Справа № 2-494/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2010 року Великолепетиський районний суд Херсонської області у складі:
головуючого Гапоненко Р.В.
при секретарі Хатункіній Л.О.
за участю представника Великолепетиської МДПІ Сологуб Н.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Лепетиха цивільну справу за позовом Великолепетиської міжрайонної державної податкової інспекції (надалі Великолепетиська МДПІ) до ОСОБА_2, третя особа Малолепетиська сільська рада про стягнення боргу по платі за землю,
В С Т А Н О В И В:
Великолепетиської МДПІ звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення боргу по платі за землю, мотивуючи свої вимоги тим, що Великолепетиська МДПІ згідно із Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ є органом державної виконавчої влади, що здійснює контрольні функції з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджету усіх рівнів на території Великолепетиського району Херсонської області. ОСОБА_2 є власником земельної ділянки і являється платником податку за землю. На території АДРЕСА_1 має у користуванні земельну частку (пай) в розмірі 7, 66 га, земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,25 га, присадибну земельну ділянку в розмірі 0,25 га. Станом на 12.10.2010 року податковий борг відповідача, до місцевого бюджету АДРЕСА_1 по земельному податку становить 100 грн. 70коп., згідно облікової картки платника податку. Нормами пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті. Нормами абз. "г" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України № 2181-III, передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків, у разі якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган. Нормами ст. 13 Закону України № 2535-ХП визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Факт користування відповідачем земельною ділянкою, підтверджується довідкою АДРЕСА_1. Нормами абз. З ст. 14 Закону України № 2535-ХІІ, встановлено, що нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими органами. Абзацом. 2 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-111, передбачено, що у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Статтею 17 Закону України № 2535-ХІІ, передбачено, що земельний податок сплачується рівними частками власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачами -виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянам до 15 серпня та 15 листопада, а всіма іншими платниками-щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця. Нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими інспекціями, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про сплату податку. Відповідно до ст. 22 Закону України № 2535-ХІІ кошти від сплати платежів за землю, що надходять на спеціальні бюджетні рахунки місцевих бюджетів, використовуються для фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення родючості ґрунту, ведення державного земельного кадастру, землеустрою, тобто використовуються у сферах, що входять до інтересів держави. Таким чином, несплата коштів за користування земельної ділянки відповідачем завдає суттєвої шкоди інтересам держави, перешкоджає своєчасному та повному виконанню прибуткової частини місцевого бюджету. Згідно з пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Просить суд стягнути з ОСОБА_2 в доход місцевого бюджету АДРЕСА_1 на розрахунковий рахунок № 33216813700084 одержувач місцевий бюджет АДРЕСА_1, код платежу 13050300, банк УДК у м. Херсон, МФО 852010 100,70 грн. земельного податку з фізичних осіб за рахунок активів та судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі та пояснила, що відповідач є власником земельної ділянки і являється платником податку за землю. На території АДРЕСА_1 має у користуванні земельну частку (пай) в розмірі 7, 66 га, земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,25 га, присадибну земельну ділянку в розмірі 0,25 га. Станом на 12.10.2010 року податковий борг відповідача, до місцевого бюджету АДРЕСА_1 по земельному податку становить 100 грн. 70 коп. і до теперішнього часу відповідач не погасила заборгованість по платі за землю. Просить суд стягнути з ОСОБА_2 в доход місцевого бюджету АДРЕСА_1 на розрахунковий рахунок № 33216813700084 одержувач місцевий бюджет АДРЕСА_1, код платежу 13050300, банк УДК у м. Херсон, МФО 852010 100,70 грн. земельного податку з фізичних осіб за рахунок активів та судові витрати.
В судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 позов визнала у повному обсязі та пояснила, що у неї дійсно виникла заборгованість по платі за землю.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановленому законами термін.
Відповідно до пп. 2.3.1. п.2.3. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими Фондами» органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
В п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ зі змінами та доповненнями, перелічені функції, які виконують державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, однією з яких є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Таким чином, Великолепетиська МДПІ, виходячи із вимог вище згаданого Закону, є органом державної виконавчої влади, що здійснює контрольні функції з питань правильності нарахування та надходжень платежів до бюджету усіх рівнів на території Великолепетиського району Херсонської області.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про плату за землю» підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Так, згідно довідки АДРЕСА_1 від 08.10.2010 року № 784-2/10 ОСОБА_2 має земельну частку (пай) в розмірі 7,66 га, земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,25 га та присадибну ділянку в розмірі 0,25 га.
Згідно облікової картки платника податку станом на 12.10.2010 року ОСОБА_2 має заборгованість із земельного податку з фізичних осіб у розмірі 100 грн. 70 коп.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що стягненню з ОСОБА_2 на користь Великолепетиської МДПІ підлягає 100 грн. 70 коп. земельного податку з фізичних осіб, а тому позов Великолепетиської МДПІ підлягає задоволенню.
На підставі ч. 1 ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
На підставі ст. 67 Конституції України, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», пп. 2.3.1. п.2.3. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими Фондами», п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ч ст. 13 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про плату за землю», керуючись ст.ст. 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Великолепетиської міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_2, третя особа Малолепетиська сільська рада про стягнення боргу по платі за землю задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2 в доход місцевого бюджету АДРЕСА_1 - на розрахунковий рахунок № 33216813700084, одержувач - місцевий бюджет АДРЕСА_1, код платежу 13050300, банк - УДК у м. Херсон, МФО 852010 - 100 (сто) гривень 70 копійок заборгованості земельного податку з фізичних осіб.
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 (пятдесят одну) грн. на р/р 31413537700084, код платежу 22090100, ОКПО 24103839, МФО 852010, банк отримувач ГУДКУ у Херсонській області.
Стягнути із ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи на р/р № 31219259700083, МФО 852010, код ОКПО 24103839 банк отримувач ГУДКУ у Херсонській області, одержувач Державний бюджет України у розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення суду може бути оскаржене через Великолепетиський районний суд до судової палати у цивільних справах А пеляційного суду Херсонської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий підпис
КОПІЯ ВІРНА
В.о. голови суду В.В. Соловйов