Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 січня 2025 рокусправа № 380/21137/24
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Військової частини НОМЕР_1 , Національного університету оборони України, Військової частини НОМЕР_2 , Військової частини НОМЕР_3 , Військової частини НОМЕР_4
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), що полягає у невиплаті ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різниці між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року, з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, за період з 01.03.2018р. до 25.08.2020р;
зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різницю між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року в сумі 3 698,48 грн. щомісячно, починаючи з 01.03.2018р. до 25.08.2020р., в загальному розмірі 109 538,57 грн., з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, та із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 15.01.2004;
визнати протиправною бездіяльність Національного університету оборони України (03049, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 28; код ЄДРПОУ 07834530), що полягає у невиплаті ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різниці між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року, з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, за період з 26.08.2020р. по 08.03.2022р;
зобов`язати Національний університет оборони України (03049, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 28; код ЄДРПОУ 07834530) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різницю між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року в сумі 3 698,48 грн. щомісячно, починаючи з 26.08.2020р. по 08.03.2022р., в загальному розмірі 68 242,92 грн., з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, та із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 15.01.2004;
визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), що полягає у невиплаті ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різниці між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року, з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, за період з 09.03.2022р. по 23.07.2023р.;
зобов`язати Військову частину НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різницю між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року в сумі 3 698,48 грн. щомісячно, починаючи з 09.03.2022р. по 23.07.2023р., в загальному розмірі 60 965,26 грн., з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, та із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 15.01.2004;
визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_3 ( АДРЕСА_4 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), що полягає у невиплаті ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різниці між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року, з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, за період з 24.07.2023р. по 31.12.2023р.;
зобов`язати Військову частину НОМЕР_3 ( АДРЕСА_4 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різницю між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року в сумі 3 698,48 грн. щомісячно, починаючи з 24.07.2023р. по 31.12.2023р., в загальному розмірі 19 446,85 грн., з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, та із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 15.01.2004;
визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_4 ( АДРЕСА_4 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), що полягає у невиплаті ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різниці між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року, з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, за період з 01.01.2024р. по 19.07.2024р.;
зобов`язати Військову частину НОМЕР_4 ( АДРЕСА_4 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_6 ) різницю між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року в сумі 3 698,48 грн. щомісячно, починаючи з 01.01.2024р. по 19.07.2024р., в загальному розмірі 24 457,69 грн., з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, та із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 15.01.2004.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 (далі - Відповідач 1), Національному університеті оборони України (далі - Відповідач 2), військовій частині НОМЕР_2 (далі - Відповідач 3), військовій частині НОМЕР_10 (далі - Відповідач 4). Позивач зазначив, відповідачами протиправно не було виплачено індексації-різниці грошового забезпечення у період з 01.03.2018 по 19.07.2024, яка була гарантована чинним законодавством України, зокрема Законом України "Про індексацію грошових доходів населення", постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" (далі Порядок № 1078). Позивач через свого представника звернувся із адвокатськими запитами до відповідачів, просив надати інформацію щодо нарахування індексації грошового забезпечення. Вважаючи що відповідачі протиправно не здійснили нарахування та виплату індексації-різниці, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою від 02.12.2024 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі.
Відповідач 1 подав відзив на позовну заяву, зазначив, що з дня виключення позивача зі списків особового складу військової частини він повинен був дізнатись про порушення свої прав, свобод чи законних інтересів. Позивач не заперечував щодо виключення його зі списків особового складу та не оскаржував наказ про виключення зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення, а відтак станом на момент видання наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 25.08.2020 №188 позивачем погоджені проведення усіх необхідних розрахунків та при звільненні позивач претензій до військової частини НОМЕР_1 не мав. Оскільки позивачем не доведено поважності пропущеного строку на звернення до суду, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідач 3 подав відзив на позовну заяву, зазначив наступне. Відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704 розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Таким чином, постановою Кабінету Міністрів України № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" визначено інший порядок встановлення та розміру посадового окладу осіб рядового та начальницького складу. Відповідно до ч. 2 п. 1.9 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України 11 червня 2008 року № 260, чинної на момент виникнення спірних правовідносин, грошове забезпечення військовослужбовцям виплачується за місцем штатної служби в поточному місяці за минулий. З огляду на вищевикладене, командування частини вважає, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з наступного місяця, тобто з квітня 2018 року. Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідач 4 заперечив проти позову, подав відзив на позовну заяву, зазначив, що відповідно до довідки-розрахунку індексації ОСОБА_1 , позивач проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_10 , яка в період формування перебувала на фінансовому забезпеченні у військовій частині НОМЕР_3 . Військова частина НОМЕР_3 вважає, що не може належним відповідачем в даній справі. Стосовно здійснення перерахунку індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 24.07.2023 по 31.12.2023, зазначив наступне. Відповідно до абзацу 2 пункту 5 Порядку №1078, обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення грошових доходів населення. Відповідно до довідок-розрахунків ОСОБА_1 за період 2023 року позивачу виплачувались належні виплати індексації грошового забезпечення військовою частиною НОМЕР_10 встановлені порядком проведення індексації грошових доходів населення №1078 від 17.07.2003.
