Постанова № 124798183, 30.01.2025, Ратнівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
30.01.2025
Номер справи
159/5658/24
Номер документу
124798183
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 159/5658/24

провадження № 3/166/20/25

ПОСТАНОВА

іменем України

30 січня 2025 року с-ще Ратне

Ратнівський районнийсуд Волинськоїобласті вскладі головуючого судді СвистунО.М.,з участюсекретаря Заєць Н.П.,прокурора СолопаВ.П.,особи,яка притягуєтьсядо адміністративноївідповідальності, ОСОБА_1 ,захисника КолєснікаБ.В.,

розглянувши скеровану Управліннямстратегічних розслідуваньу Волинськійобласті Департаментустратегічних розслідуваньНаціональної поліціїУкраїни справупро притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , головного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

установив:

ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , та відповідно до пп. "в" п. 1 ч. 1ст.3Закону України"Прозапобігання корупції" суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеногоЗакону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 08 квітня 2024 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, яку зобов`язана була подати до 01 квітня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення визнала, пояснила, що була впевнена у тому, що подала декларацію 20 березня 2024 року, перебуваючи на робочому місці. Однак, виявивши 08 квітня 2024 року у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцеового самоврядування, відсутність декларації, у цей же день подала її.

Захисник Колєснів Б.В. скерував до суду клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням. Пояснив, що його підзахисна факт вчинення нею правопорушення не оспорює та надала власні пояснення причин несвоєчасного подання щорічної декларації, котрі полягали у її недостатній обізнаності з роботою Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцеового самоврядування, при тому, що у передбачені законом строки вона заповнювала відповідні відомості та вносила їх до реєстру, однак з невідомих їй причин щорічна декларація належним чином зафіксована не була, про що вона дізналась лише 08 квітня 2024 року, після чого одразу ж виправила це порушення. Ймовірною причиною несвоєчасного подання нею щорічної декларації за 2023 рік уважає використання неналежного програмного забезпечення, а саме операційної системи "Windows 7", браузера "Opera", котре завадило коректній роботі. Крім того, факт зміни пристрою, використаного при поданні ОСОБА_1 щорічної декларації за 2023 рік, підтверджується наявною у справі копією відомостей про послідовність дій користувача Реєстру в період з 20.03.2024 по 07.08.2024. Зокрема до 01.04.2024 вхід здійснювався до реєстру з ІР адреси НОМЕР_1 , а вже 08.04.2024, тобто в день подання декларації за 2023 рік, з інакшої - 185.183.92.228/32.

Прокурор Солоп В.П. у судовому засіданні пояснив, що уважає вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведеною, просив у задоволенні клопотання захисника про застосування до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП відмовити, наклавши на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу та дослідивши письмові докази, суд дійшов такого висновку.

Згідно ізст.1Закону України"Прозапобігання корупції" від 14.10.2014 №1700-VІІ (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції Українивизначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України.

Відповідно до ч. 1ст.172-6КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

За правилами п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України"Прозапобігання корупції" суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Як убачається з витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу) № 85-ДС від 08.08.2022 ОСОБА_1 призначено з 10 серпня 2022 року на посаду головного спеціаліста відділення мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 строково, на період воєнного стану, до часу визначення переможця конкурсу та не пізніше 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Згідно з посадовою інструкцією державного службовця, затвердженої начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 26 жовтня 2023 року посада головного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 відноситься до категорії "В", а тому ОСОБА_2 є суб`єктом даного корупційного правопорушення.

За такихобставинОСОБА_1 , як державний службовець, була зобов`язана до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2024 року подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.

Шляхом моніторингу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, установлено, що декларацію за 2023 рік ОСОБА_1 подала із порушенням вищевказаного терміну, а саме 08 квітня 2024 року.

У судовому засіданні установлено, визнано ОСОБА_1 , що остання належним чином була ознайомлена з вимогамиЗакону щодо строку подання антикорупційної декларації за 2023 рік.

Крім того,винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, доводиться протоколом про адміністративне правопорушення № 252 від 29.08.2024; письмовим визнавальним поясненням ОСОБА_1 від 07.08.2024; повідомленням про виявлення адміністративного правопорушення начальника 2 відділу 6 управління Департаменту військової контррозвідки Служби Безпеки України ОСОБА_3 № 17/6/2-2890 від 12.08.2024; листом Національного агенства з питань запобігання корупції № 47-07/58613-24 від 12.08.2024 щодо послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 ; копією декларації ОСОБА_1 за 2023 рік із фіксацією дати і часу її подання.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

До визначених ст. 45 Закону осіб, які звільняються від обов`язку подання декларації, ОСОБА_1 не належить.

Повідомлені ОСОБА_1 причини несвоєчасного подання декларацій не є поважними. Так, згідно із листом НАЗК № 47-10/57396-24 від 06.08.2024 збої у роботі Реєстру декларацій були не постійними і не тривалими (мали місце 18 січня 2024 року в період з 11 год. 26 хв до 12 год. 14 хв, з 12 год. 41 хв. до 12 год. 51 хв; 28 січня 2024 року в період з 11 год. 26 хв. до 12 год. 14 хв., з 12 год. 41 хв. до 12 год. 51 хв.; 31 січня 2024 року в період з 21 год. 33 хв. до 22 год. 13 хв.). Таким чином, ОСОБА_1 за умови відповідального ставлення до виконання свого обов`язку із декларування мала достатньо часу для заповнення декларацій у визначений Законом строк.

На підставі досліджених доказів суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адмінправопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У задоволенні клопотання сторони захисту про звільнення ОСОБА_1 від відповідальності у зв`язку з малозначністю діяння суд відмовляє, з огляду на те, що вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, порушує встановлені антикорупційним законодавством вимоги, заборони та обмеження, посягає на встановлений порядок діяльності органів влади та місцевого самоврядування, а також порядок реалізації особами таких органів, наданої їм влади та посадових повноважень, дискредитує органи влади та місцевого самоврядування. Звільнення від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, не відповідає загальним засадам запобігання та протидії корупції в державі.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, необережну форму вини, як суб`єктивну ознаку згаданого складу правопорушення, незначний термін прострочення виконання обов`язку із подання декларації, дані про особу ОСОБА_1 , яка є особою з інвалідністю 3 групи, уперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем роботи, щиро розкаялася у вчиненому правопорушенні, є доцільним накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" із ОСОБА_1 у дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп.

Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП,

ухвалив:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати щодо неї стягнення у виді штрафу в розмірі50неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить850(вісімсотп`ятдесят)гривень(отримувач коштів ГУК у Волин.обл/смт Ратне/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, номер рахунку (IBAN) UA788999980313020106000003566, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.).

Штраф має бути сплачений не пізніше 15-ти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, у разі несплати штрафу в вказаний термін підлягає стягненню подвійний розмір штрафу - 1700 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп (отримувач коштів ГУК у Волин.обл/смт Ратне/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку (IBAN) UA898999980313111206000003566).

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ратнівський районний суд Волинської області протягом десяти днів із дня її винесення.

Суддя Ратнівського

районного суду О.М. Свистун