Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №: 486/1496/24 Провадження № 3/486/42/2025
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 лютого 2025 року м. Південноукраїнськ
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді Далматової Г.А.,
при секретарі Маляновій А.А.,
без участі особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Саннікової Н.Г.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
18 серпня 2024 року о 16:57 год. ОСОБА_1 по вулиці Парковій в м. Південноукраїнську (Южноукраїнську) Миколаївської області, керував автомобілем «ЗАЗ» державний номерний знак НОМЕР_2 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме, невиразна мова та різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу «Драгер» та в найближчому медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожньогоруху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
В судовезасідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
На думку суду такі дії ОСОБА_1 направлені на затягування розгляду справи, з метою уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення.
Судом було вчинені всі можливі дії щодо виклику останнього в судове засідання, а тому, беручи до уваги строки розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності, що не суперечить вимогам ст. 268 КУпАП.
Захисник в судове засідання не з`явилась, надала суду клопотання з проханням закрити провадження у справі, вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення та відеозапис, суд дійшов наступного висновку.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено у ст. 266 КУпАП, в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 (далі - Інструкція) та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі - Порядок).
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Відповідно доп.3розділу 1Інструкції ознакамиалкогольного сп`янінняє: запахалкоголю зпорожнини рота; порушеннякоординації рухів; порушеннямови; вираженетремтіння пальціврук; різказміна забарвленняшкірного покривуобличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно п. п. 6, 7 розділу 1 Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Пунктом 8 Порядку встановлено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Тому відмова водія від проходження огляду на визначення перебування особи, яка керує транспортним засобом, в стані алкогольного сп`яніння має бути зафіксована поліцейським за допомогою технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків, що в даному випадку було дотримано.
Вимоги ст. 266 КУпАП, Інструкції та Порядку доповнюють один одного і не суперечать один одному.
Постановою серії ЕНА № 2862397 від 18 серпня 2024 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП за те, що 18 серпня 2024 року о 16:57 год. ОСОБА_1 по вулиці Парковій в м. Південноукраїнську (Южноукраїнську) Миколаївської області, керував автомобілем «ЗАЗ» державний номерний знак НОМЕР_2 та під час здійснення маневру повороту ліворуч, завчасно не ввімкнув покажчик повороту. Чим порушив п. 9.2.б. ПДР України (а.с.2).
Також, постановою серії ЕНА № 2862317 від 18 серпня 2024 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП за те, що 18 серпня 2024 року о 16:57 год. ОСОБА_1 по вулиці Парковій в м. Південноукраїнську (Южноукраїнську) Миколаївської області, керував автомобілем «ЗАЗ» державний номерний знак НОМЕР_2 без посвідчення водія відповідної категорії, тобто не маючи права керувати транспортним засобом. Чим порушив п. 2.1.а. ПДР України (а.с.3).
Крім того, постановою серії ЕНА № 2861991 від 18 серпня 2024 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 КУпАП за те, що 18 серпня 2024 року о 16:57 год. ОСОБА_1 по вулиці Парковій в м. Південноукраїнську (Южноукраїнську) Миколаївської області, керував автомобілем «ЗАЗ» державний номерний знак НОМЕР_2 та не був пристебнутим паском безпеки. Чим порушив п. 2.3.в ПДР України (а.с.4).
З дослідженого в судовому засіданні диску із відеозаписом (а.с.5) «0-02-05-ac3c61b4f59ebb9cfcf585d4c92f9be438240bc594703fd2e67fd93befc7e28e_82c5b92b651868dd» вбачається як 18 серпня 2024 року о 16:57 год. працівниками поліції було зупинено автомобіль «ЗАЗ» державний номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 /тайм код 00:48/
З диску із відеозаписом під назвою «0000000_00000020240818171819_0005» вбачається, як працівниками поліції, повідомлено ОСОБА_1 причини зупинки його транспортного засобу керував автомобілем будучи непристебнутим паском безпеки, при здійснені маневру повороту, не ввімкнув покажчик повороту /тайм код 00:20/. Повідомив, що під час з спілкування з ОСОБА_1 від останнього було чутно запах алкоголю /тайм код 00:28/. На запитання працівника поліції ОСОБА_1 відповів, що вживав сьогодні алкоголь /тайм код 00:31/. Працівником поліції запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер», та в лікарні /тайм код 00:45, 00:53/, але ОСОБА_1 відмовляється /тайм код 00:47, 00:53/. Про заборону керування у стані алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 було відомо, вину свою визнав /тайм код 00:50/.
Дата та час на відеозаписах співпадають із датою та часом, зазначеним у протоколі про адміністративне правопорушення та постановах про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122, ч. 1 ст. 126 та ч. 5 ст. 121 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 114061 від 18 серпня 2024 року, копіями постанов ЕНА № 2862397 від 18 серпня 2024 року, ЕНА № 2862317 від 18 серпня 2024 року, ЕНА № 2861991 від 18 серпня 2024 року, а також відеозаписом /а.с. 1, 2, 3, 4, 5/.
При визначенні ОСОБА_1 виду і розміру адміністративного стягнення, суд вважає, що необхідно накласти на нього адміністративне стягнення передбачене безальтернативною санкцією частини 1 статті 130 КУпАП у виді штрафу, з позбавленням права керування транспортним засобом строком на 1 рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягають стягненню на користь держави витрати пов`язані зі сплатою судового збору в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня отримання постанови на розрахунковий рахунок адміністративного штрафу: UA438999980313010149000014001, одержувач Миколаївське ГУК/Миколаївська обл., Код ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, КЕКД 21081300, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягнути подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (М.КИЇВ ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 37993783 Казначейство України (ел. адм. подат.) UA908999980313111256000026001 22030106 Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)"00" Без деталізації за відомчою ознакою) судовий збір розміром 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Южноукраїнського
міського суду Г.А. Далматова