Постанова № 12430043, 07.07.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.07.2010
Номер справи
2а-7148/10/2670
Номер документу
12430043
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

07 липня 2010 року 11:15 справа № 2а-7148/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Пасульки О.М., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПрокуратури Соломянського району міста Києва в інтересах держави в особі Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів

дотовариства з обмеженою відповідальністю «Унікод-Олавтекс»

пропро стягнення коштів у зв`язку із застосуванням адміністративно-господарських санкцій та нарахуванням пені

за участю представників сторін:

від прокурора: Коваленко М.М.,

від позивача: не зявився,

від відповідача: Бугар А.В.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 7 червня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

В С Т А Н О В И В:

Прокуратура Соломянського району міста Києва в інтересах держави в особі Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулась до товариства з обмеженою відповідальністю «Унікод-Олавтекс»про стягнення коштів у зв`язку із застосуванням адміністративно-господарських санкцій та нарахуванням пені.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в порушення статті 19 Закону України від 21 березня 1991 року № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»із змінами та доповненнями, Відповідачем не надано робочого місця для працевлаштування інваліда у 2009 році. За невиконання нормативу по створенню робочих місць та працевлаштуванню інвалідів позивач просить суд стягнути з відповідача кошти у зв`язку із застосуванням адміністративно-господарських санкцій у розмірі 11 887 грн. 50 коп., а також пеню у розмірі 14 грн. 28 коп., нарахованої на підставі п. 3.7 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерством праці та соціальної політики України від 15 травня 2007 року № 233.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову не заперечував.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

До Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів товариством з обмеженою відповідальністю «Унікод-Олавтекс»надано «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік»по формі 10-ПІ (поштова-річна), затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 року № 42.

У звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік зазначено, що середньооблікова чисельність працівників облікового складу підприємства у 2009 році становила 24 особи.

Таким чином відповідно до 4-х відсоткового нормативу на підприємстві повинно було працевлаштовано 1 інваліда, проте жодного інваліда товариством з обмеженою відповідальністю «Унікод-Олавтекс»не працевлаштовано.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ із змінами та доповненнями (далі Закон № 875), Порядком сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 та Положенням про Фонд України соціальної захисту інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року № 1434.

Відповідно до положень частини 2 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості одного робочого місця.

Керівники підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання у разі незабезпечення зазначених нормативів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Штатна чисельність працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Унікод-Олавтекс»у 2009 році становила 24 особи, а отже, відповідачем повинно було забезпечено робоче місце для одного інваліда, проте зазначеного нормативу товариством не виконано.

Статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»передбачено, що підприємства (обєднання), установи і організації не залежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в обєднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Статтею 4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»встановлено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові та соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоровя, матеріального забезпечення, посильній трудовій та громадській діяльності.

Відповідно до п. 3.4 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15 травня 2007 року № 233, нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно, тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу.

Враховуючи наведене, а також те, що відповідачем визнано позовні вимоги, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення коштів у зв`язку із застосуванням адміністративно-господарських санкцій та нарахуванням пені, призначених для працевлаштування інвалідів за 2009 рік у розмірі 11 901 грн. 78 коп., підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Унікод-Олавтекс»(місто Київ, вулиця Радищева, 3, код 16302393) на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (р/р 31219230700001 ГУ ДКУ у місті Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 24262621, код призначення платежу 50070000;01) кошти у зв`язку із застосуванням адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів за 2009 рік у розмірі 11 887 (одинадцять тисяч вісімсот вісімдесят сім) грн. 50 коп. та нарахуванням пені у розмірі 14 (чотирнадцять) грн. 28 коп.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.М. Клименчук

Постанова складена в повному обсязі та підписана 14 червня 2010 року.