Єдиний державний реєстр судових рішень
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шевченка, 41а, с-ще Семенівка, Кременчуцький район., Полтавська область, 38200
тел.(05341)9-17-39,факс 9-17-39,9-15-37,E-mailinbox@sm.pl.court.gov.ua
Справа №547/64/25
Провадження №3/547/63/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2025 року с-ще Семенівка
Суддя Семенівськогорайонного судуПолтавської областіСамойленко Л.М., з участю секретаря судового засідання Вареник К.А., прокурора Глобинської окружної прокуратури Данко К.С., розглянувши справу про адміністративні правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого старшим охоронником в ТОВ НВП "Глобинський свинокомплекс", депутата Семенівської селищної ради восьмого скликання, за вчинення адміністративнихправопорушень,передбачених ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
УСтановиЛА:
16.01.2025 до Семенівського районного суду Полтавської області надійшли матеріали справ про адміністративні правопорушення: справа № 547/64/25, провадження №3/547/63/25, справа № 547/65/25, провадження № 3/547/64/25 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП).
16.01.2025 головуючою суддею визначено Самойленко Л.М. відповідно до протоколів автоматизованого розподілу справи між суддями.
17.01.2025 Семенівським районним судом Полтавської області об`єднано вищезазначені адміністративні матеріали в одне провадження справа № 547/64/25, провадження № 3/547/63/25.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Оболонської сільської ради восьмого скликання та відповідно до підп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 1726 КУпАП тасуб`єктом відповідальності,на якогопоширюється діяЗакону України"Прозапобігання корупції", в порушення вимог ч. 1 ст. 45 абзацу 1 п. 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме о 11 год 35 хв 03.12.2024 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2021 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Оболонської сільської ради восьмого скликання, відповідно до підп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 1726 КУпАП тасуб`єктом відповідальності,на якогопоширюється діяЗакону України"Прозапобігання корупції" в порушення вимог ч. 1 ст. 45 абзацу 1 п. 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме о 11 год 42 хв 03.12.2024 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2022 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
29.01.2025 ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинених правопрушеннях визнав, щиро розкався.
Прокурор Данко К.С. в судовому засіданні підтримав обставини, зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення, зазначив, що ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік та 2022 рік, тому просив визнати останнього винним у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.1726 КУпАП - 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд, заслухавши позиції учасників справи, дослідивши докази, долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, доходить наступного висновку.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання від 01.12.2020 № 1, ОСОБА_1 набув повноважень депутата Оболонської сільської ради.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2, пункті 4 ч. 1 статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, відповідно до підпункту "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 , як депутат місцевої ради є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції". Депутати місцевих рад зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абзацу 1 п. 2-7 Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" набрав чинності 12.10.2023.
Згідно роз`яснень НАЗК від 20.10.2023, оприлюднених на офіційному сайті за посиланням "https://nazk.gov.ua, за загальним правилом до 31.01.2024 публічні службовці повинні подати:
-щорічні декларації (з будь-якою позначкою)за 2021-2022 звітні періоди;
-декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов`язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно).
Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Оболонської сільської ради восьмого скликання, зобов`язаний був подати щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 рік, не пізніше 31.01.2024 року.
Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 24.03.2021 подав до Реєстру щорічну декларацію за 2020 рік, а також 29.03.2024 подав щорічну декларацію за 2023 рік, тобто останньому достовірно відомі зобов`язання та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.
Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 лише о 11 год 35 хв та о 11 год 42 хв 03.12.2024 подав до реєстру щорічну декларацію за 2021 та 2022 роки особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто несвоєчасно.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 думку прокурора, судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.1726 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП, підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколами про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 30, 31 від 09.01.2025; рапортами ст. о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України, капітана поліції М. Шеремета від 09.01.2025; поясненнями ОСОБА_1 , рішенням першої сесії Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання від 01.12.2020 № 1 "Про підсумки виборів, визнання повноважень депутатів Оболонської сільської ради VIII скликання", роздруківкою декларацій ОСОБА_1 за 2021 та за 2022 рік з офіційного сайту НАЗК.
За наведених обставин суд вважає, що уповноваженим на те органом та його посадовими особами надані належні та допустимі докази, які доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні зазначених правопорушень.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за вчинені адміністративні правопорушення, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більше серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення враховуються межі стягнення, установлені КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставина, що пом`якшує відповідальність щире каяття.
Вирішуючи питання про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинені правопорушення, передбачені ч.1ст.172-6 КУпАП, суд враховує, що він вину у вчиненні даних правопорушень визнав, щиро розкаявся, правопорушення вчинив вперше, що дає підстави суду накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 401,283 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 605,60 грн судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1726, 251, 252, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50(п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00грн (По коду 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач: ГУК у Полтавській області/ТГ смт. Семенівка, 21081100, код за ЄДРПОУ 37959255, рахунок UA 388999980313040106000016575, банк отримувача: Казначейство України).
Стягнути з ОСОБА_1 605,60грн судовогозбору на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
У разі несплати порушником 850,00 грн штрафу не пізніш як через 15днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягується штраф у подвійному розмірі та витрати на облік адміністративних правопорушень, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Копію постанови протягом трьох днів вручити або вислати особі, щодо якої її винесено та Управлінню стратегічних розслідувань в Полтавській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Полтавського апеляційного суду через Семенівський районний суд Полтавської області.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку зупиняється до розгляду апеляційної скарги.
Суддя Л.М.Самойленко