Постанова № 124908602, 04.02.2025, Монастирищенський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
04.02.2025
Номер справи
702/1084/24
Номер документу
124908602
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 702/1084/24

Провадження № 3/702/4/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про накладення адміністративного стягнення

04.02.2025 м. Монастирище

Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Максименко Д. Р.,

за участю секретаря судового засідання Возної В. В.,

прокурора Блиндюка В. Б.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали,які надійшливід Управліннястратегічних розслідуваньв Черкаськійобласті пропритягнення доадміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Монастирище Черкаської області, зареєстрованої та фактично проживаючої у квартирі АДРЕСА_1 , працюючої головним спеціалістом відділу по плануванню бюджету та фінансування установ бюджетної сфери у фінансовому управлінні Монастирищенської міської ради Черкаської області, паспорт НОМЕР_1 , виданий Монастирищенським РВ УМВС України в Черкаській області 28.11.2008, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу по плануванню бюджету та фінансуванню установ бюджетної сфери фінансового управління Монастирищенської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.01.2024, а декларація фактично подана 26.03.2024, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 675/2024 від 16.11.2024.

Права особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП - роз`яснено.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялася та пояснила, що у встановлений законом строк забула подати щорічну декларацію.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтримав, просив притягнути особу до адміністративної відповідальності та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до частини 1 статті 172-6 КУпАП України несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Приміткою вказаної статті визначено, що суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України«Про запобіганнякорупції» №1700-VIIвід 14.10.2014(далі-Закону)суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи органів місцевого самоврядування.

Згідно з частини 1 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 2-7 Прикінцевих положень Закону встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Згідно з частиною 2 статті 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 2493-III від 07.06.2001 на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до розпорядження міського голови Монастирищенської міської ради Черкаської області № 356-ктр від 12.10.2021 «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 з 13.10.2021 призначено на посаду головного спеціаліста відділу по плануванню бюджету та фінансуванню установ бюджетної сфери фінансового управління Монастирищенської міської ради за результатами конкурсу з посадовим окладом відповідно до штатного розпису працівників фінансового управління Монастирищенської міської ради. Присвоєно ОСОБА_1 8 ранг посадової особи місцевого самоврядування, як такій, що мала 8 ранг державного службовця (а. с. 30 31).

З пункту 2 посадової інструкції головного спеціаліста по плануванню бюджету та фінансування установ бюджетної сфери фінансового управління Монастирищенської міської ради, затвердженої міським головою міста Монастирище від 13.10.2021, вбачається, що головний спеціаліст несе відповідальність за невиконання вимог Закону «Про запобігання корупції». З вказаною інструкціє ОСОБА_1 була ознайомлена 13.10.2021 (а. с. 32-35).

Також ОСОБА_1 13.10.2021 була попереджена про обмеження, пов`язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби (а. с. 36-37).

Отже, ОСОБА_1 з 2021 року по даний час є головним спеціалістом відділу по плануванню бюджету та фінансування установ бюджетної сфери у фінансовому управлінні Монастирищенської міської ради Черкаської області, є суб`єктом на якого поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції» та зобов`язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з декларацією, роздрукованої з інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування public.nazk.gov.ua вбачається, що ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2022 рік подала 26.03.2024 о 12:48 (а. с. 17-18).

Граничним терміном подачі щорічної декларації за 2022 рік для ОСОБА_1 було 31.01.2024.

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу по плануванню бюджету та фінансуванню установ бюджетної сфери фінансового управління Монастирищенської міської ради Черкаської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, пом`якшуючі та обтяжуючі обставини, а тому вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

З урахуванням положень ст. 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» судовий збір підлягає стягненню з особи у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст. 23, 24, 33, 34, 35, 283, 284, 287, 294, 307, 308 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф має бути сплачений порушником на рахунок UA098999980313070106000023745; код класифікації доходів бюджету 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції; отримувач: ГУК у Черкаській області/тгм.Монастир/21081100; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат); код ЄДРПОУ 37930566.

У разі несплати штрафу в 15 днів в порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.

Судовий збір має бути сплачений порушником на рахунок UA908999980313111256000026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду. Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Монастирищенський районний суд Черкаської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу про апеляційне оскарження, не було подано.

Суддя Дмитро МАКСИМЕНКО