Постанова № 124562651, 16.01.2025, Запорізький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
16.01.2025
Номер справи
317/6248/24
Номер документу
124562651
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 317/6248/24

Провадження № 3/317/63/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Мінгазов Р.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Відділу поліції№6Запорізького районногоуправління поліціїГУНП вЗапорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 . Інші відомості суду не відомі,

за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

27.11.2024до Запорізькогорайонного судуЗапорізької областінадійшов матеріалз протоколомпро адміністративнеправопорушення серіїЕПР1№180145від 23.11.2024,відповідно доякого 22.11.2024року о23год.03хв.по вул.Молодіжна буд.26в с.Новопетрівка Запорізькомурайоні Запорізькоїобласті водій ОСОБА_1 керував транспортнимзасобомз явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, млява мова, різка зміна забарвлення шкіри обличчя, збудливість. Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою технічного приладу «Драгер» а також у медичному закладі у присутності лікаря нарколога, ОСОБА_1 відмовився.

Даними діями ОСОБА_1 порушив вимогип.2.5 Правил дорожнього руху України та скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 після роз`яснення йому головуючим прав передбаченихст.63 Конституції України,ст.268 КУпАП, визнав обставини зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення. ОСОБА_1 просив суд у випадку призначення йому стягнення у виді штрафу, розстрочити його виконання на 12 (дванадцять місяців) в зв`язку з неможливістю сплатити одразу всю суму, оскільки перебуває у трудному матеріальному становищі, не працевлаштований, має інвалідність ІІ групи, тому об`єктивно не має можливості єдиним платежем виконати накладене на нього адміністративне стягнення.

Суд, заслухавши пояснення правопорушника, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, переглянувши відеозапис, на підставі всебічного, повного і об`єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, у відповідності до ст. 252 КУпАП, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтями251,280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Відповідно дост. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч. 2 ст.251 КУпАП).

Відповідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У відповідності до диспозиції ч.1ст.130 КУпАПвідповідальність особи за вказаною статтею настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Провина ОСОБА_1 увчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджена сукупністю доказів, які знаходяться в матеріалах справи, а саме:

- змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №180145 від 23.11.2024 року, в якому викладено обставини події та встановлено порушення водієм вимог пункту 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП;

- довідкою щодо повторності вчиненого правопорушення з бази даних підсистеми «Адмінпрактика» ІТС ІПНП станом на 00 год. 56 хв 23.11.2024 щодо повторності вчиненого правопорушення, відповідно до якої ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачені ст. 130 КУпАП та не зафіксоване позбавлення права керування всіма видами транспорту;

- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням технічних засобів, у ОСОБА_1 виявлено наступні ознаки алкогольного сп`яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, млява мова, збудженість, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя. Огляд не проводився у зв`язку з відмовою водія;

-направленням наогляд водіятранспортного засобуз метоювиявлення стануалкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакціїв НКП«ОКЗ НПД`ЗОРвід 22.11.2024о 23год.30хв.,від огляду в медичному закладі ОСОБА_1 відмовився;

- висновком лікаря КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради, щодо результатів медичного огляду з виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 23.11.2024 за №10063, відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на встановлення стану алкогольного сп`яніння;

- копією постанови про накладення адміністративного стягнення про справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія БАБ №708544 від 23.11.2024;

- CD- диском з відеозаписом події.

Зміст протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №180145 від 23.11.2024 відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки містить відомості, передбачені вказаними нормами закону, підписаний особою, яка його склала, та особою, відносно якої складено протокол, а також зазначено про роз`яснення ОСОБА_1 , прав та обов`язків.

Таким чином, суд дійшов висновку, що у відповідності до ст. 251, 255 КУпАП, поліцейським зібрано достатньо доказів при складанні протоколу про адміністративну правопорушення для всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Проаналізовані судом докази в сукупності дають підстави для висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП- відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно дост. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установленихКУпАПта іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.

Враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, суддя приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника стягнення, достатнього для його виправлення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Разом з тим, відповідно до п. 9 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю. Оскільки відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 являється інвалідом ІІ групи і має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни інвалідів війни, а тому повинен бути звільнений від сплати судового збору.

Розглядаючи заяву ОСОБА_1 про розстрочку виконання адміністративного стягнення у виді штрафу з урахуванням його матеріального становища, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.

Згідно зі ст.303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до ст.301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Як указано у ст.304 КУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Згідно ч. 1ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

З урахуванням заявленого правопорушником клопотання про розстрочку сплати суми штрафу, даних про особу правопорушника ОСОБА_1 , який непрацевлаштований, не має постійного доходу, має інвалідність ІІ групи, що ускладнює здійснення ним оплати штрафу у розмірі 17 000 грн. одноразовим платежем, суд приходить до висновку, що клопотання ОСОБА_1 слід задовольнити частково та відстрочити виконання постанови суду від 16.01.2025 в частині накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу строком на 10 (десять) місяців.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 33, 38, 40-1, 130, 252, 268, 283, 284, 287, 289, 301, 304, 307 КУпАП, Закону України «Про судовий збір», суд -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП України і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що складає17000(сімнадцятьтисяч)грн.00коп.,з позбавленнямправа керуваннятранспортними засобамистроком на1(один)рік .

Протокол про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №180145 від 23.11.2024.

Розстрочити сплату штрафу у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 грн. строком на 10 (десять) місяців, починаючи з лютого 2025 року, зі сплатою до 25 числа кожного місяця щомісячного платежу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Для сплати штрафу кошти перерахувати: призначення платежу: «Адміністративні штрафи за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», одержувач: ГУК у Зап. обл./Запорізька обл./21081300, код отримувача: 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок: UA 708999980313000149000008001, код класифікації доходів бюджету 21081300.

Зобов`язати ОСОБА_1 повідомляти суд про сплату відповідної частини штрафу шляхом пред`явлення відповідного документу (квитанції).

Після закінчення строку встановленої розстрочки строк пред`явлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу - протягом трьох місяців.

Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст.307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Р.В. Мінгазов