ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
19.11.10Справа №2а-12871/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанській Т.С., при секретарі Барабановій А.І., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення 14672,62 грн., заборгованості,
за участю представників:
від позивача Винятинський М. С., довіреність № 125/10 від 08.11.10р.,
від відповідача ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_2.
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 14672,62 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення по суті спору.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.
Вислухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач ОСОБА_1 07.06.2004р. зареєстрований виконавчим комітетом Залізничної районної ради м. Сімферополя як фізична особа - підприємець (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), про що видано свідоцтво.
Згідно з довідкою від 22.07.2010р. № 1497 відповідач знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в м. Сімферополі як платник податків.
Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами та доповненнями (далі Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Статтею 5 Закону №2181 визначено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідачем до ДПІ був поданий розрахунок авансових платежів прибуткового податку на 2009р., на підставі якого відповідачу визначено податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 3011,85 грн., (по строку сплати до 14.05.09р.), про що було сповіщено відповідача податковим повідомленням № 0006371702/0 від 12.03.09р., яке було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на корінці повідомлення. Однак сума заборгованості відповідачем своєчасно у повному обсязі не сплачена.
Відповідачем до ДПІ був поданий розрахунок авансових платежів прибуткового податку на 2009р., на підставі якого відповідачу визначено податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 3011,85 грн., (по строку сплати до 14.08.09р.), про що було сповіщено відповідача податковим повідомленням № 0006371702/0 від 12.03.09р., яке було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на корінці повідомлення. Однак сума заборгованості відповідачем своєчасно у повному обсязі не сплачена.
Відповідачем до ДПІ був поданий розрахунок авансових платежів прибуткового податку на 2009р., на підставі якого відповідачу визначено податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 3011,85 грн., (по строку сплати до 16.11.09р.), про що було сповіщено відповідача податковим повідомленням № 0006371702/0 від 12.03.09р., яке було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на корінці повідомлення. Однак сума заборгованості відповідачем своєчасно у повному обсязі не сплачена.
На підставі проведеної документальної не виїзної перевірки дотримання граничних термінів сплати узгоджених податкових зобовязань відповідача, було складено акт №6600/17-2 від 28.07.09р., в якому виявлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами», а саме не вчасно сплачено до бюджету податок з доходів фізичних осіб (затримка сплати 78 днів).
На підставі зазначеного акту перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007381702/0 від 28.07.09р. на суму 218,52 грн. Зазначене рішення отримано відповідачем, що підтверджується відміткою на корінці повідомлення.
На підставі проведеної планової виїзної перевірки дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства, було складено акт №01196/1701 від 05.02.10р. в якому виявлені порушення розділу ІV, ст. 13 ДКМУ «Про прибутковий податок із громадян», а саме: встановлено неналежне ведення обліку доходів і витрат.
На підставі зазначеного акту перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000931702/0 від 08.02.10р. на суму 1544,55 грн. Зазначене рішення отримано відповідачем, що підтверджується відміткою на корінці повідомлення.
Відповідачем до ДПІ було подана декларація про доходи за 2008р., на підставі якої відповідачу визначено податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1192,09 грн., (по строку сплати до 15.03.10р.), про що було сповіщено відповідача податковим повідомленням № 0006321702/0 від 23.02.10р., яке було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на корінці повідомлення. Однак сума заборгованості відповідачем своєчасно у повному обсязі не сплачена.
Відповідачем до ДПІ було подана декларація про доходи за 2008р., на підставі якої відповідачу визначено податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1192,09 грн., (по строку сплати до 14.05.10р.), про що було сповіщено відповідача податковим повідомленням № 0006321702/0 від 23.02.10р., яке було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на корінці повідомлення. Однак сума заборгованості відповідачем своєчасно у повному обсязі не сплачена.
Відповідачем до ДПІ було подана декларація про доходи за 2008р., на підставі якої відповідачу визначено податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1192,09 грн., (по строку сплати до 16.08.10р.), про що було сповіщено відповідача податковим повідомленням № 0006321702/0 від 23.02.10р., яке було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на корінці повідомлення. Однак сума заборгованості відповідачем своєчасно у повному обсязі не сплачена.
Також, за відповідачем є заборгованість зі сплати пені за не своєчасну сплату податкового зобовязання у розмірі 1345,83грн.
Позивачем були направлені відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога №1/5038 від 21.11.2008р., яка отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення; друга податкова вимога №2/426 від 26.01.2009р., яка розміщена на дошці податкових повідомлень.
Відповідно до розрахунку суми позову відповідачем заборгованість у повному обсязі не сплачена та числиться податкова заборгованість на загальну суму 14672,62грн.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах, приймаючи до уваги, що відповідач визнав позовні вимоги, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 19.11.2010р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 25.11.2010р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158163КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) у дохід місцевого бюджету Залізничного району м. Сімферополя (код 5211010201, р/р 3321080170003 в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополя, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб, штрафних санкцій та пені у сумі 14672,62 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.