ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 жовтня 2010 року 16:56 № 2а-1512/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:
прокуратури: Семененка В. П.;
позивача: Старощука С. В.;
відповідача: не зявилися
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокуратури Святошинського району міста Києва в інтересах
держави в особі Державної податкової інспекції у
Святошинському районі міста Києва
до Відкритого акціонерного товариства “Укрбурвод”
простягнення заборгованості
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 20жовтня2010року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:
04лютого2010року (відповідно до відмітки канцелярії суду) Прокуратура Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва (далі по тексту позивач, Прокуратура Святошинського району м. Києва в особі ДПІ у Святошинському районі м. Києва) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства “Укрбурвод” (далі по тексту відповідач, ВАТ“Укрбурвод”), в якому просить стягнути суму податкового боргу у розмірі 163412,92грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08лютого2010року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-1512/10/2670 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 30березня2010року. 30березня2010року судове засідання відкладалося на 20травня2010року, на 06липня2010року, на 20серпня2010року а пізніше на 26серпня2010року через відсутність представників сторін та необхідність витребування додаткових доказів. 26серпня2010року в судовому розгляді оголошувалася перерва до 18жовтня2010року, а пізніше до 20жовтня2010року через заявлення клопотань представником позивача про необхідність надання додаткових доказів.
В судовому засіданні 20жовтня2010року представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У звязку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини другої статті 17, частини першої статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.
Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані представником позивача документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
В С Т А Н О В И В:
Відкрите акціонерне товариство “Укрбурвод”, зареєстроване Святошинською районною у м. Києві державною адміністрацією (ідентифікаційний номер 01416317) в якості субєкта підприємницької діяльності юридичної особи 19квітня1994року і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
За даними довідки про суми податкового боргу платника податків перед бюджетом заборгованість ВАТ “Укрбурвод” по сплаті до бюджету складає 163412,92грн. А саме: 1) по орендній платі за землю державної і комунальної власності за 2009рік у розмірі 152932,17грн., яка самостійно була визначена відповідачем і подана до ДПІ у Святошинському районі м. Києва у вигляді розрахунку земельного податку за 2009рік від 04березня2009року (вх. №2288) та нарахованої контролюючим органом пені за прострочення сплати податкового боргу у розмірі 3055,74грн. на загальну суму боргу 155987,91грн.; 2) по податку з власників наземних транспортних засобів в розмірі 7425,01грн.
З матеріалів справи вбачається, що на момент судового розгляду станом на 20жовтня2010року сума загальної заборгованості ВАТ “Укрбурвод” складає 163412,92грн..
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи повязані з утриманням обєктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до підпункту 16.4.1. пункту 16.4. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що податкове зобовязання відповідача не сплачено в установлені строки, через що податкове зобовязання визнається податковим боргом.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Судом встановлено, що у звязку з несплатою податкових зобовязань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 11грудня2008року №1/3158 на суму 2740,04грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 13травня2008року, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення.
У звязку з несплатою податкового зобовязання позивачем надіслано на адресу відповідача другу податкову вимогу від 17червня2009року №2/962 на суму у розмірі 91320,29 грн., яка повернулася у звязку з незнаходженням відповідача по зареєстрованій адресі і була розміщена на дошці податкових оголошень (повідомлень), що підтверджується відповідним актом від 15вересня2009року №35/24-140.
Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та ним не оскаржені.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Оболонському районі м. Києва підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов Прокуратури Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва задовольнити повністю.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Укрбурвод” (02002, м. Київ, вул.М. Раскової, 21, ідентифікаційний номер 01416317) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33217812700009 до УДК у Святошинському районі м.Києві, ГУ ДКУ у м. Києві, код 26077945, МФО 820019) заборгованість по орендній платі за землю державної і комунальної власності за 2009рік у розмірі 155987,91грн. (сто пятдесят пять тисяч девятсот вісімдесят сім гривень девяносто одна копійка).
3.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Укрбурвод” (02002, м. Київ, вул.М. Раскової, 21, ідентифікаційний номер 01416317) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №34219381700009 до УДК у Святошинському районі м.Києві, ГУ ДКУ у м. Києві, код 26077945, МФО 820019) заборгованість по податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 7425,01грн. (сім тисяч чотириста двадцять пять гривень одна копійка).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко