Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 317/373/25
Провадження № 3/317/383/2025
21 січня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ВП №6 ЗРУП ГУНП України в Запорізькій НПУ області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
31.12.2024 року о 18 год. 30 хвил. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , вчинив домашнє насильство, тобто умисні дії фізичного та психологічного характеру відносно бабусі ОСОБА_2 , що полягало у штовханні та в ображанні її нецензурною лайкою, що могло задати шкоду психологічному та фізичному здоров`ю потерпілому, за що відносно ОСОБА_1 31.12.2024 р. було складено терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА № 413584, тим самим ОСОБА_1 вчинене адміністративне правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно та належним чином під розпис під час складання протоколу (а.с.4). Крім того, як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення у графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення», ОСОБА_1 власноруч зазначено про те що, з обставинами викладеними в протоколі, складеному відносно нього, він згоден (а.с.4).
Неявку до суду ОСОБА_1 , суд вважає способом захисту ОСОБА_1 з метою ухилення від притягнення його до адміністративної відповідальності за скоєне правопорушення, тому з урахуванням положень ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП кваліфіковане як вчинення домашнього насильства.
Так, вина у ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими судом доказами, які знаходяться в матеріалах справи:
- обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 221340 від 31.12.2024 р. (а.с.4);
- протоколом прийняття від гр. ОСОБА_2 заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 31.12.2024 (а.с.5);
- письмовими поясненнями гр. ОСОБА_2 , якою викладені обставини вчинення ОСОБА_1 відносно неї домашнього насильства психологічного та фізичного характеру (а.с.6);
- формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства (а.с.7);
- копією термінового заборонний припис стосовно кривдника серії АА № 413584 від 31.12.2024 (а.с.8);
- копією свідоцтв про народження дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.9)
Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Статтею 23 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У ч. 2 ст. 33 КУАП зазначено, що при накладенні стягнення має враховуватись характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Вирішуючи питання щодо розміру адміністративного стягнення, слід врахувати особу ОСОБА_1 , його ставлення до правопорушення, характер правопорушення, ступінь його провини, відсутність обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність.
Враховуючи всі ці обставини, слід визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно дост.40-1КУпАП таЗУ «Просудовий збір»у разівинесення судом(суддею)постанови пронакладення адміністративногостягнення особою,на якунакладено такестягнення,стягується судовийзбір.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 173-2, 251, 252, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 173-2 КУпАПі накластина ньогоадміністративне стягненняу видіштрафу урозмірі двадцятинеоподаткованих мінімумівдоходів громадян,що складає340(тристасорок)гривень 00коп., якиймає бутисплачений порушникомв прибутокдержави занаступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Зап. обл/ТГ с. Біленьке/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN): UA818999980313010106000008377, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування: «Адміністративні штрафи та інші санкції».
У разі несплати добровільно суми штрафу в строк 15 діб з дати набрання чинності постановою, на підставі ст. 308 КУпАП штраф стягується в примусовому порядку у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Запорізький районний суд Запорізької області протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя: Д.О. Каряка