Постанова № 124850241, 31.01.2025, Міжгірський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
31.01.2025
Номер справи
302/100/25
Номер документу
124850241
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №: 302/100/25 Провадження № 3/302/71/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31.01.2025 с-ще Міжгір`я

СуддяМіжгірського районногосуду Закарпатськоїобласті СидоренкоЮ.В.,розглянувши всудовому засіданніадміністративний матеріал(протоколпро адміністративнеправопорушення серіяВАД №247107від 13січня 2025року),який надійшовз ВП№2Хустського РУПГУНП Українив Закарпатськійобласті пропритягнення доадміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП відсутній,

за ч.1 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

13 січня 2025 року близько об 11-00 годині ОСОБА_2 , знаходячись по вул.Ольбрахта с-ща Міжгір`я Хустського району Закарпатської області, здійснював роздрібну торгівлю тютюнових виробів, а саме сигарет «Прима» без марок акцизного податку за ціною 40 грн., у кількості 100 пачок, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_2 повторно не з`явився, про день та час розгляду справи був повідомлений судом своєчасно та належним чином, проте подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, та згідно наданих ним письмових пояснень, наявних в матеріалах справи, останній свою вину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП визнав повністю, з викладеними у протоколі обставинами погодився, проти фактичних обставин, які зазначені у протоколі, не заперечує (а.с.7).

Вивчивши надані матеріали, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 Кодексу України про адміністративне правопорушення, яке кваліфікується як роздрібна торгівля тютюновими виробами, без марок акцизного податку.

Вина ОСОБА_2 , у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується складеним протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 247107 від 13 січня 2025 (а.с.2), рапортом інспектора-чергового ВП № 2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області Труш В.В. від 13.01.2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 13.01.2025 року, в яких останній не заперечував проти фактичних обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення; рапортом ДОП СП ВП № 2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області Ворон М. від 13.01.2025 року про направлення на зберігання вилучених товарів (а.с.5) фототаблицею вилучених тютюнових виробів, які знаходяться у чорному целофановому пакеті (а.с.6); заява ОСОБА_2 про розгляд справи без участі.

Диспозицією ч.1 ст.156 КУпАП передбачена відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої і тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до пп.14.1.107 п.14.1 ст.14 ПК України марка акцизного податку - це спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Згідно з п.226.5 п.226.6 ст.226 ПК України маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об`ємних одиниць.

Пунктом 226.3 ст.226 ПК України встановлено, що виготовлення, зберігання і продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1251, відповідно до пункту 226 статті 226 ПК України, затверджено Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Об`єктом вказаного правопорушення є суспільні відносини у сфері торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, а також у сфері охорони здоров`я населення. Зазначені відносини регулюютьсяПодатковим кодексом України,законами України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів","Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення", "Положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах", затвердженихпостановою КМУ№ 1251від 27.12.2010 та іншими нормативно-правовими актами.

Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1ст.156 КУпАП, полягає у здійсненні роздрібної або оптової, зокрема, імпорт або експорт, торгівлі спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору.

Торгівля зазначеними виробами може бути оптовою або роздрібною. При цьому, оптова торгівля, це діяльність з придбання і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації підприємствам роздрібної торгівлі, іншим суб`єктам підприємницької діяльності, а роздрібна торгівля це діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, зокрема на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування.

Таким чином, дослідивши матеріали справи та наявні у них докази в їх сукупності, суд вважає, що у діях ОСОБА_2 , наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП, а саме: роздрібна торгівля тютюновими виробами, без марок акцизного податку.

Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2 , ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Приймаючи до уваги характер та обставини скоєння адміністративного правопорушення, враховуючи обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_2 , особу правопорушника, його вік, матеріальний та сімейний стан, а також його ставлення до скоєного, та приймаючи до уваги ті обставини, що тяжких наслідків від дій ОСОБА_2 , не настало, згідно даних протоколу, раніше, протягом року ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності не притягувався, вину визнавав повністю, тому суд вважає необхідним та достатнім застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальних межах санкції ч.1 ст.156 КУпАП із конфіскацією предметів торгівлі, оскільки саме такий вид стягнення буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення та повністю відповідатиме меті його застосування.

Крім того,відповідно до приписів ст.40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст.33, 40-1, 156 ч.1, 221, 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 Кодексу України про адміністративне правопорушення та піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок, з конфіскацією тютюнових виробів.

Вилучені тютюнові вироби - сигарети марки «ПРИМА» в кількості 100 (сто) пачок, без марок акцизного податку, які були вилучені 13.01.2025 року та знаходяться на відповідальному зберіганні у ВП №2 Хустського РУП ГУНП України в Закарпатській області - конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 605(шістсотп`ять)гривень 60копійок (Отримувач - ГУК у м.Києві/ м.Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ - 37993783, рахунок - UA908999980313111256000026001, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Адміністративний штраф сплачувати: ГУК у Зак. обл/Міжгірська тг/210811002, код ЄДРПОУ 37975895, рахунок - UA208999980313020106000007423, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Роз`яснити правопорушнику, що згідно частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, а в разі оскарження такої постанови, - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення апеляційної скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений частиною першою статті 307 КУпАП, при примусовому виконанні постанови суду, згідно ч.2 ст.308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

Постанова судді в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, законним представником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду через Міжгірський районний суд Закарпатської області.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя

Міжгірського районного суду

Закарпатської області Ю. В. СИДОРЕНКО