Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4841/10/1770
19 листопада 2010 року 14год. 45хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Патрикей Ю.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Козак А.Ю.,
відповідача: представник Ситай М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Іноземне підприємство "Транс-Кар'єр Україна" <Список ><в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >
доКузнецовська об'єднана державна податкова інспекція третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень , - ВСТАНОВИВ :
Іноземне підприємство “Транс-Карєр Україна” звернулося з адміністративним позовом про визнання нечинним податкових повідомлень-рішень Кузнецовської ОДПІ № 0003751740/0 від 01.04.2010 р., № 0003751740/1-2516 від 30.04.2010 р., № 0003751740/2 від 13.07.2010 р. про визначення податкового зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 300770 грн. в т.ч. 200400 грн. основного платежу та 100370 грн. застосованих штрафних санкцій.
В обґрунтування заявленого позову зазначає, що ІП “Транс-Карєр Україна” володіє автомобілями марки БелАЗ. Вказані транспортні засоби не призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, як наслідок у відповідності до ст. 34 Закону України “Про дорожній рух” не зареєстровані в Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України. При цьому у відповідності до Правил державної реєстрації та обліку великотоннажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів затверджених наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці № 163 від 01.07.2004 р. наявні в ІП “Транс-Карєр Україна” БелАЗ перебувають на державній реєстрації в територіальних органах Держнаглядохоронпраці України.
Зазначає, що у відповідності до преамбули Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” № 1963-XII від 11.12.1991 р. вказаний податок встановлюється як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування. При цьому у відповідності до ст. 2 вказаного Закону не є обєктом оподаткування транспортні засоби під кодом 8709 УКТЗЕД, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані. Враховуючи той факт, що БелАЗи не використовуються на дорогах загального користування і призначенні виключно для переміщення гірничої маси на короткі відстані, на думку позивача такі транспортні засоби не є обєктом оподаткування законом.
В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав повністю з підстав викладених у позовні заяві, просив суд визнати нечинними оспорювані податкові повідомлення-рішення.
Кузнецовська обєднана державна податкова інспекція адміністративний позов не визнала, про що подала письмові заперечення.
В судовому засіданні представник відповідача пояснив суду, що у відповідності до ст. 2 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” № 1963-XII від 11.12.1991 р. обєктом оподаткування є вантажні автомобілі код УКТЗЕД 8704. Зазначає, що до вказаної товарної позиції відносяться як легкі так і важкі самоскиди, які класифіковані в під субпозиціях 870410110-870410900 автомашини, що призначаються для використання в карєрах, рудниках чи на будівельних майданчиках, на будівництві доріг для перевезення ґрунту, гравію, цементу. Таким чином, на думку представника відповідача автомобілі-самоскиди марки “БелАЗ” слід класифікувати під кодом 8704 УКТЗЕД “Автомобілі вантажні” та оподатковувати у відповідності до ставок встановлених ст. 3 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” № 1963-XII від 11.12.1991 р. Представник відповідача просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази суд прийшов до висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що 22.03.2010року посадовими особами Кузнецовської ОДПІ було складено акт № 332/23/33828897 про результати виїзної планової перевірки Іноземного підприємства “Транс-карєр Україна” з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 р. по 31.12.2009 р. Як вбачається з висновків акту перевірки за результатами її проведення між іншим було встановлено порушення ст. ст. 2, 5, 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” № 1963-XII від 11.12.1991 р., що призвело до заниження податку з власників транспортних засобів за 2009 р. на суму 200400 грн.
На підставі акта перевірки № 332/23/33828897 від 22.03.2010 р. заступником начальника Кузнецовської ОДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003751740/0 від 01.04.2010 р., яким ІП “Транс-КарєрУкраїна” було визначено податкове зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 300770 грн. в т.ч. 200400 грн. основного платежу та 100370 грн. застосованих штрафних санкцій.
Позивач скористався правом на адміністративне оскарження вказаного податкового повідомлення-рішення. За результатами розгляду, первинна та повторна скарги були залишенні без задоволення та прийнято податкові повідомлення-рішення № 0003751740/1-2516 від 30.04.2010 р., № 0003751740/2 від 13.07.2010 р. на аналогічні суми.
Як вбачається з матеріалів справи під час проведення перевірки ІП “Транс-Карєр Україна” було встановлено наявність у останнього на балансі трьох автомобілів марки БелАЗ, які 02.11.2009 р. зареєстровані Територіальним управлінням Держгірпромнагляду по Рівненській області
Відповідно до статті 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” № 1963-XII від 11.12.1991 р. підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є обєктами оподаткування.
Згідно зі статтею 2 зазначеного Закону (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) обєктом оподаткування, зокрема, є: автомобілі вантажні - код 87 04; при цьому відповідно до цієї ж статті не є об'єктом оподаткування транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані, - код 87 09.
Статтею 3 названого Закону в тій же редакції встановлено розміри, в яких мав сплачуватися податок з власників транспортних засобів. Так, для вантажних автомобілів (87 04) з обємом циліндрів двигуна від 15001 см3 та які використовуються понад 8 років ставка податку становить 300 грн. зі 100 см3.
У пункті 1.6 статті 1 Методики товарознавчої експертизи та оцінки дорожніх транспортних засобів, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України від 24.11.2003 р. № 142/5/2092, вантажним є автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів.
Для визначення обєкта оподаткування податком з власників транспортних засобів згідно зі статтею 2 названого Закону до внесення в неї змін Законом від 25.03.2005 № 2505-ІV, який набрав чинності 31.03.2005 р., використовувалася Гармонізована система опису та кодування товарів, а після цієї дати - Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Ст. 312 Митного кодексу України також передбачено, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи розробляє пояснення та рекомендації з тією самою метою.
Відповідно до листа Державної митної служби України від 11.04.2000 № 11/3-3273 до товарної позиції 87 04 "Автомобілі вантажні" включаються, зокрема, самоскиди, тобто транспортні засоби міцної конструкції з перекидним кузовом або з днищем, що відкривається вниз, призначеним для перевезення ґрунту, породи або інших матеріалів. Ці автомашини, що можуть мати жорстке або шарнірне шасі, як правило, обладнані колесами для руху по бездоріжжю і можуть пересуватися по м'якому ґрунту. До цієї товарної позиції входять як важкі, так і легкі самоскиди; останні іноді відрізняються наявністю сидіння на два положення, двома сидіннями, спрямованими в протилежні боки, або двома кермами керування, для того щоб цими транспортними засобами можна було управляти водію, що дивиться у напрямку до кузова під час розвантаження.
Таким чином, Кузнецовська ОДПІ з урахуванням інформації, наведеної в листі Державної митної служби України, та технічних характеристик спірних транспортних засобів, обґрунтовано дійшла висновку, що зазначені автомобілі “БелАЗ” належать до товарної позиції 87 04 “Автомобілі вантажні”, оскільки є автомобілями-самоскидами і призначені для перевезення сипучих вантажів та гірничих порід по природнім або штучним шляхам з твердим покриттям.
Враховуючи вищевикладене, позивачем не доведено неправомірності прийняття Кузнецовською ОДПІ податкових повідомлень-рішень № 0003751740/0 від 01.04.2010 р., № 0003751740/1-2516 від 30.04.2010 р., № 0003751740/2 від 13.07.2010 р. про визначення податкового зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 300770 грн. в т.ч. 200400 грн. основного платежу та 100370 грн. застосованих штрафних санкцій в той час як відповідачем надано допустимі та належні докази на підтвердження їх правомірності. <Текст >
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Іноземному підприємству "Транс-Кар'єр Україна" відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя <Підпис >Жуковська Л.А.