ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"06" листопада 2007 р. Справа № А4/529-07
Суддя господарського суду Київської області Попікова О.В, розглянувши справу
За позовом
Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Бориспіль
до
Військової частини А-2215, м. Бориспіль
про
стягнення 34181,86 грн.
секретар судового засідання: Холоденко Н.О.
за участю представників:
від позивача
Коноваленко І.М., за дов. від 25.06.07р. №11849/10;
від відповідача
Даньків І.І., за дов. від 29.08.06р. №501.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 06.11.2007р. о 11 год. 20 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 12.11.2007р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови.
О б с т а в и н и с п р а в и:
До господарського суду Київської області 12.10.07р. надійшла позовна заява Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції до Військової частини А-2215 про стягнення 34181,86 грн. податкової заборгованості. Позовні вимоги обґрунтовані приписами пункту 2.3 статті 2 та підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. з огляду на те, що загальна сума заборгованості Військової частини А-2215 перед бюджетом становить 34181,86 грн., яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Ухвалою господарського суду Київської області від 19.10.07р. відкрито провадження у даній адміністративній справі.
Присутній у судовому засіданні представник відповідача усно заявив, що з позовними вимогами Бориспільської ОДПІ не згоден з огляду на вимоги Закону України “Про Збройні Сили України” (будь яких письмових заяв, заперечень тощо суду надано не було).
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд,
встановив:
Військова частина А-2215, як платник податків та інших обов'язкових зборів взята на облік в Бориспільській ОДПІ 31.12.1996р. згідно довідки від 25.07.00р. №403 (копія в матеріалах справи).
Відповідач станом на 11.10.07р. має заборгованість перед бюджетом зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів загалом на суму 34181,86 грн., з яких 18721,00 грн. основний платіж, 1697,80 грн. штрафні санкції, 13763,06 грн. пеня.
08.06.06р. працівниками Бориспільської ОДПІ було проведено позапланову виїзну перевірку правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин військової частини А-2215 за 2004-2006 рр., внаслідок якої встановлено факт порушення відповідачем зокрема: статті 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів”, а саме: податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за 2004-2006 роки не нараховувався та до бюджету не сплачувався в результаті чого донараховано податку в сумі 18721,00 грн., в тому числі за 2004р. –5223,00 грн., за 2005р. –6532,00 грн., за 2006р. - 6966,00 грн., за результатами перевірки складено акт №48/17-08081802.
На підставі вказаного акта Бориспільською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 19.06.06р. №0001391710/0, яким відповідачу визначена загальна сума податкового зобов’язанні зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розмірі 20418,80 грн., з яких 18721,00 грн. основна заборгованість, 1697,80 грн. штрафні (фінансові) санкції (08.07.06р. вручене відповідачу). Згадане податкове повідомлення-рішення не було оскаржено відповідачем ні в судовому ні в адміністративному порядку.
Приписами статті 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів” передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Відповідачу відповідно до п.п. 16.1.1 п. 16.1 статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” було нараховано пеню за несвоєчасну сплату суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за минулі періоди в сумі 13763,06 грн.
Відповідно до ввідної частини Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів),включаючи збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. Саме цим Законом і запроваджене поняття податкового зобов’язання, податкового боргу, як податкового зобов'язання узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.
Приписами підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу. Відповідно до пункту 1.6 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Також Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначений і порядок погашення податкового боргу платника податків за узгодженим податковим зобов’язанням та порядок звернення стягнення на активи платника податків за узгодженим податковим зобов’язанням. Зокрема, приписами підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення узгодженої суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів здійснюється шляхом надіслання банку, обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу.
За час розгляду даної адміністративної справи відповідачем не подано господарському суду доказів, які б підтверджували той факт, що податкове повідомлення-рішення Бориспільської ОДПІ про визначення йому загальної суми податкового зобов’язанні зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів оскаржено в апеляційному чи судовому порядку і відповідно останнє є чинними, окрім цього відповідачем не подано доказів погашення у добровільному порядку податкової заборгованості.
Відповідно до вимог частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Бориспільської ОДПІ довела, що проведені нею заходи, спрямовані на погашення податкового боргу Військової частини А-2215 не дали позитивного результату.
З огляду на викладене, господарський суд дійшов висновку про правомірність позовних вимог та можливість їх задоволення з огляду на вимоги підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Судові витрати розподіляються відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 71, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Військової частини А-2215 (08300, Київська обл., м. Бориспіль, Соцмістечко, код ЄДРПОУ 08081802) на користь Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Котляревського, 2, код 19422318; реєстраційний рахунок №35136339901 в ОПЕРУ НБУ по м. Києву та Київській області, МФО 321024 Бориспільське ВДК) –34181 (тридцять чотири тисячі сто вісімдесят одну гривню) 86 коп. податкової заборгованості.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Попікова О. В.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –12 листопада 2007 року.