Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №751/10048/24
Провадження №3/751/190/25
ПОСТАНОВА
20 січня 2025 року місто Чернігів
Суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова Лібстер А. С., секретар Рак Я.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу про адміністративне правопорушення у відношенні громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126, ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Новозаводського районного суду міста Чернігова знаходяться адміністративні справи № 751/10048/24 та 751/10049/24 стосовно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст.130 КУпАП.
Так, 05.11.2024, о 02 год. 35 хв., у м. Чернігові по вул. Дмитра Самоквасова, буд. 10, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом AUDI A6, д.н.з. НОМЕР_1 , без права керування транспортним засобом та вчинив правопорушення повторно протягом року, що підтверджується постановою ЕНА № 2228093 від 24.05.2024 за ч.2 ст. 126 КУпАП, чим порушив п. 2.1.а. ПДР, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Крім того,05.11.2024, о02год.35хв., ум.Чернігові повул.Дмитра Самоквасова,буд.10, водій ОСОБА_1 керував транспортнимзасобом AUDIA6,д.н.з. НОМЕР_1 ,з явнимиознаками наркотичногосп`яніння,а саме:розширені зіниці,що нереагують насвітло,неприродна блідість,підвищена жвавістьходи тамови.Від проходженняогляду настан наркотичногосп`яніння увстановленому закономпорядку улікаря-наркологав медичномузакладі відмовився,чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст.130 КУпАП.
З огляду на викладене, суд вважає за доцільне об`єднати адміністративні матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Чернігівській області, про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.126 та ч. 1ст.130 КУпАП, в одне провадження.
У судове засідання 03.12.2024, 25.12.2024 та 20.01.2025 ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся у встановленому законом порядку судовими повістками, направленими на адресу, зазначену у протоколі, причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не подавав.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Суд вважає за можливе та необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи може призвести до уникнення винуватою особою відповідальності. За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без участі ОСОБА_1 ..
Допитаний у судовому засіданні інспектор взводу № 2 роти № 1 батальйону УПП в Чернігівський області ОСОБА_2 повідомив, що дійсно у вказаний час в порушення комендантської години, ОСОБА_1 керував транспортним засобом, як виявилось без посвідчення водія. Під час спілкування з водієм у останнього були виявлені наркотичного сп`яніння, при цьому ОСОБА_1 погодився проїхати в медичний заклад. В медичному закладі він відмовився проходити такий огляд, йому було роз`яснено підстави відмови і заперечень від нього не надійшло. Будь-якого упередженого ставлення до ОСОБА_1 не було. Внаслідок чого, відносно ОСОБА_1 були складені відповідні протоколи, про що останній був повідомлений.
Факт скоєння ОСОБА_1 вказаних правопорушень підтверджується даними протоколів про адміністративне правопорушення серії EПР1 №166479 від 05.11.2024 та EПР1 № 166468 від 05.11.2024, складених у відповідності до вимогст. 256 КУпАП, при складанні яких ОСОБА_1 був ознайомлений з місцем розгляду справи та не мав жодних зауважень; постановою серії ЕНА № 2228093 від 24.05.2024 року про накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст. 126 КУпАП, направленням на огляд водія від 05.11.2024; рапортом інспектора взводу №2 роти №1 БУПП в Чернігівській області від 05.11.2024 року, матеріалами відеозаписів нагрудних боді-камер поліцейського та відео реєстратора які узгоджуються з об`єктивною інформацією про те, що ОСОБА_1 в зазначений в протоколах час керував транспортним засобом, не мав посвідчення водія, під час спілкування з працівниками поліції та візуального огляду, у нього були виявлені ознаки наркотичного сп`яніння та йому запропоновано проїхати в медичний заклад, на що ОСОБА_1 погодився. Знаходячись в медичному закладі ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння.
Обставин, які б вказували на упередженість чи зацікавленість працівників поліції у результатах розгляду справи або притягненні особи до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.
Про наявність крайньої необхідності в керуванні транспортним засобом ОСОБА_1 працівникам поліції при складанні протоколу не повідомив, та таких відомостей до суду також не надано.
Підстав вважати, що мало місце порушення порядку запропонованого ОСОБА_1 огляду на стан наркотичного сп`яніння на місці співробітниками поліції, у суду немає.
Відповідно до ч.5 ст.126 КУпАП, особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Положеннями ч.1 ст. 130 передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 ЄСПЛ постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
За таких обставин, оцінюючи всі отримані докази, суд вважає, що ОСОБА_1 винний у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.130КУпАП та ч.5 ст. 126 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_1 суд враховує, що він вчинив адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, також, суд враховує вік та особу правопорушника, який раніше притягувався до адміністративної відповідальності.
Відповідно дост. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно із реєстраційною карткою ТЗ, транспортний засіб марки AUDI A6, д.н.з. НОМЕР_2 , належить ОСОБА_3 .
Із довідки від 05.11.2024 старшого інспектора ВАП УПП в Чернігівській області, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не отримував.
У зв`язку з тим, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена за двома статтямиКодексу України про адміністративні правопорушення, санкція ч.5 ст.126 КУпАПє більш суворою, тому згідно із ст. 36 КУпАП, суддя вважає за необхідне застосувати при накладенні адміністративного стягнення санкцію ч. 5 ст.126 КУпАПта обрати адміністративне стягнення у виді штрафу та без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки правопорушник не є власником транспортного засобу.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в сумі 605 гривень 60 коп. підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, 126, 130, 251, 252, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративні справи№ 751/10048/24(провадження№ 3/751/190/25),№751/10049/24(провадження№ 3/751/206/25),відносно ОСОБА_1 у вчиненніправопорушень,відповідальність заякі передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП,ч. 5 ст. 126 КУпАП. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП,ч. 5 ст.126КУпАП об`єднати в одне провадження. Об`єднаній справі присвоїти номер № 751/10048/24, номер провадження № 3/751/190/25.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 126 та ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 гривень, без оплатного вилучення транспортного засобу. Отримувач коштів ГУК у Чернігівській області/21081300, код отримувача (код ЄДРПОУ):37972475, банк отримувачаКазначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA528999980313070149000025001, КБКД: 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір на користь держави у розмірі 605 грн 60 коп., отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, Код отримувача 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті7 та частиною першою статті287 КУпАП.
Суддя А. С. Лібстер