ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 листопада 2010 року 09:41 № 2а-11197/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клочкової Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Оболонського району міста Києва в інтересах держави в особі: Київського міського центру зайнятості
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лісс ЛТД"
простягнення штрафних санкцій в розмірі 18792,17 грн. за участю представників сторін:
від прокуратури: Біда С.П.,
від позивача: Головань Л.Ю.,
від відповідача: не з'явився.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 12 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Оболонського району міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі: з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Лісс ЛТД" про стягнення штрафних санкцій в розмірі 18 792,17 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної Київським міським центром зайнятості перевірки щодо дотримання законодавства України про зайнятість населення встановлено, що відповідачем порушено пункт 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", а саме: не було подано звіт про заплановане вивільнення працівника за формою 4 ПН( за два місяця до звільнення) та звіт про фактичне вивільнення працівника за формою 4 ПН ( в десятиденний термін після звільнення), у зв'язку з чим накладено штрафні санкції в розмірі 18 792,17 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.07.2010 року відкрито провадження і призначено справу до попереднього судового засідання.
Ухвалою від 02 вересня 2010 року закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні.
У судовому засідання 12.11.2010 представники прокуратури та позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі та просили суд задовольнити позов.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, виходячи з наступного. Згідно ч.8 ст.35, ч.1 ст. 40 Кодексу адміністративного судочинства України та ст. 19 Закону України від 15.05.2003 р. №755 IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридична особа зобов'язана повідомляти про зміну місцезнаходження. Відповідач про зміну місця знаходження не повідомляв, з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців вбачається, що відповідач зареєстрований за адресою: 04209, м. Київ, Оболонський район, вул. Богатирська, буд .9. На цю адресу направлялись ухвали суду та судові повістки: інформація про дату, час, місце судового розгляду, проте тричі, без поважних причин, відповідач в судове засідання не з'явився.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
З урахуванням положень вищезазначеної норми суд дійшов висновку про можливість продовження розгляду справи за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та прокуратури , всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідач зареєстрований як платник внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Оболонському районному центрі зайнятості міста Києва.
Згідно з пунктами 2, 3 Положення “Про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24 червня 1991 року, інспекція здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями. Інспекція відповідно до покладених на неї завдань проводить перевірку додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями передусім щодо подання державній службі зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад), про всіх прийнятих працівників, про наступне вивільнення працівників та фактично вивільнених працівників.
Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського міського центру зайнятості було проведено перевірку відповідача щодо дотримання законодавства України про зайнятість населення.
За результатами перевірки складно акт № 13-ш про порушення законодавства України про зайнятість населення від 26.02.2010.
Перевіркою встановлено порушення пункту 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", а саме: відповідно до наказу відповідача № 29/06-2009 від 29.07.2009 гр. ОСОБА_4 звільнений з посади різчика металу за п. 1 ст. 40 КЗпП.
Як вбачається з матеріалів справи звіт про заплановане вивільнення працівників за формою № 4 ПН (план) та про фактичне вивільнення працівників за формою № 4 ПН (факт) до центру зайнятості відповідач не подав.
Згідно пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення”, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікацій, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Згідно частини другої пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення”, у разі неподання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.
Відповідно до пункту 8 положення “Про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24 червня 1991 року інспекції надано право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.
Оскільки в акті № 13-ш про порушення законодавства України про зайнятість населення від 26.02.2010, пропонувалось у десятиденний термін внести штраф у розмірі нарахованої річної заробітної плати гр. ОСОБА_4 відповідно до довідки про доходи (без номеру від 26.02.10.) накладено штрафні санкції на загальну суму 18792,17 грн. Зазначений акт отриманий відповідачем для ознайомлення.
Вищезазначені дії Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського міського центру зайнятості відповідач до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством, не оскаржив та заборгованість не сплатив.
З метою досудового врегулювання питання на адресу відповідача Київським міським центром зайнятості було направлено претензію на суму 18792,17 грн. № 11-3632 від 13.04.2010 року.
Відповідно до частини другої статті 19 Закону України "Про зайнятість населення" Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 136, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов заступника прокурора Оболонського району міста Києва в інтересах держави в особі Київського міського центру зайнятості задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Лісс ЛТД" (юридична адреса: 04209, м. Київ, Оболонський район, вул. Богатирська, буд. 9, код ЄДРПОУ 30554431) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 Головного Управління Державного казначейства України міста Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 03491091) штраф у розмірі 18 792( вісімнадцять тисяч сімсот дев'яносто дві гривні) 17 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.В. Клочкова
Постанову складено в повному обсязі та підписано 19 листопада 2010 року.