Постанова № 124060450, 26.12.2024, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
26.12.2024
Номер справи
346/6415/24
Номер документу
124060450
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 346/6415/24

Провадження № 3/346/3004/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2024 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сольський В. В., розглянувши справу, яка надійшла від Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, голову комісії з припинення ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України № 41»

за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП),

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, подання якого передбачено законами України.

Правопорушення вчинено за наступних обставин.

ОСОБА_1 ,займаючи вказанупосаду,допустив несвоєчасне подання відомостей про виплати доходів за ознакою «157», за придбання ТМЦ платникам податків-підприємцям як податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (форма № 4ДФ) за 2021- 2023 роки, чим порушив вимоги п.176.2«б» ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями). Несвоєчасна сплата до бюджету податку на доходи фізичних осіб що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати в сумі 528786,54 грн. (в тому числі до 01.03.2020 року в сумі 103015,12 грн, з 01.03.2020 до 27.05.2022 в сумі 231415,95 грн та після 27.05.2022 в сумі 194355,47 грн), встановлено заборгованість в сумі 187957,57 грн та відповідно до пп.129.1.4. п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) перевіркою нараховано 8769,06 грн. пені за несвоєчасну сплату 138068,63 грн. податку на доходи фізичних осіб в бюджет та несвоєчасну сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб що сплачується із грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат одержаних війсковослужбовцями, поліцейськими та особами рядового та начальницького складу в сумі 57398,18 грн. (в тому числі до 01.03.2020 року в сумі 39137,65 грн, з 01.03.2020 до 27.05.2022 в сумі 18260,53 грн та після 27.05.2022 в сумі 0,00 грн), встановлено заборгованість в сумі 33180,12 грн та відповідно до пп.129.1.4. п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) перевіркою нараховано 2200,45 грн. пені за несвоєчасну сплату 39137,65 грн. податку на доходи фізичних осіб в бюджет. Не дотримано терміну своєчасної сплати в бюджет військового збору в сумі 51426,19 грн.. (в тому числі до 01.03.2020 року в сумі 8112,45 грн, з 01.03.2020 до 27.05.2022 в сумі 24032,75 грн та після 27.05.2022 в сумі 19280,99 грн) і встановлено заборгованість в сумі 6327.09 грн та відповідно до пп.129.1.4. п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N? 2755-VI (із змінами і доповненнями) перевіркою нараховано 589,12- грн. пені за несвоєчасну сплату 13179,17 грн. військового збору в бюджет.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вказаному адміністративному правопорушенні визнав.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальностіч. 1 ст. 163-4 КУпАПвиходячи із наступних підстав:

Згідно з ч. 1ст. 7 КУпАП Україниніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимогст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Виходячи з вимогст. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до статті 109 ПК України, податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб`єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом. Порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 110.1 ст. 110 ПК України платники податків, податкові агенти та/або їхні посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

В силу статті 111 ПК України, за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються, зокрема, такий вид юридичної відповідальності як адміністративна.

Частиною третьою статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

Вина ОСОБА_1 у вчиненомуповністю підтверджується:протоколом проадміністративне правопорушення№ 3729 від 25.11.2024 року, де зафіксовано місце, спосіб та обставини вчиненого (а.с.1) а саме, що ОСОБА_1 ,займаючи вказанупосаду,допустив допустив несвоєчасне подання відомостей про виплати доходів за ознакою «157», за придбання ТМЦ платникам податків-підприємцям як податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (форма № 4ДФ) за 2021- 2023 роки, чим порушив вимоги п.176.2«б» ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями). Несвоєчасна сплата до бюджету податку на доходи фізичних осіб що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати в сумі 528786,54 грн. (в тому числі до 01.03.2020 року в сумі 103015,12 грн, з 01.03.2020 до 27.05.2022 в сумі 231415,95 грн та після 27.05.2022 в сумі 194355,47 грн), встановлено заборгованість в сумі 187957,57 грн та відповідно до пп.129.1.4. п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) перевіркою нараховано 8769,06 грн. пені за несвоєчасну сплату 138068,63 грн. податку на доходи фізичних осіб в бюджет та несвоєчасну сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб що сплачується із грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат одержаних війсковослужбовцями, поліцейськими та особами рядового та начальницького складу в сумі 57398,18 грн. (в тому числі до 01.03.2020 року в сумі 39137,65 грн, з 01.03.2020 до 27.05.2022 в сумі 18260,53 грн та після 27.05.2022 в сумі 0,00 грн), встановлено заборгованість в сумі 33180,12 грн та відповідно до пп.129.1.4. п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) перевіркою нараховано 2200,45 грн. пені за несвоєчасну сплату 39137,65 грн. податку на доходи фізичних осіб в бюджет. Не дотримано терміну своєчасної сплати в бюджет військового збору в сумі 51426,19 грн.. (в тому числі до 01.03.2020 року в сумі 8112,45 грн, з 01.03.2020 до 27.05.2022 в сумі 24032,75 грн та після 27.05.2022 в сумі 19280,99 грн) і встановлено заборгованість в сумі 6327.09 грн та відповідно до пп.129.1.4. п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) перевіркою нараховано 589,12- грн. пені за несвоєчасну сплату 13179,17 грн. військового збору в бюджет.

Окрім протоколупро адмінправопорушення(а.с.1)вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 163-4 КУпАП, доводиться також: актом документальної позапланової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи № 17119/09-19-07-05/08680135 від 27.09.2024 року, згідно якого було виявлено порушення встановленого порядку ведення податкового обліку;

Таким чином, суд всебічно, повно та об`єктивно дослідивши всі обставини справи вважає доведеним факт вчинення ОСОБА_1 порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, тому його дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбаченестаттею ч.1ст.163-4 КУпАП.

Призначаючи адміністративнестягнення ОСОБА_1 суд враховує: характер вчиненого ним правопорушення; особу правопорушника, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченогоч.1ст.163-4 КУпАП, яка доведена повністю, та доходить переконання, що стосовно останнього слід обрати адміністративне стягнення в межах санкціїч.1ст.163-4 КУпАП у виді штрафу.

З огляду на викладене та зважаючи на вимогистатті 40-1 КУпАПз особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

А тому, із порушника слід також стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

На підставі вищенаведеного та, керуючись ст.ст. 22, 33, 163-1, 221, 283, 284, 288-290, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) гривню.

Стягнути з ОСОБА_1 судовийзбір всумі 605 гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Суддя: Сольський В. В.