоване ведення лісового господарства у районі, основними видами господарської діяльності є лісо виробнича та лісопереробна, надання послуг, повязаних з лісовим господарством, сільськогосподарська та переробна та інша діяльність не заборонена законом.
Довідкою №283151 з ЄДРПОУ (а.с. 19) підтверджується, що види діяльності позивача за КВЕД наступні: Надання послуг у лісовому господарстві (02.02.0), Лісівництво та лісозаготівлі (20.10.1), лісопильне та стругальне виробництво, просочування деревини (20.10.0), мисливство (01.50.0), і т.і.
Згідно ст.8-1.1 Закону України „Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР із змінами та доповненнями, резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 8-1.6 цієї статті, може обрати спеціальний режим оподаткування.
На підставі ст.8-1.6. ЗУ „Про податок на додану вартість" сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Відповідно до ст.8-1.7. вищевказаного закону сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1-24 УТК ЗЕД згідно із Законом України «Про митний тариф України», якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку - субєктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів у інших осіб), а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.
Виходячи з аналізу вказаних норм, суд приходить до висновку, що відповідно до пункту 8-1.7 ЗУ «Про податок на додану вартість» сільськогосподарськими вважаються товари, які вирощуються (заготовляються) субєктом спеціального режиму, а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку та зазначені у групах 1 24 УКТ ЗЕД ЗУ «Про Митний тариф України».
Відповідно до вищезазначеного Закону, продукція лісогосподарських підприємств відноситься до групи 06 УКТ ЗЕД (живі дерева та інші рослини) розділу ІІ «Продукція рослинного походження».
Пунктом 8-1.15.6 зазначеного Закону визначено, що обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського та лісового господарства і рибальства, вважається діяльністю у сфері сільського та лісового господарства і рибальства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовляється) безпосередньо платником податку (крім придбання їх в інших осіб).
Як вже зазначалося вище, основним видом діяльності позивача за КВЕД є лісівництво та лісозаготівля (02.01.1).
Пунктом 8-1.15.7 зазначеного Закону передбачено, що виходячи з цього пункту, Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний перелік видів діяльності, на які поширюються норми цієї статті, згідно з Національним класифікатором України «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженим відповідно до Закону України «Про стандартизацію».
Вищезазначена позиція суду узгоджується також і з позицією ДПА України лист ДПА від 23.02.2009р. №2095/5/16-1116 (в справі).
Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.09р. №23 «Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» затверджено перелік відповідно до кодів видів економічної діяльності (КВЕД). Відповідно до пункту 9 (лісівництво і лісозаготівлі КВЕД 02.01.1) та відповідно до пункту 15 (надання послуг у лісовому господарстві КВЕД 02.02.0) затверджених Постановою №23, агролісогосподарські підприємства підпадають під дію ст..8-1 ЗУ «Про податок на додану вартість» .
Продукти обробки (переробки) таких товарів (групи 1 - 24) поставлений товар «деревина і вироби з дерева» є продуктом переробки товару групи 06 «дерева лісові».
Позивач відповідно до пунктів 8-1.1 та 8-1.6 статті 8-1 ЗУ «Про податок на додану вартість» провадить підприємницьку діяльність у сфері лісового господарства і його діяльність відповідає критеріям, встановленим у пункті 8-1.6 цієї статті тому є всі підстави для обрання Позивачем спеціального режиму оподаткування.
