Рішення № 124641636, 22.01.2025, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2025
Номер справи
640/25466/21
Номер документу
124641636
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 січня 2025 року №640/25466/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Суть спору: до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 (далі позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код ЄДРПОУ: 42098368; місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно- Кудрявська, 16), яке полягає у нездійсненні перерахунку пенсії відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням заробітної плати з 1980 р. - 1997 р. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код ЄДРПОУ: 42098368; місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16), здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , з урахуванням заробітної плати з 1980 р. - 1997 р., показників середньої зарплати по Україні (Зс) за 2014- 2016 рр. та середнім коефіцієнтом зарплати (Кз) - 2,19762.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначила, що звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи з 1980 року по 1997 рік.

У відповідь на заяву позивача відповідачем здійснено перерахунок з урахуванням заробітної плати за періоди роботи з 01.06.1994 по 30.06.1996.

Однак, позивач не погоджується з таким перерахунком пенсії та вважає протиправним рішення відповідача про відмову у здійсненні перерахунку відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням оптимальної заробітної плати з 01.10.1980 по 30.04.1997, оскільки відповідачем взяті не всі роки та не здійснено оптимізацію заробітку шляхом виключення його невисоких коефіцієнтів, що сприяє підвищенню коефіцієнта заробітку і, як наслідок, розміру пенсії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.09.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву.

Представником Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подано до суду відзив, в якому він заперечив проти позову та зазначив, що пенсію позивачу обчислено з урахуванням страхового стажу 44 роки 4 місяці 24 дні, в тому числі 9 років роботи за Списком №1 та заробітної плати, визначеної за періоди роботи з 01.06.1994 по 30.06.1996, на підставі документів, наявних у матеріалах пенсійної справи, та відповідно до норм чинного законодавства.

Крім того, відповідач пояснив, що в довідці від 27.09.2011 № 04-03/К-432/2 суми заробітної плати за період з 1993 р. по 1996 р. зазначені в карбованцях, а не в гривнях. Водночас, Управління немає повноважень переводити карбованці у гривні, а лише використовує для перерахунку пенсії відомості, які зазначені в довідці, у гривнях.

Також, відповідачем зазначено, що лист Управління, яким надано відповідь на заяву позивача має роз`яснювальний характер та не породжує будь-яких прав та обов`язків для позивача.

На виконання вимог ухвали суду відповідач надав копії матеріалів пенсійної справи позивача.

13 грудня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» №2825-IX, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.

Пунктом 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

14 грудня 2022 року вказаний Закон був опублікований в газеті «Голос України» №254 та набрав чинності 15.12.2022.

11 січня 2024 року на адресу Київського окружного адміністративного суду від Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали адміністративної справи №640/25466/21 та за результатом автоматизованого розподілу були передані на розгляд судді Дудіну С.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.01.2024 адміністративну справу прийнято до провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та з 26.07.1996 отримує пенсію за віком на пільгових умовах з урахуванням роботи за Списком №1.

Позивач звернулася із заявою про здійснення перерахунку пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з врахуванням довідок від 27.09.2011 № 04-03/К-432/2, від 08.09.2011 № 70, від 16.09.2011 № 76, від 02.09.2011 № 2109/01-45 про заробітну плату за 1980 р.- 1997 р.

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 30.07.2021 №19957-19548/К-02/8-2600-21 повідомило позивача про те, що пенсію обчислено з урахуванням страхового стажу 44 роки 4 місяці 24 дні, в тому числі 9 років роботи за Списком №1 та заробітної плати, визначеної за періоди роботи з 01.06.1994 по 30.06.1996. Розмір пенсії з 01.07.2021 становить 3975,96 грн. Пенсію обчислено на підставі документів, наявних у матеріалах пенсійної справи, та відповідно до норм чинного законодавства.

Вважаючи свої права та інтереси порушеними, позивач звернулася з позовом до суду.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв`язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі також Закон №1788-XII), який відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Згідно зі статтею 56 Закону №1788-XII до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Пенсії обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, що визначається відповідно до статей 65-67 цього Закону, який громадяни одержували перед зверненням за пенсією (ст.64 Закону №1788-XII).

До заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу) (ст.66 Закону №1788-XII).

Відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі Закон №1058-IV) для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Згідно зі статтею 42 Закону №1058-IV за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

За приписами статті 43 Закону №1058-IV перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про здійснення перерахунку пенсії з врахуванням довідок від 27.09.2011 № 04-03/К-432/2 про заробітну плату у 1980-1983рр; від 08.09.2011 № 70 про заробітну плату у 1983-1988рр, від 16.09.2011 № 76 про заробітну плату у 1989-1994рр; від 02.09.2011 № 2109/01-45 про заробітну плату за 1994-1997рр.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві повідомлено позивача про те, що його пенсію обчислено з урахуванням страхового стажу 44 роки 4 місяці 24 дні, в тому числі 9 років роботи за Списком №1 та заробітної плати, визначеної за періоди роботи з 01.06.1994 по 30.06.1996.

Водночас, подані позивачем довідки відповідачем не взято до уваги, посилаючись на те, що вони не підтверджені первинними документами.

Також зазначено, що у довідці від 27.09.2011 № 04-03/К-432/2 суми заробітної плати зазначені в карбованцях, а не в гривнях, тому, на думку відповідача, врахувати заробітну плату згідно вказаної довідки неможливо.

З приводу цього суд зазначає, що в Україні, відповідно до указу Президента України «Про реформу грошової системи України» № 549/92 від 07.11.1992, припинено функціонування рубля в грошовому обігу на території України та встановлено, що єдиним законним засобом платежу на території України стає український карбованець, представником якого в готівковому обігу виступав купон Національного банку України.

Відповідно до пункту 3 Указу Президента України від 25.08.1996 № 762-96 «Про грошову реформу в Україні» українські карбованці підлягають обміну (перерахунку) на гривні за курсом 100 000 карбованців на 1 гривню.

За таких обставин, отримані позивачем суми заробітної плати у цій валюті мали бути враховані відповідачем при обчисленні пенсії у перерахунку до гривні (за курсом 100000 карбованців на 1 гривню).

Суд звертає увагу, що заробітна плата згідно довідки не була спірною.

Разом з тим, на пенсіонера законом не покладений обов`язок переведення сум заробітної плати, виходячи з курсу національної валюти, тому відсутність таких даних не може ставитися позивачу у провину.

Між тим, як зазначив Верховний суд у постанові від 25.09.2018 у справі № 159/2063/17, в архівних довідках заробітна плата вказується в грошових одиницях згідно первинних документів, а перерахунок в гривні проводиться органом, що призначає пенсію.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 44 Закону №1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Такими первинними документами є: розрахунково-платіжні відомості, розрахункові відомості по заробітній платі, особові рахунки по заробітній платі або ж платіжні відомості по заробітній платі.

Правління Пенсійного фонду України постановою від 25 листопада 2005 року № 22-1 затвердив Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок № 22-1).

Відповідно до пункту 2.10 Порядку передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Аналіз наведених норм права дає підстави дійти висновку, що особа, яка бажає отримувати пенсію за віком подає до органу, що призначає пенсію, довідку про заробітну плату, видану підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, або якщо підприємство, установа чи організація ліквідовані або припинили своє існування - довідку, видану їх правонаступником чи архівною установою. При цьому, законодавцем надано органу, що призначає пенсію, право у разі необхідності перевіряти обґрунтованість видачі довідки про заробітну плату.

Про вчинення будь-яких дій, направлених на перевірку відомостей, які містяться у довідках, поданих позивачем, чи на перерахунок сум заробітної плати відповідно до національної валюти, органом пенсійного фонду не вказано.

Враховуючи викладене, суд вважає, що органи Пенсійного фонду повинні використовувати всі передбачені законом повноваження для перерахунку пенсії у відповідності до норм національного законодавства, при цьому не звужуючи зміст прав особи на гарантовані державою соціальні виплати.

Стосовно позовних вимог в частині перерахунку пенсії з урахуванням показників середньої зарплати по Україні (Зс) за 2014- 2016 рр. суд зазначає таке.

Відповідно до частини другої статті 40 Закону №1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn );

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Згідно з частиною четвертою статті 42 Закону № 1058- IV за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Таким чином, згідно із вказаними нормами законодавства при визначенні розміру пенсії застосовується показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення саме за призначенням пенсії. Разом з тим, при перерахунку пенсії зазначений показник середньої заробітної плати залишається незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, за умови якщо вид пенсії залишається незмінним.

