Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 204/6899/24
Провадження № 3/204/2493/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2024 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Василенко В.А., при секретарі судового засідання Лапіній А.В., за участю: прокурора Кандиболоцької О.М., захисника (ВКЗ) Гришка І.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (ВКЗ) ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Володимирівка Донецької області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , працюючої на посаді в.о. начальника відділу архітектури, містобудування та землевпорядник (головний спеціаліст відділу архітектури, містобудування та землевпорядник) Ольгинської селищної військово-цивільної адміністрації Волноваського району Донецької області,
до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи в.о. начальника відділу архітектури, містобудування та землевпорядника (головного спеціаліста відділу архітектури, містобудування та землевпорядника), відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 27.04.2024 о 16:37, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2021 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги ч.1 ст.45, п.27 р. ХІІІ «Прикінцевого положення» Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи в.о. начальника відділу архітектури, містобудування та землевпорядника (головного спеціаліста відділу архітектури, містобудування та землевпорядника), відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 27.04.2024 о 16:46, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2022 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги ч.1 ст.45, п.27 р. ХІІІ «Прикінцевого положення» Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Також ОСОБА_1 , будучи в.о. начальника відділу архітектури, містобудування та землевпорядника (головного спеціаліста відділу архітектури, містобудування та землевпорядника), відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 27.04.2024 о 16:51, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2023 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги ч.1 ст.45, п.27 р. ХІІІ «Прикінцевого положення» Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та зазначила, що вона не була попередженою Ольгинської селищною військово-цивільною адміністрацією Волноваського району Донецької області про необхідність подання декларації за 2021, 2022 та 2023 роки. Крім того, вона є внутрішньо переміщеною особою та в неї не було технічної можливості подати декларацію. Зазначила, що не мала умислу на вчинення інкримінованого їй адміністративного правопорушення та просила закрити провадження у справі.
Захисник адвокат Гришко І.І. в судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження у справі щодо ОСОБА_1 на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.176-2 КУпАП. У випадку встановлення у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, захисник просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Мотивуючи свої доводи захисник зазначив, що ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй адміністративному правопорушенні не визнає. Вона є ВПО. Згідно розпорядження Ольгинської селищною військово-цивільною адміністрацією Волноваського району Донецької області оголошено простій і ОСОБА_1 не виконує свої трудові функції, не отримує заробітну плату, і тому вона вважала, що трудові відносини припинені та їй не треба подавати декларацію. Орган місцевого самоврядування не повідомляв їй про необхідність подачі декларації. Отже вина ОСОБА_1 у формі прямого умислу відсутня. Крім того, захисник вказує, що факт окупації території, де проживала ОСОБА_1 об`єктивно перешкодив їй вчасно подати декларацію, оскільки для подання декларації необхідно зібрати ряд документів. Проте, ОСОБА_1 втратила житло та всі документи.
Захисник також зазначає, що була порушена процедура відібрання письмових пояснень у ОСОБА_1 , адже вони надавались під диктовку старшого оперуповноваженого 6-го відділу Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Постольнік Я.О. по телефону. Для яких цілей ці пояснення були надані, ОСОБА_1 не пояснили та не роз`яснили їй права, зокрема і право на захист. В подальшому ці пояснення були направлені на адресу Департаменту стратегічних розслідувань Новою Поштою. Крім того, захисник звертає увагу, що протокол про адміністративне правопорушення був складений щодо ОСОБА_1 більш як через чотири місяці після виявлення правопорушення, що є порушенням положень Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Захисник звертає увагу на ту обставину, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за періоди - 2021, 2022, 2023 рік були подані ОСОБА_1 27.04.2024 року, Ольгинська селищна ВЦА під час роботи з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 06.02.2024 була обізнана з цією обставиною, так само і Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції та Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України були обізнані з цими обставинами 06.02.2024, однак з невідомих причин не склали адміністративні матеріали. Відповідні протоколи стосовно ОСОБА_1 в порушення вимог ч.2 ст.254 КУпАП, було складено лише 17.07.2024.
Що стосується дати виявлення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, яке за своїм складом є формальним правопорушенням, то на думку захисника, нею слід вважати день виявлення факту неподання електронної декларації, тобто 06.02.2024, а не дату складання протоколу. Враховуючи, що починаючи з 06.02.2024 строк притягнення ОСОБА_1 до відповідальності, визначений ч.4 ст.38 КУпАП сплив, в силу приписів п.7 ч.1 ст.247 КУпАП справа підлягає закриттю.
Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.176-2 КУпАП, оскільки її вину повністю доведено під час судового розгляду, будь-яких доказів поважності причин несвоєчасного подання декларацій суду не було надано.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , позицію захисника та прокурора, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, суддя приходить до наступних висновків.
У відповідності з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Встановлено, що відповідно до Розпорядження керівника Ольгинської селищної військово-цивільної адміністрації №167 від 01 листопада 2021 року «Про кадри» ОСОБА_1 призначено з 02 листопада 2021 року на посаду головного спеціаліста відділу архітектури, містобудування та землевпорядника Ольгинської селищної військово-цивільної адміністрації Волноваського району Донецької області, з посадовим окладом відповідно до штатного розпису в порядку переведення з Володимирівської селищної ради Волноваського району Донецької області, присвоєно їй 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування, віднесеної до 7 категорії посад.
Відповідно до п.2 вищевказаного Розпорядження на ОСОБА_1 покладено виконання обов`язків начальника відділу архітектури, містобудування та землевпорядника Ольгинської селищної військово-цивільної адміністрації Волноваського району Донецької області з 02 листопада 2021 року.
Отже, ОСОБА_1 , є посадовою особою місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та є суб`єктом декларування відповідно до ст.3 Закону.
Статтею першоюЗакону України«Про запобіганнякорупції» визначено, що суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 року затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і на даний час.
Також Законом України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» від 03.03.2022 року № 2115-ІХ установлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи. Також у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.
Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що з дня набрання чинності Законом України«Про внесеннязмін додеяких законівУкраїни провизначення порядкуподання деклараційосіб,уповноважених навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,в умовахвоєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Пунктом 27 Розділу XIII«Прикінцеві положення»Закону України«Про запобіганнякорупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної РадиУкраїни ЗаконУкраїни «Провнесення зміндо деякихзаконів Українипро визначенняпорядку поданнядекларацій осіб,уповноважених навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,в умовахвоєнного стану» №3384-ІХ набрав чинності 12.10.2023 року.
Таким чином, з 12.10.2023 року здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VIIЗакону України«Про запобіганнякорупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою чотирнадцятою статті 45 цього Закону). Строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2021 та 2022 рік становить не пізніше 31 січня 2024 року, а за 2023 рік не пізніше 01 квітня 2024 року.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 року № 448/21 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 року за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до розділу II вказаного порядку суб`єкти декларування подають до Реєстру декларації, у тому числі виправлені декларації, що подаються відповідно до Закону шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.
Отже, ОСОБА_1 , будучи особою, яка у 2022-2023 роках не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону України «Про запобігання корупції», і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України«Про внесеннязмін додеяких законівУкраїни провизначення порядкуподання деклараційосіб,уповноважених навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,в умовахвоєнного стану», була зобов`язана подати декларації за 2021 та 2022 рік не пізніше 31 січня 2024 року, а за 2023 рік не пізніше 01 квітня 2024 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік (ідентифікатор документа e904eff6-7556-43d4-ad63-845c72519e65), лише 27.04.2024 року о 16:37, а отже не своєчасно.
Крім того, відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2022 рік (ідентифікатор документа 40c49b82-f7ff-4985-8cbf-05d1f180a443), лише 27.04.2024 року о 16:46, а отже не своєчасно.
Також, відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (ідентифікатор документа f90bc253-f697-468c-940f-67e1fbb8d42b), лише 27.04.2024 року о 16:51, а отже не своєчасно.
За частиною першою статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 за період з 01.01.2022 року по 27.04.2024 року, остання у 2024 році вперше здійснила вхід до Реєстру лише 16.04.2024 року. Дата реєстрації у Реєстрі - 18.03.2017 року.
Будь-яких підтверджуючих документів щодо неможливості ОСОБА_1 подання декларації за 2021, 2022 та 2023 рік у встановлені законом строки не надано.
Твердження ОСОБА_1 та її захисника про те, що запроваджений воєнний стан, а також те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності є внутрішньо переміщеною особою, та у неї була відсутня технічна можливість вчасно подати декларацію, суд не може визнати поважними причинами несвоєчасного подання декларацій, адже в ході судового розгляду не надано будь-яких доказів неможливості подання ОСОБА_1 декларацій у строк визначений законом, з огляду на зазначені обставини.
Доводи ОСОБА_1 про те, що оскільки відповідно до Розпорядження керівника Ольгинської селищної військово-цивільної адміністрації Волноваського району Донецької області №53/1-к від 26 липня 2022 року, було оголошено простій та вона не отримувала заробітної плати, а також на час воєнного стану, вона вважала, що обов`язок подання декларації в неї відсутній, суд також не бере до уваги, оскільки вони не спростовують наявність складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Крім того, згідно статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.176-2 КУпАП доведена.
