Рішення № 124699052, 24.01.2025, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.01.2025
Номер справи
280/10134/24
Номер документу
124699052
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

24 січня 2025 року Справа № 280/10134/24 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнкової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі третя особа) в якій позивач з урахуванням поданого до суду 18.11.2024 оновленого адміністартвиного позову просить суд:

1.Визнати протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови у виготовленні та надсиланні довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Запорізький області та на мою адресу відповідно до вимог пункту 4 Постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року станом на 01.02.2023 року із збільшеного прожиткового мінімуму (ПМ-2684 грн) з урахуванням Премії 390%).

2.Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 - виготовити та надіслати оновлену ДОВІДКУ про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Запорізький області та на мою адресу, станом на 01.02.2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХП «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням положень Постанови КМУ від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», окремого доручення МОУ від 01.02.2023 року №2683/з (додаток 2) «Про встановлення розміру премії на 01.02.2023 рік» із урахування основних і додаткових видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років 45%, надбавка за особливості проходження служби (65%), надбавка за доступ до державної таємниці (10%) , премія (390%) (визначених шляхом множення РОЗМІРУ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ДЛЯ ПРАЦЕЗДАТНИХ ОСІБ , який встановлено у розмірі 2684 грн. Законом України від 03.11.2022 року №2710-ІХ «Про Державний Бюджет України на 2023 рік») на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12, 13,14 ПКМУ №704, для подальшого перерахунку і виплаті пенсії.

В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що він є військовим пенсіонером з інвалідністю 2 групи в наслідок війни і перебуває на облік грошового забезпечення, у в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Запорізький області. Станом на 01.02.2023 на законодавчому рівні відбулися зміни, а саме збільшено розмір пенсії зі 140% до 390% відповідно до Окремого доручення МОУ №2683/з (додаток 2) від 01.02.2023 року. Позивач звернувся до відповідача щодо виготовлення та надання довідки про грошове забезпечення станом на 01.02 2023 з приводу збільшення розміру премії до 390% відповідно до Окремого доручення МОУ №2683/з (додаток 2) від 01.02.2023. Від 02.10.2024 року за №6900/С позивачу надіслана відповідь якою відмовлено у виготовленні та наданні довідки про грошове забезпечення станом на 01.02.2023 та 01.01.2024 року, та що для отримання запитуванох ним довідки про розмір грошового забезпечення можливо отримати лише за запитом ГУ ПФУ або за рішенням суду. Не погоджуючись з відмовою відповідача надати відповідну довідку позивач звернувся до суду та просить суд задовльнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 25 листопада 2024 року відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

06 грудня 2024 року від третьої особи до суду надійшли пояснення, у яких Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області по-перше посилається на необхідність застосування судом наслідків пропуску позивачем строку звернення до суду, оскільки пенсія є періодичною виплатою, яка виплачується щомісяця, то про порушення свого права, про бездіяльність відповідача позивач може дізнаватися щомісяця. Також, третя особа зазначила, що позивач отримує пенсію, призначену відповідно до Закону №2262-ХІІ. У зв`язку зі скасуванням в судовому порядку, пункт 4 Постанови №704 підлягає застосуванню у первісній редакції, відповідно до якої розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Для вирішення питання про наявність у позивача права на отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 необхідно встановити, чи відбулось зростання розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року. Підстави для видачі довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з підстав, з яких заявлено позов (зміна розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року) відсутні. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідач 16.12.2024 подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що Окреме доручення міністра оборони не є нормативним актом, не зареєстровано у встановленому порядку Міністерством юстиції України. У тексті цього окремого доручення, що додається, зазначене, що воно видано на підставі пункту 17 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, що затверджений наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197. Вказана норма права визначає: На період дії воєнного стану виплата грошового забезпечення особам офіцерського, старшинського, сержантського та рядового складу може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України. Отже, виплата, яка встановлена окремим дорученням Міністра оборони України від 01.02.2023 року №2683/з має тимчасовий характер та постійно змінюється, протягом здійснення Міністром оборони України дискреційних повноважень щодо грошового забезпечення військовослужбовців у період дії воєнного часу. Позивачу був здійснений перерахунок його грошового забезпечення та видана відповідна довідка станом на 01.01.2023 року, коли для цього були законні підстави, а саме, змінився прожитковий мінімум для працездатних осіб. Після цієї дати будь-які законні підстави для видання відповідної довідки відсутні. Виходячи зі змісту статті Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх постійного характеру не враховуються при визначенні грошового забезпечення для розрахунку пенсії. Просить у задоволенні позову відмовити.

На підставі матеріалів справи, судом встановлено наступні обставини.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою від 12.09.2024, в якій просив скласти та надіслати на адресу ГУ ПФУ в Запорізькій області та на адресу позивача оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2023 відповідно до вимог п. 4 Постанови №704 основних і додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням збільшеного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб що визначений Законом на 2023 рік у розмірі 2684 грн. та збільшеного розміру премії відповідно до Доручення МОУ у розмірі 390% (а.с. 7).

Листом від 02.10.2024 вих. №6900/С ІНФОРМАЦІЯ_4 за результатами розгляду звернення позивача повідомив, що станом на день звернення розрахунок посадових окладів для військовослужбовців та пенсіонерів МО України не змінився, згідно п.4 Постанови №704 розміри посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Інших розпоряджень від КМУ щодо зміни розрахунків посадових окладів та окладів за військовим званням не надходило. Після 01.03.2018 рішення про збільшення розмірів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців Урядом не приймалось, відповідно підстав для проведення перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям немає. Зауважено, що ромір щомісячної премії з 01.01.2023 виначено у додутку 1 до доручення МОУ №2683/з від 01.02.2023 та складає 140% для 39 тарифного розряду, якому відповідає займана посада з якої позивача було звільнено з військової служби.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови в підготовці і наданні довідки для перерахунку пенсії станом на 01.02.2023, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.