Відповідач 2 скористався правом подання відзиву на позовну заяву. Щодо нарахування та виплати позивачу різницю між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась в місяц підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року в сумі 3698,48 щомісячно, починаючи з 26.08.2020 по 08.03.2022 в загальному розмірі 68242,92 грн, зазначив наступне. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. За змістом пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, підставою для встановлення чи зміни базового місяця при проведенні індексації грошового забезпечення є підвищення тарифної ставки (окладу) військовослужбовця. Базовий місяць для такої індексації визначається нормативно і відповідач не наділений повноваженнями діяти на свій розсуд, обираючи інакший місяць базовим, ніж той, у якому відбулося підвищення тарифної ставки (окладу). З 01.12.2015 базовим місяцем для обчислення індексації грошового забезпечення є місяць у якому підвищено посадовий оклад військовослужбовцям. З огляду на вищенаведене відповідач вважає, що відсутні підстави для виконання позовних вимог. Відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідач 4 подав додаткові пояснення по справі.
Позивач подав клопотання про долучення доказів, надав копію листа командира військової частини НОМЕР_3 від 12.11.2024 №812/20540 з додатками.
Дослідивши заяви по суті справи та письмові докази, суд виходив з наступного.
ОСОБА_1 проходив військову службу з 2016 року по 2020 рік у військовій частині НОМЕР_1 .
Згідно витягу з Наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 25.08.2020 №118, ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення з 25.08.2020.
З 26.08.2020 по 08.03.2022 позивач проходив військову службу у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.
Згідно витягу з Наказу начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (по стройовій частині) від 16.03.2022 №60, ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу університету та всіх видів забезпечення з 16.03.2022.
З 09.03.2022 по 23.07.2023 ОСОБА_1 проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_2 .
Згідно витягу з Наказу командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) від 23.07.2023 №210, ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 23.07.2023.
З 24.07.2023 по 19.07.2024 позивач проходив військову службу у військовій НОМЕР_10 .
Згідно витягу з Наказу командира військової частини НОМЕР_10 (по стройовій частині) від 19.07.2024 №128, ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення з 19.07.2024.
10.09.2024 позивач через свого представника звернувся до військової частини НОМЕР_1 із адвокатським запитом, просив надати інформацію про виплачене грошове забезпечення за період з 01.01.2016 по дату виключення зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
Листом від 22.09.2024 військова частина НОМЕР_1 надала позивачу витяг з наказу командира військової частини НОМЕР_1 №188 від 25.08.2024 та витяг з карток особового рахунку позивача за 2017-2020 роки.
10.09.2024 позивач через свого представника звернувся до Національного університету оборони України із адвокатським запитом, просив надати довідку про виплачене грошове забезпечення за період проходження позивачем військової служби в Національному університеті оборони України.
Листом від 20.09.2024 відповідач 2 надав позивачу витяги з наказів про зарахування на військову службу та виключення з військової служби, та довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .
03.10.2024 позивач через свого представника звернувся до військової частини НОМЕР_2 із адвокатським запитом, просив надати інформацію про виплачене грошове забезпечення за період проходження позивачем військової служби у військовій частині НОМЕР_2 .
У відповідь на адвокатський запит, військова частина НОМЕР_2 надала позивачу довідку про розмір грошового забезпечення за період 01.01.2023 по 23.07.2023.