Доводи захисника про порушення права ОСОБА_1 на захист, суд вважає голослівними та такими, що спростовуються матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Зокрема, як вбачається з матеріалів справи письмові пояснення у ОСОБА_1 було відібрано у день складення протоколів про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, тобто 17 липня 2024 року. Зі змісту протоколу вбачається, що ОСОБА_1 було роз`яснено положення ст.268 КУпАП, зокрема і права користуватися правовою допомогою адвоката, про що міститься її підпис. Вказані обставини не оспорювалися ні ОСОБА_1 , ні її захисником.
З огляду на вказані обставини, твердження ОСОБА_1 та її захисника про те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності надала письмові пояснення під диктовку працівника поліції та не знаючи мети для якої вони надаються, без роз`яснення їй права на захист, після чого відправила їх поштою до поліції, суддя розцінює як обрану лінію захисту, яка не знайшла свого підтвердження під час судового розгляду.
Суддя також вважає необґрунтованими посилання адвоката Гришка І.І.. про необхідність закриття провадження у справі у зв`язку із закінченням строку притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, згідно з наступним.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом 6 місяців з дня його виявлення, але не пізніше 2 років з дня його вчинення.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Тобто, моментом виявлення правопорушення є момент виявлення усіх ознак адміністративного правопорушення, які б давали підстави вважати, що особою було вчинено адміністративне правопорушення та вона підлягає адміністративній відповідальності.
Датою вчинення адміністративного правопорушення слід вважати день несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій, а саме 27 квітня 2024 року.
Датою виявлення адміністративного правопорушення у даному випадку також належить вважати день подання ОСОБА_1 декларацій за типом щорічна за 2021, 2022 та 2023 роки, а саме 27 квітня 2024 року, коли інформація про факт та час подання останньою вказаних декларацій була офіційно оприлюднена на спеціалізованому ресурсі, метою функціонування якого є зокрема контроль за повнотою та своєчасністю декларування, та всі уповноважені органи отримали можливість ознайомлення із вказаною інформацією, реалізації якої визначалася виключно їх власною обачністю та сумлінністю.
Одночасно суддя приймає до уваги те, що питання несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій уповноважених осіб на виконання функцій держави або місцевого самоврядування контролювалося уповноваженими органами щонайменше з 15.04.2024 року, з часу отримання Національним агентством з питань запобігання корупції повідомлення Ольгинської селищної військово-цивільної адміністрації Волноваського району Донецької області повідомлення про факт неподання ОСОБА_1 декларацій за 2021 та 2022 роки.
Таким чином, на момент розгляду справи, з урахуванням того, що на підставі ч.4 ст.277 КУпАП строк розгляду справи зупинявся (постановою від 05 вересня 2024 року строк розгляду справи було зупинено до 07 жовтня 2024 року включно; постановою від 17 жовтня 2024 року було зупинено строк розгляду справи, який відновлено 04 грудня 2024 року; постановою від 16 грудня 2024 року було зупинено строк розгляду справи до 24 грудня 2024 року включно), строки накладення адміністративного стягнення не закінчились.
Також безпідставними є твердження захисника щодо порушення строків складання протоколів та як наслідок, визнання їх недопустимими доказами.
Звертаю увагу, що складанню протоколів про адміністративне правопорушення передувала передбачена антикорупційним законодавством перевірка, а саме уповноваженими особами вживалися заходи, спрямовані на виявлення ознак правопорушення, надсилались запити щодо надання інформації та копій, отримання відповіді, а також відбирались пояснення у ОСОБА_1 , на підставі яких і складено протокол.
Саме, отримання пояснень ОСОБА_1 , слід вважати останніми відомостями, необхідним для встановлення факту вчинення інкримінованого правопорушення, а отже суддя вважає, що порушення вимог ч.2 ст.254 КУпАП відсутні.
При накладенні стягнення, керуючись ст.33 КУпАП, вважаю, що обставини правопорушення і його наслідки вказують на те, що стягнення на правопорушника повинно бути накладене у виді штрафу на користь держави, яке відповідно до ст.23 КУпАП, буде достатньою мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника, в дусі додержання Законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.176-2, 280, 283, 284, 294, 303 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 176-2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідно до частини першої статті 307КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно статті 308КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська протягом 10 днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя В.А. Василенко