Судом встановлено, що з 26.07.1996 позивач перебуває на обліку Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за віком на пільгових умовах. Зміни виду отримуваної пенсії не відбулося.

З огляду на викладене, в даному випадку, заява позивача до пенсійного органу стосувалась перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати з 1980 - 1997рр, а тому у відповідача не виникає обов`язку застосувати при обчисленні пенсії показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2014-2016 рр.

Отже, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Поряд з цим, стосовно застосування коефіцієнту, то слід зазначити, що згідно з частиною другою статті 40 Закону №1058-IV коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою: Кз = Зв : Зс, де: Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи; Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), а в разі одноразової сплати єдиного внеску відповідно до частини п`ятої статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" - за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь.

Сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), визначається за формулою: Зв = З + Зд, де: Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу). У разі якщо сума страхових внесків, сплачена виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), для обчислення пенсії враховується розмір мінімальної заробітної плати; Зд - сума заробітної плати (доходу) або з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, застрахованої особи, розрахована виходячи із передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону доплати, за місяць, за який визначається коефіцієнт заробітної плати (доходу) або з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, і яка визначається за формулою: Зд=Д/Т * 100%, де: Д - сума доплати, здійснена відповідно до частини третьої статті 24 цього Закону, або додаткових сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати; Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

У разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначенні коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою (доходом) в Україні, з якої сплачено страхові внески, відповідного року (кварталу).

У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за попередні місяці для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується щомісячна середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за наявний попередній місяць з наступним перерахунком коефіцієнта заробітної плати (доходу) після отримання даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за місяць (місяці), що передує зверненню за призначенням пенсії.

При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) за періоди сплати страхових внесків за застрахованих осіб, зазначених у пунктах 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону та за періоди, які включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, враховується мінімальний розмір заробітної плати.

З аналізу зазначених вимог вбачається, що коефіцієнт заробітної плати не є конкретно визначеним показником, а розраховується з урахуванням суми заробітної плати, яку отримував позивач, та з урахуванням середньої заробітної плати по Україні.

Отже, законодавством регламентовано чіткий порядок та процедуру здійснення перерахунку пенсії та визначення, зокрема, коефіцієнту заробітної плати, що підлягає застосуванню при розрахунку її розміру. При цьому, здійснення перерахунку пенсії з урахуванням поданих довідок про заробітну плату з визначенням конкретного коефіцієнту є передчасним, оскільки це є дискреційними повноваженням органів Пенсійного фонду.

Отже, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Також суд вважає безпідставними твердження позивача про необхідність врахування відповідачем при здійсненні перерахунку пенсії показників середньої зарплати по Україні (Зс) за 2014- 2016 роки, оскільки позивачем не доведено, що в цій частині права позивача були порушені.

Зокрема, суд зауважує, що 03.10.2017 ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII, яким з 1 жовтня проведено осучаснення пенсій, а саме: пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40грн.) із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.

При цьому, позивачем не доведено, що відповідачем при здійсненні перерахунку пенсії не були застосовано показники середніх заробітних плат за 2014, 2015 та 2016 роки.

На підставі викладеного, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням довідок від 27.09.2011 № 04-03/К-432/2, від 08.09.2011 № 70, від 16.09.2011 № 76, від 02.09.2011 № 2109/01-45 та задоволення похідної позовної вимоги шляхом зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням вказаних довідок.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1816,00 грн, що підтверджується квитанцією від 06.09.2021 №0.0.2255748029.1.

Враховуючи часткове задоволення позову, сума судового збору підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Керуючись статтями 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку та виплати пенсії відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням довідок від 27.09.2011 № 04-03/К-432/2, від 08.09.2011 № 70, від 16.09.2011 № 76, від 02.09.2011 № 2109/01-45.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням довідок від 27.09.2011 № 04-03/К-432/2, від 08.09.2011 № 70, від 16.09.2011 № 76, від 02.09.2011 № 2109/01-45.

4. В іншій частині позовних вимог відмовити.

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1816,00 грн (одна тисяча вісімсот шістнадцять гривень 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Дудін С.О.