Частиною другоюстатті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України.

Відповідно достатті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-XII) визначено основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлено єдину систему їх соціального захисту, гарантовано військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та врегульовано відносини у цій галузі.

Згідно із частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (частина друга статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Законом № 2262-ХІІ визначені умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно із частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до положень статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

30.08.2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (набрала чинності з 01.03.2018 року), якою зокрема затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавки за вислугу років, у тому числі військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу.

Щодо посилань представника позивача на рішення Міністра оборони України від 01.02.2023 №2683/з, то суд зазначає, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-XII, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Разом з цим, вищезазначене рішення Міністра оборони України стосується розмірів премій та надбавок для виплати грошового забезпечення у 2023 році та не є рішенням Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або про введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій, із прийняттям якого пов`язаний обов`язок відповідача оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення. Натомість зазначене рішення є відомчим, внутрішнім документом, який носить тимчасовий характер, не містить нормативно-правових приписів та не породжує будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсій.

У постанові від 13.05.2020 у справі № 592/5164/16-а Велика Палата Верховного Суду зробила висновок, що премія, яку позивач просив врахувати для обчислення нового розміру пенсії, має тимчасовий характер. Виплата такої премії дозволена за наявності підстав тільки в межах видатків, передбачених у кошторисі Міністерства оборони України для грошового забезпечення військовослужбовців. При цьому розмір такої премії для конкретного військовослужбовця заздалегідь не є фіксованим, а здебільшого залежить від якості та особливостей проходження ним військової служби. Наведене, на думку Великої Палати Верховного Суду, свідчить, що накази Міністра оборони України, якими встановлювався розмір премії для військовослужбовців, є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії. Встановлені зазначеними наказами премії не можуть розповсюджуватися на колишніх військовослужбовців. Відтак встановлення премії, передбаченої наказами Міністра оборони України, не є підставою для перерахунку пенсій військовослужбовців відповідно до Закону № 2262-XII.

Отже, встановлення премій, передбачених рішенням Міністра оборони України від 01.02.2023 № 2683/з, не може бути підставою для перерахунку пенсій відповідно до приписів, передбачених частиною 4 статті 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб № 2262-XII.

Крім того, суд зазначає, що позивачем вже було подано до суду позов з аналогічними позовними вимогами, а саме щодо зобов`язання відповідача скласти довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2023 року вихоячи з прожиткового мінімуму 2684 грн. та з урахуванням встановленого доурченням МОУ від 01.02.2023 розміру премії 390%. Рішенням Запорізького окружного адмінстративного суду від 11 травня 2023 року по справі № 280/1413/23, залишеним в цій частині без змін постановою Третього апеляційного аміністративного суду від 09.08.2023в цій частині позовних вимог позивачу було відмовлено. Єдина відміність в цій частині позовних вимог у справі № 280/11413/23 та у цій справі це різні дати звернення позивача до відповідача з відповідного питання та різні дати відповідей. Зазначене обумовило формально різні підстави позовних вимог у справі №280/1413/23 та у справі №280/10134/24. Вказана обстаивна не дає суду підстав для відмови у відкриттті провадження або для закриття провадження у справі.

За наведених обставин суд доходить висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Щодо доводів третьої особи в частині пропущеного позивачем строку звернення до суду, суд зазначає наступне.

Особливості строків звернення до адміністративного суду врегульовані статтею 122 КАС України, частиною 2 якої передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відтак, як правило, строк звернення до адміністративного суду із вимогами щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності пенсійних органів становить шість місяців, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як свідчить зміст позовної заяви, така обґрунтована протиправністю дій відповідача щодо відмови у складанні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області запитуваної позивачем довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.02.2023.

До суду позивач направив позовну заяву 01.11.2024. Відмова у складанні та направленні довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням прожиткового мінімуму, сформована відповідачем 02.10.2024.

Разом з тим, суд враховує, що усуваючи розбіжності в тлумаченні норм права щодо застосування строку звернення до суду у подібних спорах, Верховним Судом у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних Касаційного адміністративного суду прийнято постанову від 12.12.2023 у справі №380/1907/23, у якій сформовано такий правовий висновок щодо застосування строку звернення до суду, передбаченого статтею 122 КАС України, у спорах зазначеної категорії:

«Видача довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії державними органами, зазначеними в пункті 2 Порядку № 45, є одним з етапів реалізації права особи на перерахунок пенсії в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ.

Згідно із частиною третьою статті 51 цього Закону перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Тому до правовідносин щодо оскарження неправомірних дій чи бездіяльності уповноважених на те суб`єктів владних повноважень щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, та членам їх сімей, не підлягає застосовуванню встановлений частиною другою статті 122 КАС України шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.

Застосування вказаного строку звернення до адміністративного суду унеможливить реалізацію права, передбаченого статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною видів грошового забезпечення з урахуванням норм частини третьої статті 51 цього Закону щодо перерахунку пенсій із дати виникнення права на нього без обмеження строком у разі непроведення перерахунку з вини державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії».

З огляду на вищевикладене, доводи третьої особи на пропуск позивачем строку звернення до суду є безпідставними.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги не знайшли свого підтвердження матеріалами справи, є не обґрунтованими, а надані сторонами письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про відмову в задоволенні позову.

Враховуючи висновки суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-б; код ЄДРПОУ 20490012) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Суддя Н.В. Стрельнікова