ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.11.10Справа №2а-13821/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Барабановій А.І.,
за участю представників сторін:
від позивача Бухарева Н. Ю., довіреність № 04-5/04 від 04.01.10р.,
від відповідача не зявився.,
розглянув адміністративну справу
за позовомКримського республіканського відділення Фонду соціального захисту
інвалідів
до відповідачаСільськогосподарського виробничого кооперативу «Парус»
про стягнення заборгованості.
Суть спору: Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Парус» (далі відповідач), про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 7800,00 грн. за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач повинен був забезпечити у 2008 році працевлаштування інвалідів на 1 робоче місце, фактично працевлаштовані 0 осіб, у звязку з чим відповідач повинен сплатити позивачу адміністративно-господарські санкції у розмірі 7800,00 грн. за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліду і не зайняте ним.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про час дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарський виробничий кооператив «Парус» зареєстрований як юридична особа 32.07.2002 року, ідентифікаційний код 32066209, що підтверджується витягом з ЄДР.
Відповідно до ст. 43 Конституції України держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю і гарантує рівні можливості для його реалізації. Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875 зі змінами та доповненнями (далі Закон), передбачені гарантії для забезпечення інвалідів рівними правами з іншими громадянами.
Згідно з ст.19 Закону для підприємств, установ і організацій, у томі числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі - роботодавці) установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості одного робочого місця.
Згідно з звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік за формою № 10-ПІ, затвердженою наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 10.02.2007р. № 42, відповідач повинен був забезпечити у, відповідач повинен був забезпечити у 2009р. працевлаштування інвалідів на 1 робоче місце, фактично працевлаштовані 0 осіб.
Згідно з ч.1 ст.20 Закону роботодавці, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі чи організації, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте ним.
Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача за 2008 рік складає 20 осіб; середньооблікова чисельність штатних працівників відповідача за 2008 рік, яким по висновку МСЄК встановлена інвалідність 0 осіб; чисельність інвалідів штатних працівників, що повинні працювати на робочих місцях відповідно до вимог ст. 19 Закону 1 особа (20 х 4% = 1(норматив); фонд оплати праці штатних працівників за рік 156000,00 грн.; середньо річна заробітна плата штатного працівника складає 156000,00 : 20 =7800,00 грн., кількість робочих місць не зайнятих інвалідами 1 - 0 = 1 робоче місце.
Відповідно до ч.4 ст.20 Закону та Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (далі Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.07р. №70 адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються роботодавцями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 ст.19 Закону. На підприємствах, де працює більш ніж 15 чоловік, суми штрафних санкцій визначаються у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом, а на підприємствах, де працює від 8 до 15 чоловік, - у розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Таким чином, відповідач повинен був сплатити самостійно до 15.04.09р. адміністративно-господарські санкції у сумі 7800,00 грн. за 1 робоче місце.
Матеріали справи свідчать про те, що відповідач не виконав встановлений норматив працевлаштування інвалідів на 2008р. в кількості 1 особи у звязку з чим, вимоги позивача про стягнення 7800,00 грн. адміністративно-господарських санкцій є обґрунтованими.
При цьому суд вважає необхідним зазначити, що здійснювати функції контролю за своєчасним і повним отриманням коштів бюджетом неможливо без вживання і стягнення Фондом адміністративно-господарських санкцій підприємств, установ, організацій, які не забезпечують встановлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, якщо ними добровільно не сплачуються до відповідного відділення Фонду санкції за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Пунктом 11 Порядку встановлено, що у разі несплати адміністративно-господарських санкцій у встановлений термін відділення Фонду вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку.
На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні 25 листопада 2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 29 листопада 2010р.
Керуючись ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Парус», (Джанкойський район, с. Завіт - Ленінський, вул. Шевченко, 1, ідентифікаційний код 32066209), на користь Державного бюджету Джанкойського району, 50070000, банк одержувача: Управління Держказначейства в АРК м. Сімферополь (р/р № 31218230700087, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824),
призначення платежу: *; ЄДРПОУ платника; 50070000; 01; адміністративно-господарські санкції за робочі місця не зайняті інвалідами за 2008 рік в сумі 7800,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду
Суддя Ольшанська Т.С.