Постанова № 125070971, 11.02.2025, Турківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
11.02.2025
Номер справи
458/1176/24
Номер документу
125070971
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 458/1176/24

3/458/39/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.2025 м.Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Волинець М.З., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, протягом року до адміністративної відповідальності притягувався 02.10.2024 за ч. 1ст. 121 КУпАП, -

за ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в:

28.11.2024 о 18:00 год. в смт. Бориня по вул. Івана Франка, 245, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем Фіат Регата реєстраційний номер НОМЕР_1 , у якого не працювали задні ліхтарі в темну пору доби, чим порушив вимоги п. 2.9 в Правил дорожнього руху України. Правопорушення вчинив повторно протягом року, був притягнутий до адміністративної відповідальності 02.10.2024 за ч.1 ст.121 КУпАП.

Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.121 КУпАП.

Разом з тим, до матеріалів справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП, після належного оформлення відповідно до постанови суду від 12.12.2024, долучено рапорт інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенанта поліції Кіс Христини, де зазначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№ 184130 від 28.11.2024 допущено помилку та помилково вказано ч. 7 ст. 121 КУпАП, зазначено, що правильним слід вважати вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП. Також до матеріалів долучено завірену копію постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП.

02.01.2025 матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 121 КУпАП повернули після належного оформлення.

Справа призначалась до розгляду на 15.01.2025, 29.01.2025 та 11.02.2025.

У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку, шляхом направлення судової повістки на адресу, що вказана в протоколі про адміністративне правопорушення рекомендованим повідомленням. Конверт з повісткою про виклик до суду повернувся до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

Враховуючи те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 достовірно знав, про складення щодо нього протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст.121 КУпАП, а тому зобов`язаний з розумним інтервалом часу сам цікавитися провадженням у справі, при цьому, він не позбавлений можливості отримати інформацію про рух справи на офіційному вебпорталі судової влади України, беручи до уваги те, що чинний КУпАП не передбачає обов`язкової участі під час розгляду справи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.121 КУпАП, тому суд вважає за можливе розглянути справу без його участі.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Положеннями ст. 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

Процесуальна форма та зміст протоколу відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, правопорушник від дачі пояснень у протоколі про адміністративне правопорушення особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відмовився.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 КУпАП відповідальність настає за керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.

Частина 4 ст. 121 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь якого з порушень,передбачених частинами першою-третьою цієї статті.

Відповідно до диспозиції вказаної статті обставинами, які підлягають перевірці при розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності, є факт притягнення протягом року до адміністративної відповідальності за вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.ч.1-3 ст. 121 КУпАП, факт керування особою транспортним засобом та факт наявності у технічному засобі технічної несправності.

Згідно з п. 2.9 в ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом з номерним знаком, що неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.

На підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121КУпАП, судом досліджені такі докази:

-протокол проадміністративне правопорушеннясеріїЕПР1№ 184130 від 28.11.2024 згідно якого ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 в Правил дорожнього руху України, складений 28.11.2024, де зазначено особу водія, час, місце, обставини вчинення адміністративного правопорушення;

-рапорт інспекторасектору реагуванняпатрульної поліціївідділення поліції№2Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенантом поліції Кіс Христини, де зазначено, що в даному протоколі було допущено помилку та помилково вказано ч. 7 ст. 121 КУпАП, зазначено, що правильним слід вважати вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП;

- довідку поліції про те, що ОСОБА_1 отримував посвідчення водія;

- копією постанови серії ЕНА № 3176869 від 02.10.2024 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ч. 1 ст. 121 КУпАП;

- довідкою від 18.12.2024 про повторність вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП та підтвердження з «ГСЦ Посвідчення водія» інформаційно-комунікаційної системи Інформаційний портал Національної поліції України» про отримання ОСОБА_1 посвідчення водія НОМЕР_2 ;

- DVD-диском події, яка мала місце 28.11.2024 о 18:00 год. в смт. Бориня по вул. Івана Франка, 245, Самбірського району Львівської області за участю ОСОБА_1 .

Матеріалами, зокрема даними протоколу про адміністративне правопорушення та іншими документами долученими до протоколу, в тому числі відеофіксації адміністративного правопорушення підтверджується, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом, що має несправності зовнішніх світлових приладів (темної пори доби), відповідальність за що передбачена ч. 4ст. 121 КУпАП.

Згідно з ч. 4ст. 121 КУпАП повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п`ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п`яти до десяти діб.

Стаття 27 КУпАП- штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.

Враховуючи характерта обставинивчиненого правопорушення,дані проособу,якапритягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , з метою виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 121 КУпАП, тобто повторне протягом року керування водієм транспортним засобом, що має несправності зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, визначене у санкції ч. 4ст. 121 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три місяці.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01.01.2025 прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» становить 3028 грн 00 коп., а тому з правопорушника в користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. (3028х0,2)

Керуючись ст.ст. 33, ч. 4 ст. 121, 251, 283, 284, 285,294,307,308,310 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн 00 коп., з позбавленням права керування транспортним засобом на строк три місяці.

Штраф необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів ГУК Львiв/Боринська тг/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Код банку отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA108999980314060542000013917, Код платежу 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу - Судовий збір.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області.

Суддя Марія ВОЛИНЕЦЬ