Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/1719/24
19 грудня 2024 року селище Богородчани
Cуддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 (смт. Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 вчинила дрібне хуліганство.
Адміністративні правопорушення вчинено за таких обставин.
ОСОБА_1 25 вересня 2024 року близько 20 год 30 хв на АДРЕСА_1 виражалася нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 , погрожувала їй, стукала у вікна, чим порушила громадський порядок і спокій громадян.
Крім того, ОСОБА_1 14 жовтня 2024 року близько 19 год 30 хв на АДРЕСА_1 виражалася нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_3 , словесно погрожувала їй, чим порушила громадський порядок і спокій громадян.
Також, ОСОБА_1 12 листопада 2024 року близько 14 год 00 хв на АДРЕСА_1 виражалася нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_4 , чим порушила громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Враховуючи наведене, з метою всебічного, повного та об`єктивного розгляду цих справ, їх необхідно об`єднати в одне провадження.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала, фактичних обставин справи не заперечувала, просила суворо не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Статтею 173КУпАП передбаченовідповідальність завчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст.245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Вимогами ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Крім визнання вини ОСОБА_1 , її вина у вчиненні правопорушення доведена матеріалами справи, зокрема: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №251878 від 19.12.2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 25 вересня 2024 року близько 20 год 30 хв на АДРЕСА_1 виражалася нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 , погрожувала їй, стукала у вікна, чим порушила громадський порядок і спокій громадян; рапортом працівника ВП №2 (смт.Богородчани) Івано-Франківського РУП, в якому зазначено, що 25.09.2024 року до ВП надійшло повідомлення від ОСОБА_2 про те, що ОСОБА_1 вчинила конфлікт; протоколом прийняття заяви від ОСОБА_2 , де вона вказала, що 25.09.2024 року до її господарства прийшла ОСОБА_1 , яка виражалася нецензурною лайкою, стукала у вікна; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , які повідомили про обставини вчинення 25.09.2024 року ОСОБА_1 адміністративного правопорушення; даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №251911 від 19.12.2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 14 жовтня 2024 року близько 19 год 30 хв на вул.Б.Яцків в селі Гринівка Івано-Франківського району Івано-Франківської області виражалася нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_3 , словесно погрожувала їй, чим порушила громадський порядок і спокій громадян; рапортом працівника ВП №2 (смт.Богородчани) Івано-Франківського РУП, в якому зазначено, що 25.10.2024 року до ВП надійшло повідомлення від ОСОБА_3 про те, що ОСОБА_1 14.10.2024 року вчинила з нею сварку, в ході якої ображала її нецензурними словами; заявою ОСОБА_3 , де вона вказала, що 14.10.2024 року біля її господарства ОСОБА_1 виражалася нецензурною лайкою, ображала її; письмовими поясненнями ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які повідомили про обставини вчинення 14.10.2024 року ОСОБА_1 адміністративного правопорушення; даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №251913 від 19.12.2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 12 листопада 2024 року близько 14 год 00 хв на АДРЕСА_1 виражалася нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_4 , чим порушила громадський порядок і спокій громадян; рапортом працівника ВП №2 (смт.Богородчани) Івано-Франківського РУП, в якому зазначено, що 13.11.2024 року до ВП надійшло повідомлення від працівника поліції ОСОБА_4 про те, що ОСОБА_1 вчинила конфлікт, ображала його нецензурними словами; рапортом ПОГ Надраги С.З., який повідомив, що 12.11.2024 року перебував в с.Гринівка, до нього підійшла ОСОБА_1 та безпричинно обзивала його, словесно погрожувала; дисками з відеофіксацією подій 25.09.2024 та 12.11.2024 року, на яких зафіксовано, що ОСОБА_1 виражалася нецензурною лайкою на вулиці, чим порушувала громадський порядок та спокій громадян; інформаційною довідкою щодо ОСОБА_1 , з якої видно, що ОСОБА_1 неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, а кваліфікацію її дій за ст. 173 КУпАП правильною, оскільки вона вчинила дрібне хуліганство.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлені.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що за вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП, на неї слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, що буде достатнім для виправлення особи та недопущення в подальшому вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 36, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 119 грн, який слід стягнути на р/р UA938999980313050106000009556, отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Ст.Богор./21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605,60 грн судового збору судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. А. Шишко