03.10.2024 позивач через свого представника звернувся до військової частини НОМЕР_4 (далі - Відповідач 5) із адвокатським запитом, просив надати інформацію про виплачене грошове забезпечення за період проходження позивачем військової служби у військовій частині НОМЕР_4 .
Листом від 10.10.2024 військова частина НОМЕР_4 надала позивачу довідку про отримане грошове забезпечення за період проходження служби у військовій частині з січня 2024 року по липень 2024 року.
Згідно розрахунків нарахування індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 , протягом періоду з 01.03.2018 по 19.07.2024 позивачу не нарахувалася та не виплачувалася індексацію грошового забезпечення, що розраховується як різниця між сумою індексації та розміром підвищення доходу.
Вважаючи бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон України №2011-XII) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закон України №2011-XII).
Преамбулою Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 №1282-XII (далі - Закон України №1282-XII) встановлено, що вказаний Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
У статті 1 Закону України №1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до статті 2 Закону України №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України №1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Згідно з частиною першою статті 5 Закону України №1282-XII підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів.
Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України (частина друга статті 5 Закону України №1282-XII).
Відповідно до пункту 1-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 (далі - Порядок №1078) підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 06.02.2003 №491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
За змістом п. 4 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.
Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.
Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
П. 5 Порядку № 1078 (у редакції, яка діяла до 15.12.2015) у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
09.12.2015 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативних актів" (далі Постанова № 1013).
У зв`язку з прийняттям Постанови № 1013 від 09.12.2015, яка набрала чинності з 15.12.2015 та підлягала застосуванню з 01.12.2015 істотно змінився порядок індексації заробітної плати, зокрема, якщо раніше базовим місяцем для обчислення індексу споживчих цін для індексації вважався місяць, у якому відбулося підвищення мінімальної заробітної плати, стипендій, пенсій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування чи у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, то після прийняття Постанови № 1013, місяцем підвищення став місяць, у якому відбулось підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного грошового утримання, стипендій, виплат із соціальним страхуванням.
Так, згідно п.5 Порядку № 1078 зі змінами внесеними Постановою № 1013 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.
Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.
Відповідно до пп.2 п. 6 Порядку № 1078 виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.
Суд звертає увагу на те, що правове регулювання виплати індексації визначає умови (якщо величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації), з настанням яких виникає право на щомісячне отримання суми індексації у структурі заробітної плати (грошового забезпечення) до настання обставин (підвищення тарифних ставок, окладів), за яких виплата розрахованої суми індексації припиняється до повторного настання обставин, які обумовлюють повторне виникнення права на отримання індексації.
Порядок №1078 передбачає можливість виплати двох видів індексації грошового доходу, умовно кажучи, "поточної" та "індексації-різниці".
Суми цих індексацій можуть нараховуватися і одночасно, і окремо одна від одної.
У разі виникнення спору щодо індексації грошових доходів, коло обставин, які є істотними для справи; факти, що підлягають встановленню; характер спірних правовідносин; матеріальний закон, який їх регулює, - залежать від виду індексації, з приводу якої існує спір.
Щодо поточної індексації, то право працівника на її отримання виникає у випадку, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який з 1 січня 2016 року встановлений у розмірі 103 відсотка (абзац 2 пункту 1-1, абзац 6 пункту 5 Порядку №1078).
Сума цієї індексації визначається як результат множення грошового забезпечення, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків (абзац 2, 5 пункт 4 Порядку №1078).
Згідно особистих карток на грошове забезпечення за 2021,2022,2023 та 2024 роки, для нарахування індексації грошового забезпечення позивача було застосовано березень 2018 року як місяць підвищення доходу (базовий місяць).
Щодо "фіксованої" суми індексації, то Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" і Порядок №1078 такого поняття не містять.
Цей термін фігурував у Додатку 4 до Порядку №1078 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 року №526, де були наведені приклади обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.
Проте постановою Уряду №1013 від 9 грудня 2015 року цей Додаток був викладений у новій редакції і з 1 грудня 2015 року у цьому Додатку, як і в цілому Порядку №1078, поняття фіксованої суми індексації не згадується.
