Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 листопада 2010 року 15:00 № 2а-12061/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В. розглянувши без здійснення фіксації технічними і адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у м.Дзержинську
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укренергоцентр"
простягнення податкового боргу у розмірі 25 798,14грн. Обставини справи:
16 серпня 2010 року Державна податкова інспекція у м. Дзержинську звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Укренергоцентр", про стягнення податкового боргу у розмірі 25 798,14 грн. Позовні матеріали передані на розгляд судді 18 серпня 2010 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-12061/10/2670.
Ухвалою від 18 вересня 2010 року призначено справу до судового розгляду 06 вересня 2010 року.
06 вересня 2010 року суд відклав судовий розгляд справи у зв'язку з неявкою сторін.
23 вересня 2010 року та 14 жовтня 2010 року фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось відповідно до вимог ч.1. ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України.
15 жовтня 2010 року на виконання вимог ухвали суду позивач надіслав на адресу суду завірену копію другої податкової вимоги від 03.03.10 №2\17, яка отримана представником відповідача 15 березня 2010 року, що вбачається з копії поштового повідомлення про вручення, яка наявна в матеріалах справи.
В судове засідання 04 листопада 2010 року сторони не прибули, про дату час та місце проведення судового засідання неодноразово повідомлялись, відповідач не повідомив суду причини неявки, заяви або клопотання про розгляд справи за його відсутності не надходило.
Від представника позивача 01 листопада 2010 року через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Керуючись ст. 128 Кодексу про адміністративне судочинство, суд за таких обставин продовжив розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укренергоцентр", як юридична особа зареєстрована Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 24.04.2004, присвоєно ідентифікаційний код № 32856628.
Відповідно до повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків , яке наявне в матеріалах справи, товариство з обмеженою відповідальністю "Укренергоцентр" включений до категорії платників податків у Державній податковій інспекції у м. Дзержинську від 24 березня 2010 року у зв'язку з наявністю земельної ділянки.
Станом на 19 жовтня 2010 року у відповідача існує податковий борг згідно облікової картки у розмірі 76915,32 грн. В тому числі податкових борг з орендної плати за земельної ділянки державної і комунальної власності у сумі 25798,14 грн.,яка виникла у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань за квітень-червень 2010 року.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене самостійно платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно статті 1 Закону України " Про оренду землі" від 8 вересня 1999 року N 1019-XIV, оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Наявність податкового боргу у розмірі 25798,14 грн. підтверджується податковим розрахункомсуми податкового боргу,зворотнім боком облікової карткиплатника податків, наданої відповідачем станом на 19 жовтня 2010 року.
Відповідно до частин першої та другої пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 вище зазначеного закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту 6.1 та підпунктом 6.4.1 пункту 6.4 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 вище зазначеного закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Укренергоцентр"до Державної податкової інспекції у місті Дзержинську подано декларацію (розрахунок) орендної плати за земельні ділянки державної комунальної власності № 228 від 27.01.2010 :
- за квітень 2010 року -8599,38 грн.
- за травень 2010 року -8599,38 грн.
- за червень 2010 року-8599,38 грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки то податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Як вбачається з матеріалів справи 03 березня .2010 друга податкова вимога №2/17 направлена відповідачу поштою та отримана ним 22.03.2010, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
На даний час сума податкового боргу відповідача є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у термін - ст. 5 Закону України № 2181-111).
Відповідачем суду доказів на підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом станом на день розгляду справи не надано.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов‘язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 136, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Дзержинську задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Укренергоцентр" (код ЕДРПОУ 32856628) на користь місцевого бюджету податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 25798,14 грн. на бюджетний рахунок одержувача:р/р 33216812700029 в ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м.Дзержинську 34687216.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо постанова не оскаржена в апеляційному порядку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.В. Клочкова