Постанова № 12470825, 01.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.11.2010
Номер справи
2а-9765/10/2670
Номер документу
12470825
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

01 листопада 2010 року № 2а-9765/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва

до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1

простягнення суми податкового боргу з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 1200, 52 грн. за участю представників сторін:

від позивача: Пильгун О.О.

від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 1200, 52 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуваючи на спрощеній системі оподаткування відповідно до статті 3 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкта малого підприємництва", повинен був сплачувати щомісяця, але не пізніше 20 числа наступного місяця за звітним (податковим) періодом на окремий рахунок Державного казначейства України фіксовану суму єдиного податку, але з 21.05.2008 по 20.11.2008 податок не сплачував, у зв'язку з чим утворилась податкова заборгованість у розмірі 1 200,52 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.06.2010 позовну заяву було залишено без руху. У встановлений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.07.2010 року було відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 14.09.2010.

Судові засідання 14.09.2010 та 01.11.2010 були відкладені у зв'язку з неявкою відповідача.

У судовому засіданні 01.11.2010, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У судовому засіданні 01.11.2010 представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 01.11.2010 не з'явився, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

З урахуванням вище наведеного суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією 18.06.1998 .

Статтею 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 №727/98 передбачено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Згідно приписів статті 4 наведеного Указу форма та порядок видачі свідоцтва про право сплатити єдиного податку встановлюються Державною податковою адміністрацією України і є єдиними на всій території України. Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період.

Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

Відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).

У відповідності до вимог пункту 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого Наказом ДПА України вiд 29.10.1999 № 599 підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього Порядку та платіжного документа (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви.

14.12.2007 року суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 звернувся до Державної податкової інспекцією у Святошинському районі міста Києва з заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

На підставі поданої заяви суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1 видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії Е № 375222.

Відповідно до пункту 3 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платник податків зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.

Статтею 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 за період з 21.05.2008 року по 20.11.2008 повинен був сплати єдиний податок з доходів фізичних осіб у розмірі 1 200,00 грн., також за відповідачем станом на 21.05.2008 обліковувалась недоїмка зі сплати єдиного податку у розмірі 0,52 грн.

Згідно з підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення податкової заборгованості Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва винесено першу податкову вимогу № 1/950 від 08.07.2008, якою визначено суму податкового боргу за основним платежем у розмірі 200,52. У зв'язку з неможливістю вручення суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1 податкової вимоги, що підтверджується актом про неможливість вручення податкової вимоги № 40/24-035 від 09.09.2008, перша податкова вимога була розмішена на дошці податкових оголошень 09.09.2008.

10.10.2008 Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва було винесено другу податкову вимогу № 2/2549, якою визначено суму податкового боргу за основним платежем у розмірі 800,52 грн. та яка була отримана відповідачем 08.08.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до підпункту 5.2.1. пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Оскільки суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1 належним чином були вручені перша та друга податкові вимоги, а в суду відсутня інформація про те, що сума податкового зобовязання була сплачена у добровільно, або оскаржена в судовому чи адміністративному порядку, то сума податкового зобов'язання є узгодженою та набуває статусу податкового боргу.

Станом на 26.04.2010 заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку складала 1200,52 грн., що підтверджується довідкою про заборгованість від 26.04.2010.

На час розгляду справи у суді заборгованість позивачем не сплачено.

Заперечень проти позову відповідач до суду не надав, позицію Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва не спростував.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заборгованість відповідача в розмірі 1 200,52 грн., є узгодженою та підтвердженою наявними в матеріалах справи доказами, а також обґрунтованою та доведеною, у зв'язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 1200, 52 грн. - задовольнити повністю.

2.Стянути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) суму податкового боргу з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних особи у розмірі 1 200,52 грн. (одна тисяча двісті грн. 52 коп.) на розрахунковий рахунок 34210379700009, код платежу 16050200, одержувач - УДК у Святошинському районі м. Києва ідентифікаційний код 26077945 банк ГУ ДКУ у м. Києві МФО 820019.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.П. Огурцов

Постанова складена в повному обсязі 08.11.2010 року.