Невірним є твердження Відповідача, що норма пункту 8-1.7 статті 8-1 Закону №168 поширюється виключно на сільськогосподарські товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із ЗУ «Про Митний тариф України» з таких міркувань. В пункті 8-1.7 статті 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість»: "Сільськогосподарськими вважаються, також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником. Перероблення - це технологічний процес, здійснення якого змінює форму, властивості або склад сировини, напівфабрикатів або, в окремих випадках, готової продукції з метою отримання нової продукції (Національний класифікатор України ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності", затверджений наказом Держспоживстандарту України 26.12.2005 р. № 375)
Аналізуючи законодавчі та підзаконні нормативні акти, суд дійшов до висновку, що товари групи 44 "деревина і вироби з дерева" є продуктом переробки товару групи 06 код 0602 90 41 00 назва "дерева лісові", а отже є сільськогосподарськими товарами відповідно до вимог пункту 8-1.7 статті 81 Закону України «Про податок на додану вартість», оскільки, як це передбачено згаданою нормою, товар "дерева лісові", вирощені безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування та ним же перероблені, в результаті чого створено новий продукт групи 44 УКТ ЗЕД - "деревина і вироби з дерева". Крім цього, продуктом переробки товару групи 06 код 0602 90 41 00 назва "дерева лісові" є товари які не можливо віднести до інших товарних груп окрім 44.
Вищезазначений Закон прямо не вказує, що сільськогосподарськими є продукти групи 44 УКТ ЗЕД - "деревина і вироби з дерева", але називає їх, за умови поставки таких продуктів, саме виробником - лісокористувачем.
Жодною нормою ЗУ «Про податок на додану вартість» не вказано про виключення з поняття сільськогосподарських товарів групи 44 УКТ ЗЕД - "деревина і вироби з дерева".
Крім цього, нормативне визначення "сільськогосподарських товарів" наведено в пункті 2.15 статті 2 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України": "Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари)" - товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах)".
Тому суд вважає, що група 44 УКТ ЗЕД, в розумінні ЗУ «Про податок на додану вартість» також належить до сільськогосподарських товарів у разі поставки її саме виробником - лісокористувачем.
Крім цього, слід зазначити, що листом ДПА України від 14.08.2009р. №17532/7/16-1517 «Щодо застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства», на який посилається відповідач, чітко визначено, що відповідно до Переліку затвердженого Постановою КМУ №23 від 21.01.2009р. у сфері лісового господарства визначені види діяльності на які поширюються норми ст..8 ЗУ «Про податок на додану вартість», зокрема «лісозаготівлі, рубання лісу та виробництво ділової деревини такої як колоди, стовпи, жердини, одержування паливної деревини.
Отже, висновок Роменської МДПІ про безпідставність використання ДП «Недригайлівський агролісгосп» спеціального режиму оподаткування у сфері лісового господарства, є неправомірним та безпідставним. Крім цього, з урахуванням викладеного, суд вважає необґрунтованим висновок Роменської МДПІ щодо заниження позивачем податкового зобовязання по податку на додану вартість в сумі 77880 грн. за період з січня по грудень 2009 року.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.
У відповідності до п. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В ході судового розгляду відповідач, як субєкт владних повноважень, не довів належним чином правомірність прийнятого ним рішення.
Таким чином, суд вважає за доведені ті обставини на які посилається позивач, вимоги позивача щодо визнання протиправним та скасувати податкового повідомлення-рішення від 21 серпня 2010р. №00000042310/1, яким було визначено суму податкового зобовязання ( з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) Недригайлівського дочірнього підприємства «Недригайлівський агролісгосп» за платежем податок на додану вартість на загальну суму 116 820 грн. 00 коп. з яких 77 880 грн. 00 коп. за основним платежем та 38 940 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, є правомірними, обґрунтованими і, відповідно, підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Недригайлівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Недригайлівський агролісгосп" до Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити в повному обсязі
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області №0000042310/1 від 21.06.2010 року, яким визначено суму податкового зобовязання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) Недригайлівському дочірньому агролісогосподарському підприємству "Недригайлівський агролісгосп" за платежем податок на додану вартість в розмірі 116820 грн. 00 коп., у тому числі: за основним платежем - 77880 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 38940 грн. 00 коп.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Недригайлівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Недригайлівський агролісгосп" (42107, Сумська область, Недригайлівський район, с. Засулля, вул. Будівельна, 22, ідентифікаційний код 23637214) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 03 грн. 40 коп. /три гривні 40 коп./. <Сума стягнення (цифрами) ><Текст >
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 23.11.2010 року.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець