ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2010 року <Текст >Справа № 2а-8194/10/0870
11 год. 20 хв.
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуші С.М.
при секретарі Гончаренко А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Якимівському районі Запорізької області (далі позивач або ДПІ у Якимівському районі) з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Візард» (далі відповідач або ТОВ «Візард») про стягнення штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про регулювання обігу готівки та збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 16629 грн.65 коп.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що станом на 06.10.2010р. за відповідачем числиться заборгованість за порушення законодавства про застосування РРО та збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 16629 грн.65 коп.
Згідно актів перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій філії ТОВ «Візард» від 17.06.2010 р. № 002287 та від 19.08.2010р. № 003279 були встановлені порушення пунктів 1, 2, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000р. із змінами та доповненнями, тобто на момент перевірки при проведені розрахункових операцій РРО не застосовувався, розрахунковий документ встановленого зразка не видавався, в результаті чого виявлена невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, реалізація товару, не облікованого в установленому порядку. На підставі актів перевірки ДПІ у Якимівському районі прийняті рішення № 0000352308 від 25.06.2010р. і № 0000842308 від 30.08.2010 р. про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про застосування РРО у сумі 8443 грн. 00 коп. та 8104 грн. 00 коп. Рішення були направлені ТОВ «Візард» поштою та отримані 12.07.2010 р. і 14.09.2010 р., що підтверджується повідомленнями про вручення.
Крім того, відповідачем був наданий до ДПІ у Якимівському районі розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства на суму 198 грн., але станом на 06.10.2010 р. сума недоплати по цьому виду податку складає 82 грн. 65 коп.
Заборгованість в сумі 16629 грн.65 коп. є узгодженою, тобто до теперішнього часу в адміністративному та судовому порядку не оскаржена, в установлений законом термін в добровільному порядку не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не зявився, від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника, на задоволенні позовних вимог наполягає.
Відповідач будучи неодноразово повідомленим судом про дату, місце і час судового засідання ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду повторно свого представника в судове засідання не направив, заперечень чи пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані ухвалою суду документи та матеріали суду не надав, про причини неявки суд не повідомив. Судова кореспонденція, яка була направлена на адресу відповідача повернулась до суду з відміткою поштового вузла звязку «за відмовою адресата від одержання». В звязку з чим суд вважає наступні виклики відповідача безпідставними.
Враховуючи подане клопотання позивача, відповідно до ст.128 КАС України, суд прийняв рішення розглянути справу на підставі наявних доказів.
Відповідно до п.1 ст.41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства та оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Як встановлено з матеріалів справи, ТОВ «Візард» код ЄДРПОУ 30802242 зареєстроване виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради, дата державної реєстрації 22.03.2000р. № запису 11011050001000191 та взято на податковий облік в ДПІ у Якимівському районі 06.04.2000 р.
Згідно з обліковою карткою платника податків за ТОВ «Візард» станом на 06.10.2010р. числиться заборгованість за порушення законодавства про застосування РРО та збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 16629 грн.65 коп.
Зазначена заборгованість виникла на підставі наступного.
Відповідно до п.2 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в України», органу державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.1 ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно актів перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій філії ТОВ «Візард» від 17.06.2010р. № 002287 та від 19.08.2010р. № 003279 були встановлені порушення пунктів 1, 2, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», тобто на момент перевірки при проведені розрахункових операцій РРО не застосовувався, розрахунковий документ встановленого зразка не видавався, в результаті чого виявлена невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, реалізація товару, не облікованого в установленому порядку.
Згідно п.1, п.2, п.11, п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані:
1). проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів;
2). видавати особі, яка отримує товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
11). проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
12). вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку;
13). забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (…..).
За невиконання вимог ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів господарювання застосовуються штрафні санкції.
Стаття 238 Господарського кодексу України, передбачає застосування до субєктів господарювання адміністративно господарських санкцій за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.
Згідно з п.1,2 ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
За вищезазначені порушення передбачена відповідальність п.1, п.6 ст.17, ст. 20 та ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме до підприємства застосовуються фінансові санкції, а саме:
-п'ятикратний розмір вартості проданих товарів (наданих послуг) у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції;
-п'ятикратний розмір у разі проведення розрахункової операції через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості;
-подвійна вартість не облікованих товарів за цінами реалізації;
-п'ятикратний розмір суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі актів перевірки ДПІ у Якимівському районі прийняті рішення №0000352308 від 25.06.2010р. та №0000842308 від 30.08.2010р. про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про застосування РРО у сумі 8443 грн. 00 коп. та 8104 грн. 00 коп. Рішення були направлені підприємству поштою та отримані 12.07.2010 р. і 14.09.2010 р., що підтверджується повідомленнями про вручення.
Крім того, відповідачем 03.09.2010р. був наданий до ДПІ у Якимівському районі розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства на суму 198 грн., але станом на 06.10.2010 р. сума недоплати по цьому виду податку складає 82 грн. 65 коп.
Відповідно до п.5.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.5.3.1 зазначеного Закону, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Заборгованість в сумі 16629 грн.65 коп. є узгодженою, тобто в наступний час в адміністративному та судовому порядку не оскаржена, в установлений законом термін в добровільному порядку не сплачена.
Пунктом 11 ст.11 Закну України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Візард» заборгованість у сумі 16629 (шістнадцять тисяч шістсот двадцять девять) грн.65 коп. шляхом перерахування на:
- штрафні санкції за порушення законодавства про застосування РРО в сумі 16547 (шістнадцять тисяч пятсот сорок сім) грн.00 коп. на р/р 31110104700016 державний бюджет, код бюджетної класифікації 21080900, код одержувача 34676885 банк ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015;
- збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства в сумі 82 (вісімдесят дві) грн.65 коп. на р/р 31218233700016 державний бюджет, код бюджетної класифікації 21080900, код одержувача 34676885 банк ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015;
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша