Єдиний державний реєстр судових рішень 290/1448/24
П О С Т А Н О В А
Іменем України
селище Романів 20 грудня 2024 року
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Кірічук М.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 5 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі КУпАП),
встановив:
7 жовтня 2024 року близько 18 год 58 хв по вул. Шевченка в с. Ясногород Житомирського району Житомирської області та 15 жовтня 2024 року близько 19 год 20 хв по вул. Центральна, 5 в с. Гвіздярня Житомирського району Житомирської області ОСОБА_1 , будучи особою, яка протягом року вчинила правопорушення передбачене частиною 2 статті 126 КУпАП, повтороно керував транспортним засобом Опель Вектра д.н.з. НОМЕР_1 не маючи права керування таким транспортним засобом.
Даними діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.1а Правил дорожнього руху України та вчинив правопорушення, передбачені частиною 5 статті 126 КУпАП.
Про час і місце розгляду справи щодо нього в Романівському районному суді Житомирської області ОСОБА_1 був повідомлений шляхом направлення SMS повідомлення на номер телефону вказаний у заяві.
Для розгляду справи ОСОБА_1 не з`явився, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Відповідно до частини 2 статті 268 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності при розгляді даної справи не є обов`язковою.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення, відеоматеріалами з нагрудної камери поліцейських, довідкою про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 126 КУпАП, витягом з реєстру, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Відповідно до положень частини 3 статті 8 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частиною 5 статті 126 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Оцінивши дослідженів ходірозгляду справидокази уїх сукупності,суддя приходитьдо переконання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 126КУпАП,що проявилося в повторному протягом року вчиненні порушення, передбаченого частиною 2 цієї статті, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
При цьому суддею береться до уваги, що відповідно до частини 2 статті 30 КУпАП позбавлення наданого даному громадянинові права керування транспортними засобами застосовується на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або на строк до десяти років за систематичне порушення порядку користування цим правом.
Відповідно доабзацу третього пункту 28Постанови пленумуВерховного СудуУкраїни «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 № 14 суди невправі застосовуватипозбавлення правакерувати транспортнимизасобами,коли винна особа взагалі йогоне мала.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до переконання, що правових підстав для застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді позбавлення правакерувати транспортнимизасобами не має, оскільки відомості, що таке право останньому було надано, відсутні. Окрім того суддя вважає, що підстави для застосування до ОСОБА_1 додаткового стягнення такого, як оплатне вилучення транспортного засобу відсутні, оскільки транспортний засіб перебуває у власності ОСОБА_2 .
З урахуваннямособи винного,суддя вважає,що задля досягненнямети адміністративногостягнення,яке застосовуєтьсядо особидля їївиховання вдусі додержаннязаконів України,поваги доправил співжиття,а такожзапобігання вчиненнюнових правопорушеньяк самимправопорушником,так ііншими особами(стаття23КУпАП),до ОСОБА_1 , з урахуванням положень статті 36 КУпАП, слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підстав для закриття провадження у справі чи звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності суддя не вбачає.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до статті 4 Закону України «Про судовий збір», що становить 605,60 грн.
Керуючись статтями 8, 23, 30, 36, 40-1, 126, 283, 284-289 КУпАП, суддя, -
постановив:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 (дві тисячі чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень.
Реквізити для сплати штрафу - (отримувач коштів: ГУК у Житомирській області/21081300, код отримувача: 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA368999980313060149000006001, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, протокол ЕПР1 № 151488, протокол ЕПР1 № 145260).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.М. Кірічук