Єдиний державний реєстр судових рішень
УХВАЛА
м. Вінниця
23 січня 2025 р.Справа № 120/9026/24
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук М.П., розглянувши звіт про виконання судового рішення за виконанням судового рішення в справі за позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Рішенням суду від 23.09.2024 року адміністративний позов задоволено частково.
Ухвалою суду від 25.11.2024 року встановлено судовий контроль за виконання рішення суду у цій справі на підставі заяви представника позивача та надано відповідачеві строк на подання звіту.
Надалі, ухвалою суду від 01.01.2025 року відмовлено у прийнятті звіту та встановлено відповідачеві новий строк на виконання рішення.
Так, на виконання вимог ухвали суду відповідачем надано звіт про виконання судового рішення, у якому зауважено, що рішення суду виконано у повному обсязі.
Представником позивача подано заяву, у якій просить не приймати звіт відповідача та накласти штраф за невиконання судового рішення.
Ознайомившись з вказаними матеріалами, суд керується таким.
Розглянувши питання про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Головною метою судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах є реалізація завдання адміністративного судочинства, оскільки ефективний захист прав осіб завершується виконанням судового рішення.
Крім того, Верховний Суд у постанові від 20.02.2019 у справі №806/2143/15 звертав увагу на те, що застосування ст. 382 КАС України має на меті забезпечення належного виконання судового рішення.
Розглядаючи звіт суб`єкта владних повноважень про виконання рішення, суд повинен перевірити чи досягнуто мети задля якої постановлено судове рішення, тобто чи відбулося фактичне відновлення порушеного права.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно із ч. 1 ст. 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
За приписами ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу (абзац перший частини першої цієї статті).
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення (абзац перший частини другої цієї статті).
Якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб`єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу (частина одинадцята цієї статті).
Суд зауважує, що рішенням суду від 23.09.2024 року у цій справі було Суд зауважує, що рішенням суду від 23.09.2024 року у цій справі було скасовано рішення головного управління Пенсійного фонду України від 06.02.2024 року № 025750010384, оскільки не було надано належної оцінки надісланому позивачем пакету документів, що свідчило про формальність прийнятого рішення та його протиправність. скасовано рішення головного управління Пенсійного фонду України від 06.02.2024 року № 025750010384, оскільки не було надано належної оцінки надісланому позивачем пакету документів, що свідчило про формальність прийнятого рішення та його протиправність.
Окрім того, зобов`язано головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 29.01.2024 року з урахуванням висновків суду, відображених у мотивувальній частині цього рішення.
Судом встановлено, що на виконання рішення суду у цій справі головним управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області поновлено виплату пенсії позивачеві з 29.01.2024 року, що підтверджується протоколом перерахунку пенсії.
Суд зауважує, що такі дії органу Пенсійного фонду України у повній мірі відображають прийняття ним як суб`єктом владних повноважень рішення за результатами повторного розгляду заяви позивача з урахуванням висновків суду.
Водночас, представник позивача вказує на неналежне виконання рішення суду, з огляду на дату поновлення виплати пенсії та її розмір.
З цього приводу, суд зауважує, що таким правовідносинам не надавалася оцінка судовим рішенням у цій справі.
Відтак, такий спір не може бути вирішено в порядку судового контролю.
Враховуючи вищевикладене та те, що відповідачем виконано рішення суду в межах наявної компетенції, суд приймає звіт головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Керуючись ст.ст. 248, 256, 382 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти звіт головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про виконання судового рішення від 23.09.2024 року № 120/9026/24.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СуддяАльчук Максим Петрович