Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 535/75/25
Провадження № 3/535/62/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2025 року селище Котельва
Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Шолудько А.В., за участі: прокурора Скиби Д.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ковжижа Котелевського району Полтавської області, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , одруженого, неповнолітніх дітей на утриманні не має, працює на посаді оператора ГПУ «Полтавагазвидобування», депутата Великорублівської сільської ради,
за ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172- 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Великорублівської сільської ради Полтавського району Полтавської області восьмого скликання, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки достатті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється діяЗакону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 09 год 55 хв. 19.12.2024 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Великорублівської сільської ради Полтавського району Полтавської області восьмого скликання, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки достатті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється діяЗакону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 10 год 17 хв. 19.12.2024 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Постановою Котелевського районного суду Полтавської області від 10.02.2025 об`єднано в одне провадження справи про адміністративні правопорушення №535/75/25 та №535/76/25 відносно ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП Кодексу України про адміністративні правопорушення, з присвоєнням об`єднаній справі №535/75/25 (провадження №3/535/62/25).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав повністю та пояснив, що через незнання несвоєчасно подав щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 рік, й після того, як йому роз`яснили про необхідність подання вказаних щорічних декларацій, подав їх лише 19.12.2024.
Прокурор Скиба Д.І. у судовому засіданні подав висновок прокурора у справі про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , та вказав на те, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки без поважних на те причин, а тому ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати винним ОСОБА_1 та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 850,00 грн.
Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи та оцінюючи зібрані докази, приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАПпідтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема: протоколами про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №60 та № 61 від 22.01.2025; рапортами о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області ДСР НП України Артема Кругляка від 22.01.2025 про виявлення факту вчинення ОСОБА_1 порушення вимогЗакону України «Про запобігання корупції», та вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП; копією рішення I сесії VIII скликання Великорублівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 01.12.2020; копією списку депутатів, які отримали повідомлення про подання електронної декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 01.12.2020; копіями щорічних декларацій, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік) за 2021-й та 2022-й рік.
Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов?язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з рішенням першої сесії восьмого скликання Великорублівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 01.12.2020 ОСОБА_1 набув повноваження депутата Великорублівської сільської ради восьмого скликання.
Відповідно до абзацу 15 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-« ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, відповідно до п.п. «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 як депутат місцевої ради, є суб?єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов?язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупці», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абзацу першого пункту 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Згідно роз?яснень НАЗК від 20.10.2023, оприлюднених на офіційному сайті за посиланням «https://nazk.gov.ua», за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати: щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди: декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов?язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно).
Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Великорублівської сільської ради (Полтавського району Полтавської області) восьмого скликання, зобов?язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік не пізніше 31 січня 2024 року.
Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 неодноразово подавав щорічні декларації, а саме за 2019-2020 роки, тобто останньому достовірно відомі зобов?язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.
Згідно з листом Великорублівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 17.12.2024 №02-24/2232, депутати Великорублівської сільської ради восьмого скликання періодично попереджаються про подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом вручення їм листів з роз?ясненнями стосовно порядку подання електронних декларацій, усно на засіданнях сесій сільської ради та шляхом надання інформації та повідомлень у застосунку Viber у спільній групі «Депутати».
Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 09 год. 55 хв. 19.12.2024 подав до Реєстру щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, тобто несвоєчасно.
Відповідно до листа КНП «Котелевська лікарня планового лікування» Котелевської селищної ради від 12.12.2024 №986 ОСОБА_1 у період з 01.01.2024 по 31.01.2024 за амбулаторною або стаціонарною допомогою не звертався.
Відповідно до листа КНП «Центр ПМД об?єднаних територіальних громад» Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 30.12.2024 №01-24/657 ОСОБА_1 у період з 01.01.2024 по 31.01.2024 на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні не перебував.
Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 у визначений законом строк, декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021-й та 2022-й рік, матеріали справи про адміністративні правопорушення не містять, як і не було їх встановлено під час судового розгляду. Об`єктивних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 подати декларацію у встановлений строк, не встановлено.
Суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення щире розкаяння винного.
Під час судового розгляду не встановлено наявності обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення.
адміністративному стягненню, у виді штрафу в розмірі нижньої межі санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що буде достатнім для запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
На підставі ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, є пенсіонером за віком, працює оператором ГПУ «Полтавагазвидобування», одружений, неповнолітніх дітей не має, ступінь його вини, визнання вини у вчиненні адмінстративних правопорушень у повному обсязі, також беручи до уваги наявність обставини, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі нижньої межі санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що за своїм видом та мірою відповідає, визначеній у ст. 23 КУпАП, меті накладення адміністративного стягнення, і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчиненню правопорушень.
Згідно зі ст.40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Враховуючи вище викладене, керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, й накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п`ятдесят грн 00 коп.).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, та з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби, стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу в сумі 1700, 00 грн (одна тисяча сімсот 00 коп.), на підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП.
Платіжні реквізити для зарахування адміністративних штрафів: отримувач коштів ГУК/у Полтав.обл/тг смт Котельва/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37959255, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, р/рахунок UA028999980313010106000016686.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/о UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605,60 грн (шістсот п`ять грн 60 коп.).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Котелевський районний суд Полтавської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя А.В. Шолудько