З 1 грудня 2015 року в абзацах 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку №1078 по суті йде мова про поняття індексації-різниці, право на яку виникає тільки тоді, коли у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) розмір доходу менший суми можливої індексації, визначеної в цьому місяці.
Абзаци 3, 4 пункту 5 Порядку №1078 у редакціях, які застосовувалися з 1 грудня 2015 року до 1 квітня 2021 року, передбачали обставини, за наявності яких у місяці підвищення доходу індексація (не)нараховується, а саме:
сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу (абзац 3);
сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу (абзац 4).
Якщо у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) сума цієї індексації нараховується, то абзац 6 пункту 5 Порядку №1078 додатково указує, що ця сума індексації-різниці виплачується до наступного підвищення тарифних ставок (окладів) і до неї надалі додається поточна індексація, яка складається, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації у розмірі 103 відсотки.
Аналогічні правові позиції Верховного Суду висловлені у постановах від 23 березня 2023 року у справі №400/3826/21, від 29 березня 2023 року у справі №380/5493/21, від 6 квітня 2023 року у справі №420/11424/21, від 20 квітня 2023 року у справі №320/8554/210, від 9 травня 2023 року у справі № 120/2234/22-а.
Верховний Суд зазначає, до з`ясування для правильного застосування абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку №1078 підлягає:
- розмір підвищення доходу позивача в березні 2018 року (А);
- суму можливої індексації грошового забезпечення позивача в березні 2018 р (Б);
- чи перевищує розмір підвищення доходу (А) суму можливої індексації (Б).
Розмір підвищення доходу в березні 2018 року (А) визначається як різниця між сумою грошового забезпечення в березні 2018 року та сумою грошового забезпечення в лютому 2018 року.
В обидві ці суми враховуються складові грошового забезпечення, які не мають разового характеру (речення другого абзацу п`ятого пункт 5 Порядку №1078).
Сума можливої індексації грошового забезпечення в березні 2018 року (Б) визначається як результат множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, актуального для березня 2018 року, на величину приросту індексу споживчих цін у березні 2018 року, поділений на 100 відсотків (абзац п`ятий пункту 4 Порядку №1078).
Якщо розмір підвищення доходу в березні 2018 року (А) дорівнює або є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року (Б), то це є підставою для нарахування й виплати позивачу індексації-різниці до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) або до дати звільнення зі служби.
Сума можливої індексації грошового забезпечення в березні 2018 року (Б) визначається як результат множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, актуального для березня 2018 року, на величину приросту індексу споживчих цін у березні 2018 року, поділений на 100 відсотків (абзац п`ятий пункту 4 Порядку №1078).
Якщо розмір підвищення доходу в березні 2018 року (А) дорівнює або є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року (Б), то це є підставою для нарахування й виплати позивачу індексації-різниці до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) або до дати звільнення зі служби.
Як уже було зазначено, у такому випадку відповідно до абзацу четвертого пункту 5 Порядку №1078 сума індексації-різниці в березні 2018 року розраховується як різниця між сумою можливої індексації (Б) і розміром підвищення доходу (А).
З матеріалів справи встановлено, що нарахований місячний грошовий дохід позивача за лютий 2018 року становив 15 397,49 грн., та за березень 2018 року - 16 162,16 грн. Тобто місячний грошовий дохід позивача з 01 березня 2018 року збільшився на 764,67 грн. (16 162,16 грн. - 15 397,49 грн. = 764,67 грн.).
Визначаючи суму можливої індексації грошового забезпечення в березні 2018 року (як результат множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, актуального для березня 2018 року, на величину приросту індексу споживчих цін у березні 2018 року, поділений на 100 відсотків), взято за основу величину приросту індексу споживчих цін 253,3%, правильність чого підтверджується листом Мінсоцполітики від 28.09.2021 № 5211/0/290-21/51.
У березні 2018 року прожитковий мінімум складав 1762,00 грн.
Відповідно до абзацу п`ятого пункту 4 Порядку № 1078 сума індексації за березень 2018 року розраховується як: прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 березня 2018 року помножений на величину приросту індексу споживчих цін і поділена на 100%, тобто 1762,00 грн * 253,30% / 100% = 4463,15 грн.
