Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 346/5358/24
Провадження № 3/346/2555/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2024 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Яремин М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків: НОМЕР_1 , податкова адреса: АДРЕСА_1 , громадянина України, керівника КП «ПОЛІГОН ЕКОЛОГІЯ» (м. Коломия, вул. Шкрумеляка, 36, Івано-Франківської області), за ч.1 ст.163-1, ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , працюючи на вищевказаній посаді, допустив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме несвоєчасно подав податкову звітність з податку на додану вартість за серпень 2024 року (термін подання 20.09.2024 року ), чим порушив п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України.
Крім цього, ОСОБА_1 , працюючи на вищевказаній посаді, допустив несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів ( робіт, послуг) по терміну сплати 30.08.2024 року, фактично сплачено 31.08.2024 року, чим порушив п. 50.1 ст. 50 та 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України.
У судове засідання, особа, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , повторно не з`явився, хоча повідомлявся про час і місце розгляду справи за адресою, вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення, а також шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, причин своїх неявок суду не повідомив.
Зважаючи на зазначене, судом вирішено провести розгляд справи у його відсутності, що не суперечить правовим приписам ч.2ст.268 КУпАП.
До вказаних висновків суд прийшов, зокрема виходячи і з наступного.
Згідно зіст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі "Смірнова проти України").
Вирішуючи питання про розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 , суд враховує, що останній був обізнаний з фактом складання щодо нього протоколів про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1, ч.1 ст. 163-2 КУпАП, про що свідчать його підписи в протоколах про адміністративне правопорушення.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними матеріалами справи:
- даними в протоколах про адміністративне правопорушення № 3146 та №3147 від 30.09.2024 року;
- даними акту про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість КП «ПОЛІГОН ЕКОЛОГІЯ» №16981/09-19-04-07/13655234 від 25.09.2024 року, згідно з яким в результаті проведення перевірки встановлено несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість за серпень 2024 року (граничний термін подання - 20.09.2024 року, фактично подано 23.09.2024 року) ;
- даними акту про результати камеральної перевірки щодо порушення правил ( термінів ) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів від 25.09.2024 року № 16980/09-19-04-07-14/13655234, відповідно до якого перевіркою встановлено порушення граничних строків сплати та несвоєчасність сплати узгоджених сум податкового зобов`язання по податку на додану вартість.
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.163-1, ч.1 ст. 163-2 КУпАП, які виявлені 25.09.2024 року.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), то стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи наведене, а також те, що вказані правопорушення вчинені однією особою, справи про адміністративні правопорушення надійшли одночасно до суду та передані для розгляду одному судді, вважаю,що ці справи слід об`єднати в одне провадження і по них має бути прийняте одне рішення.
Вивчивши матеріалисправи,особу ОСОБА_1 ,враховуючи характервчинених правопорушень,вважаю,що нанього сліднакласти адміністративнестягнення увиді штрафу відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП. Такий вид адміністративного стягнення, у відповідності дост.23 КУпАП, буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.
На підставі наведеного та, керуючись ст. ст. 33, 36, 40-1, 221, 283, 284, 294, 308 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,-
ПОСТАНОВИВ:
об`єднати в одне провадження справи № 346/5358/24 та № 346/5363/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1, ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
Об`єднаній справі присвоїти № 346/5358/24.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.163-1, ч.1 ст. 163-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративні стягнення:
- за ч.1 ст.163-1 КУпАП - у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень;
- за ч.1 ст. 163-2 КУпАП - у виді штрафу в розмірі шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 (сто дві) гривні.
На підставі ст.36 КУпАП остаточне адміністративне стягнення ОСОБА_1 визначити у виді штрафу в розмірі шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 (сто дві) гривні.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783, Банк отримувача:Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків,передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя: Яремин М. П.