Єдиний державний реєстр судових рішень
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шевченка, 41а, селище Семенівка, Кременчуцький район, Полтавська область, 38200
тел. (05341) 9 17 39, факс (05341) 9 17 39, 9 15 37,
e-mail: inbox@sm.pl.court.gov.ua, web: https://sm.pl.court.gov.ua
ідентифікаційний код 02886143
Справа №547/57/25
Провадження №3/547/58/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2025 року с-ще Семенівка, Полтавська область
Суддя Семенівського районного суду Полтавської області В.Ф.Харченко, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла із Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване і фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , одружена, має на утриманні 4 неповнолітніх дітей, завідувач філії Горошинський БК КП "Оболонський центр культури та дозвілля", РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) правопорушення, пов`язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до рішення першої сесії Оболонської сільської ради восьмого скликання від 01.12.2020 № 1 ОСОБА_1 набула повноважень депутата Оболонської сільської ради восьмого скликання.
Відповідно до статті 1 Закону суб`єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до статті 1726 КУпАП суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону ОСОБА_1 , як депутат місцевої ради, є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Згідно роз`яснень НАЗК від 20.10.2023, оприлюднених на офіційному сайті за посиланням «https://nazk.gov.ua», за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Оболонської сільської ради восьмого скликання, зобов`язана була подати щорічну декларацію за 2021 рік і за 2022 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 31.01.2024.
Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 08 год. 25 хв. 10.12.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2021 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто несвоєчасно.
Так само відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 08 год. 47 хв. 10.12.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2022 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто також несвоєчасно.
Згідно листа КП «Семенівська лікарня» від 28.11.2024 № 01-04/706
ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2024 по 31.03.2024 на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні не перебувала.
Поважних причин для несвоєчасного подання щорічної декларації за
2021 і за 2022 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 не встановлено.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Оболонської сільської ради восьмого скликання, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 1726 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Прозапобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 08 год. 25 хв. 10.12.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2021 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і також лише о 08 год. 47 хв. 10.12.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2022 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 під час розгляду справи про адміністративне правопорушення з відповідними діями погодилась. Пояснила, що складала і подавала декларацію за 2021 рік, але мабуть допустила якусь помилку і тому декларація не була прийнята системою. Декларацію за 2022 рік не подала своєчасно. Просить врахувати, що у країні триває воєнний стан і очевидно, що більшості людей не до декларацій. Звертає увагу, що її дії є незначними, усі інші декларації подавала вчасно після отримання відповідних роз`яснень у виконавчому комітеті Оболонської сільської ради.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, також підтверджується відповідними даними:
- протоколів про адміністративне правопорушення № 25 від 09.01.2025, № 26 від 09.01.2025;
- рапортом ст. о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області капітана поліції М.Шеремет від 09.01.2025;
- її письмовими поясненнями від 09.01.2025;
- рішенням Оболонської сільської ради першої сесії селищної ради восьмого скликання № 1 від 01.12.2020 "Про підсумки виборів, визнання повноважень депутатів Оболонської сільської ради VIII скликання", яким визначено факт початку повноважень депутатів, зокрема і ОСОБА_1 ;
- листа КП "Семенівська лікарня" від 28.11.2024 № 01-04/706 ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2024 по 31.03.2024 на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні не перебувала;
- декларацією ОСОБА_1 від 10.12.2024 за 2021 рік, від 10.12.2024 за 2022 рік.
Суддя зазначає, що запровадження воєнного стану є загальновідомою обставиною, проте лише його існування не може виправдати та звільнити від відповідальності особу, яка 10.12.2024 подала 2 декларації із терміном їх подання 31.01.2024, тобто із прострочкою тривалістю 11 місяців.
Ураховуючи зазначене, роблю висновок про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.1726 КУпАП, за зазначених обставин, за яке вона підлягає адміністративній відповідальності.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність, є щире розкаяння винної. Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення за адміністративні правопорушення враховуються межі стягнення, установлені КУпАП, характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставина, що пом`якшує відповідальність.
З урахуваннямвикладеного вважаюза необхіднезастосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягненняу видіштрафу умінімальному розмірсанкції ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
З огляду на сімейний стан, зокрема наявність 4-х неповнолітніх дітей, звільнити ОСОБА_1 від сплати 605,60 грн судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 31-35, 401, 1726, 251, 252, 272, 283-285, 294, 303, 308 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00грн:
По коду 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції"
Отримувач ГУК у Полтавській області/ТГ.смт.Семенівка/21081100
Код за ЄДРПОУ: 37959255
Рахунок отримувача: UA388999980313040106000016575
Банк отримувача: Казначейство України
Код банку отримувача: 899998
Звільнити ОСОБА_1 від сплати 605,60грн судового збору на користь держави.
У разі несплати порушником 850,00 грн штрафу не пізніш як через 15днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягнути з ОСОБА_1 1700,00грн штрафу і витрати на облік адміністративних правопорушень, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення до Полтавського апеляційного суду через Семенівський районний суд Полтавської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Постанова підлягає примусовому виконанню протягом 3 місяців після набрання нею законної сили.
Копію постанови протягом 3 днів вручити або вислати особі, щодо якої її винесено та прокурору.
Суддя В.Ф.Харченко