Отже, розмір підвищення доходу (А) 764,67 грн є меншим від суми можливої індексації в березні 2018 року (Б) = 4463,15 грн, а різниця між сумою можливої індексації (Б) і розміром підвищення доходу (А) дорівнює: 3698,48 грн (4463,15 грн - 764,67 грн).
За наведених обставин, відповідачі повинні були нараховувати та виплачувати позивачу індексацію-різницю в розмірі 3698,48 грн щомісячно, в період з 01.03.2018 по 19.07.2024 (день виключення зі списків особової частини).
Отже, бездіяльність відповідачів щодо не нарахування та невиплати позивачу індексації-різниці у період з 01.03.2018 по 19.07.2024 є протиправною.
Стосовно способу захисту права позивача на отримання невиплачених сум індексації грошового забезпечення, суд звертає увагу на таке.
Верховний Суд у пункті 62 постанови від 31.05.2021 у справі № 420/7110/19 зазначив, що обраний позивачем спосіб захисту повинен: а) відповідати змісту порушеного права (вимога повинна співвідноситися із обставинами порушення права чи законного інтересу); б) забезпечувати реальне поновлення прав у випадку задоволення позову (у результаті виконання рішення суду особа фактично повернеться в той стан, у якому перебувала до моменту порушення її права чи законного інтересу).
Велика Палата Верховного Суду неодноразово, зокрема у постановах від 22.09.2020 у справі № 910/3009/18, від 21.08.2019 у справі № 911/3681/17, зазначала, що застосування конкретного способу захисту права залежить як від виду та змісту правовідносин, які виникли між сторонами, від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам.
Суд зауважує, що у позовній заяві позивач просить суд зобов`язати відповідача нарахувати й виплатити йому індексацію грошового забезпечення у конкретних сумах.
Враховуючи характер спірних правовідносин, такий спонукаючий спосіб захисту є належним та ефективним, адже здатний забезпечити реальне поновлення прав особи у випадку задоволення позову.
Суд при розгляді справи враховує висновки Верховного Суду щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладені у постанові від 20.04.2023 у справі № 320/8554/21.
З огляду на викладене, при вирішенні питання сум індексації-різниці, на які має право позивач, суд виходить з такого.
Згідно з проведеним позивачем розрахунком індексація-різниця за період з 01.03.2018 по 25.08.2020 становить 109 538,57 грн. (29 місяців х 3698,48 грн) +(3698,48 : 31 х 25 днів).
Отже, загальна сума індексації-різниці, на яку має право позивач за період з 01.03.2018 по 25.08.2020, становить 109 538,57 грн.
Щодо періоду з 26.08.2020 по 08.03.2022 сума індексації-різниці становить 68 242,92 грн. (3698,48 : 31 х 6 днів) + (3698,48 х 18 місяців) + (3698,48 : 31 х 8 днів).
Отже, загальна сума індексації-різниці, на яку має право позивач за період з 26.08.2020 по 08.03.2022, становить 68 242,92 грн.
За наведених обставин, належить зобов`язати: відповідача 1 здійснити перерахунок та виплату індексації грошового забезпечення позивачу за період з 01.03.2018 по 25.08.2020, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн. щомісячно, в загальному розмірі 109 538,57 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб та відповідача 2 здійснити перерахунок та виплату індексації грошового забезпечення позивачу за період з 26.08.2020 по 08.03.2022, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн щомісячно, в загальному розмірі 68 242,92, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб.
Щодо позовної вимоги щодо зобов`язання відповідача 3 нарахувати та виплатити здійснити перерахунок та виплату індексації грошового забезпечення позивачу за період з 09.03.2022 по 23.07.2023, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн. щомісячно, в загальному розмірі 60 965,26 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, суд зазначає наступне.
На період з 01.01.2023 по 31.12.2023 нарахування та виплату індексації грошового забезпечення правомірно призупинено у зв`язку із зупиненням на 2023 рік дії Закону № 1282 відповідно до пункту 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону України від 03 листопада 2022 року № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік».
Відтак, позовні вимоги в частині періоду з 01.01.2023 по 23.07.2023 задоволенню не підлягають.
Згідно з проведеним розрахунком індексація-різниця за період з 09.03.2022 по 31.12.2022 становить 36 030,35 грн. (3698,48 : 31 х 23 дні) + (3698 х 9 місяців).
