Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.11.10Справа №2а-3045/10/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Гавура О.В., розлянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя< Список ><Позивач в особі >доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1< Список ><Відповідач в особі ><Текст >про стягнення заборгованості,< Текст >
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 891,50 грн. Вказує, що 18.05.2010 року співробітниками ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків та товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_1 Перевіркою було встановлено порушення п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За результатами перевірки було складено акт № 0259/27/02/23/НОМЕР_1 від 18.05.2010 року. На підставі акту перевірки, керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002902330 від 28.05.2010 на суму 891, 50 грн. Але жодних дій з погашення вказаної заборгованості відповідачем не було.
Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 891,50 грн.
Ухвалою від 18 жовтня 2010 року відкрито скорочене провадження по адміністративній справі, запропоновано відповідачеві запропоновано відповідачеві подати десятиденний строк з дня одержання копії зазначеної ухвали письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, також зобовязано позивача та відповідача надати необхідній перелік документів.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 закону України “Про державну податкову службу України” завдання органів державного податкового законодавства, правильністю і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фонді податкових зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст.. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п. п. 1,2 ст.10 цього Закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильністю обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 закону України “Про держану податкову службу” органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без встановлених законом підставі, а також стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”(далі по тексту Закону України № 265) контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків та товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснювати органи державної податкової служби України шляхом планових перевірок згідно із законодавством України.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 поставлений на облік у ДПІ в Ленінському районі м. Севастополя в якості платника податків з 16.03.2000 року під № 6867 (а.с.6), ідентифікаційний код НОМЕР_1 (а.с.14).
Співробітниками позивача 18.05.2010 року була проведена перевірку з питання дотримана субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товарами (послугами), вимог з регулюванням обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії господарської одиниці магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_1 .
Згідно зі ст. 4 Закону України “Про систему оподаткування” платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Статтею 1 Закону України № 265 встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Пунктами 1, 2 ст. 3 Закону України N 265 визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
Відповідачем зазначені вимоги закону не виконані.
При проведені перевірки відповідача співробітниками позивача зафіксовані наступні порушення, а саме: сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 317, 90 грн. , а сума, яка зазначена у денному звіті РРО складає 275, 60 грн. Що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 року.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
За результати розгляду матеріалів зазначеної перевірки позивачем у відношенні відповідача прийнято рішення № 0002902330 від 28.05.2010 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 891, 50 грн.
Вищевказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було направлено позивачем на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією, було отримано відповідачем 28.05.2010 року.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Суми штрафних санкції відповідачем у вищевказані строки та на час розгляду справи по суті сплачені не були.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість у вигляді штрафних санкцій в розмірі 891, 50 грн. ., що підтверджується матеріалами справи.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 891, 50 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями ст.. 3,17, 69-71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
< Текст >
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) в доход Державного бюджету (р/р 31112104700007, код платежу 21080900, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 891,50 грн., стягувач (отримувач) Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя< підпис >О.В. Гавура
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >