Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 лютого 2025 року Київ № 640/18191/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження клопотання представника відповідача про заміну відповідача по справі за позовом ОСОБА_1 до Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України про визнання протиправними дій і зобов`язання вчинити певні дії,
у с т а н о в и в:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Національної поліції України, в якому просить:
- визнати протиправними дії Національної поліції України щодо відмови скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії;
- зобов`язати Національну поліцію України скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19.11.2019 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.07.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін і проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
На виконання положень пункту 2 Розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 р. № 2825-ІХ, адміністративна справа № 640/18191/21 надіслана за належністю до Київського окружного адміністративного суду супровідним листом Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.03.2023 № 03-19/17129/23.
Адміністративна справа № 640/18191/21 надійшла до Київського окружного адміністративного суду. Автоматизованою системою документообігу суду визначено Басая О.В. головуючим суддею, який буде розглядати цю адміністративну справу.
25 липня 2023 року ухвалою суду справу прийнято до провадження та визначено, що розгляд справи буде здійснюватися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
6 вересня 2022 року представником позивача подано до суду клопотання про заміну належного відповідача, а саме: Національної поліції України на Сектор з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України. Разом з клопотанням про заміну відповідача позивачем надана суду уточнена позовна заява.
Відповідно до ухвали від 19 грудня 2024 року суд замінив первісного відповідача - Національну поліцію України на належного відповідача - Сектор з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України (місцезнаходження: м. Київ, вул. Богомольця, буд. № 10, код ЄДРПОУ: 4010878), не закриваючи провадження по адміністративної справі № 640/18191/21.
20.01.2025 до суду від Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України Суд надійшло клопотання про заміну первісного відповідача належним відповідачем, а саме Сектор з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України та Національну поліцію України, оскільки Сектор з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України є структурним підрозділом Національної поліції та відповідно не є окремою юридичною особою.
Розглянувши клопотання відповідача, суд зазначає таке.
Згідно з частинами першою та третьою статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
При цьому суб`єктом владних повноважень є орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п.7 ч. 1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини першої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Частиною другою статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам) (частина третя статі 43 Кодексу адміністративного судочинства України).
Отже, в силу вимог Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем у справі можу бути суб`єкт владних повноважень без відсутності статусу юридичної особи.
Як встановлено судом, 23.06.2022 позивач звернувся саме до Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України із заявою про підготовку (складення) та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року у відповідності до статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та з врахуванням положень Постанови КМУ № 45 та Постанови КМУ № 988 із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплата підвищення) та премії, для проведення з 01.12.2019 (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивачу. Листом від 01.07.2022 саме Сектор з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України повідомив про те, що підстави для виготовлення відповідної довідка відсутні, оскільки інформації стосовно перерахунку до Національної поліції не надходило.
Таким чином, саме Сектор з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України є належним відповідачем по справі.
Ураховуючи вказане, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача про заміну первісного відповідача належним.
Керуючись статтями 48, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання представника відповідача про заміну відповідача по справі за позовом ОСОБА_1 до Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України про визнання протиправними дій і зобов`язання вчинити певні дії відмовити.
Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяБасай О.В.