Постанова № 12469714, 18.11.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2010
Номер справи
7832/10/2070
Номер документу
12469714
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 листопада 2010 р. № 2-а- 7832/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Заічко О.В.,

при секретарі судового засідання Басовій Н.М.,

за участю представників сторін:

позивача Мазур В.С.,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом

спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській

області

до суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3

простягнення фінансової санкції,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач,Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області,звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом досуб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3,в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1700 грн., застосованих згідно рішення відповідача № 201190 від 05.05.2010 року, на користь Державного бюджету України.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що на підставі наказу № 382 від 29.04.2010р. та направлення від 29.04.2010р. № 261/23-3П, працівниками регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області 30.04.2010р. була проведена позапланова виїзна перевірка за результатами якої складено акт № 197/323/НОМЕР_1 від 30.04.2010 року. На підставі вказаного акта, керівником регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 05.05.2010 року № 201190 у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв у місці, що не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав в повному обсязі з мотивів викладених у позовній заяві та просив задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, проте визнала факт вчинення позивачем порушення та посилався на те, що позивач не зміг отримати довідку стосовно внесення даних до Єдиного реєстру щодо місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що на підставі наказу № 382 від 29.04.2010р. та направлення від 29.04.2010р. № 261\23-3П, працівниками регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області 30.04.2010р. була проведена позапланова виїзна перевірка суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3, за результатами якої складено акт № 197/323/НОМЕР_1 від 30.04.2010 року.

В ході даної перевірки встановлено порушення позивачем вимог ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: зберігання алкогольних напоїв у місці зберіганні, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

На підставі вказаного акта, керівником регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області винесено рішення від 05.05.2010 року № 201190 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.

Відповідно до ст.15 Закону України № 481/95-BP зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України № 481/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі акта перевірки від 30.04.2010р. № 197/323/НОМЕР_1, начальником регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області прийнято рішення № 201190 від 05 травня 2010 року про застосування фінансових санкцій, яким до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. Дане рішення отримано відповідачем 13.05.2010р., про що свідчить підпис на повідомленні про вручення пштового відправлення.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання визначено наказом ДПА України від 28.05.2002 року № 251 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру" зареєстрованого у міністерстві юстиції України 15.08.2002 року за № 670/6958 (надалі Порядок № 251).

Відповідно до листа ДПА від 04.02.2010 року № 1114/6/32-0615 «Щодо місць зберігання алкоголю і тютюну» надано розяснення стосовно місць зберігання алкоголю і, зокрема, а саме: до Єдиного державного реєстру має вноситися будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, незалежно від того, знаходиться воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремлених від об'єкта торгівлі місцях (складських приміщеннях).

Таким чином, суд дійшов висновку, що зберігати алкогольні напої дозволено тільки в місцях зберігання, які внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Розділом другим Порядку № 251 передбачено, що для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв суб'єкти господарювання подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання. Заява про внесення місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв до Єдиного реєстру подається за формою згідно з додатком 2. До заяви додаються нотаріально посвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, копія документа, що підтверджує право користування приміщенням (договір оренди, свідоцтво на право власності та інше). Довідка видається протягом 7 календарних днів від дати подання заяви.

Враховуючи викладене вище, до Єдиного державного реєстру має вноситися будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, незалежно від того, знаходиться воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремлених від об'єкта торгівлі місцях (складських приміщеннях).

Отже, суд приходить до висновку, що рішення про застосування фінансових санкцій від 05.05.2010 року № 201190, прийняте на підставі акта перевірки № 197/323/НОМЕР_1 від 30.04.2010 року, відповідає вимогам Закону України № 481/95-BP та є таким, що відповідає вимогам діючого законодавства.

Суд зазначає, що рішення від 05.05.2010 року № 201190 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. відповідачем не оскаржене, недійсним у встановленому законодавством порядку не визнане та не скасоване, тобто є чинним, проте вказана фінансова санкція на теперішній час відповідачем не сплачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 71, 94, 159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області до суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення фінансової санкції - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 фінансову санкцію у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на користь Державного бюджету України (р/р 31116106700003, код платежу: 21081100, УДК у Дзержинському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ: 24134567 в установі банку ГУДК України у Харківській області, МФО 851011.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 23 листопада 2010 року.

Суддя Заічко О.В.