Отже, загальна сума індексації-різниці, на яку має право позивач за період з 09.03.2022 по 31.12.2022, становить 36 030,35 грн.
З метою ефективного захисту порушених прав та законних інтересів позивача, суд вважає за необхідне задовольнити дану позову вимогу шляхом зобов`язання відповідача 3 здійснити перерахунок та виплату індексації грошового забезпечення позивачу за період з 09.03.2022 по 31.12.2022, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн. щомісячно, в загальному розмірі 36 030,35 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб.
Позовна вимога про зобов`язання відповідача 4 нарахувати та виплатити здійснити перерахунок та виплату індексації грошового забезпечення позивачу за період з 24.07.2023 по 31.12.2023, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн. щомісячно, в загальному розмірі 19 446,85 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб задоволенню не підлягає, оскільки на період з 01.01.2023 по 31.12.2023 нарахування та виплату індексації грошового забезпечення правомірно призупинено у зв`язку із зупиненням на 2023 рік дії Закону № 1282 відповідно до пункту 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону України від 03 листопада 2022 року № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік».
При вирішенні питання про зобов`язання відповідача 5 нарахувати та виплатити здійснити перерахунок та виплату індексації грошового забезпечення позивачу за період з 01.01.2024 по 19.07.2024, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн. щомісячно, в загальному розмірі 24 457,69 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб суд виходив з наступного.
На період з 01.01.2023 по 31.12.2023 нарахування та виплату індексації грошового забезпечення правомірно призупинено у зв`язку із зупиненням на 2023 рік дії Закону № 1282 відповідно до пункту 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону України від 03 листопада 2022 року № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік».
Водночас, Закон України від 09 листопада 2023 року № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» застережень щодо зупинення на 2024 рік дії Закону № 1282 не містить.
Отже, починаючи з 01 січня 2024 року відновився обов`язок щодо нарахування та виплати позивачу індексації-різниці грошового забезпечення.
Згідно з проведеним позивачем розрахунком індексація-різниця за період з 01.01.2024 по 19.07.2024 становить 24 457,69 грн. (3698,48 х 6 місяців) + (3698,48 : 31 х 19 днів).
Отже, загальна сума індексації-різниці, на яку має право позивач за період з 01.01.2024 по 19.07.2024, становить 24 457,69 грн.
За наведених обставин, належить зобов`язати відповідача 5 здійснити перерахунок та виплату індексації грошового забезпечення позивачу за період з 01.01.2024 по 19.07.2024, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн. щомісячно, в загальному розмірі 24 457,69 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.
Позивач звільнений від сплати судового збору за подання цього позову, не надав доказів понесення інших судових витрат, а отже, враховуючи приписи ст.139 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Керуючись ст.ст. 72-77, 90, 94, 242-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним дії військової частини НОМЕР_1 щодо невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01 березня 2018 року по 25 серпня 2020 року із застосуванням щомісячної індексації-різниці відповідно до абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.
Зобов`язати військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період 01 березня 2018 року по 25 серпня 2020 року, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн щомісячно, в загальному розмірі 109 538,57 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44.
Визнати протиправним дії Національного університету оборони України щодо невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 26 серпня 2020 року по 08 березня 2022 року із застосуванням щомісячної індексації-різниці відповідно до абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.
Зобов`язати Національний університет оборони України щодо невиплати нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період 26 серпня 2020 року по 08 березня 2022 року, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн щомісячно, в загальному розмірі 68 242,92 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44.
Визнати протиправним дії військової частини НОМЕР_2 щодо невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 09 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року із застосуванням щомісячної індексації-різниці відповідно до абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.
Зобов`язати військову частину НОМЕР_2 щодо невиплати нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період 09 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн щомісячно, в загальному розмірі 36 030,35 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44.
Визнати протиправним дії військової частини НОМЕР_4 щодо невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2024 року по 19 липня 2024 року із застосуванням щомісячної індексації-різниці відповідно до абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.
Зобов`язати військову частину НОМЕР_4 щодо невиплати нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період 01 січня 2024 року по 19 липня 2024 року, виходячи з фіксованої величини 3698,48 грн щомісячно, в загальному розмірі 24 457,69 грн, що розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Судовий збір стягненню не підлягає.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяКрутько Олена Василівна