ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.12.07
Справа №АС2/645-07.
За позовом: Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,
м. Суми
До відповідача: Комбінату комунальних підприємств, Сумська область, м. Ромни
Про стягнення: 1823 грн. 67 коп.
Суддя О.Ю. Соп’яненко
При секретарі судового засідання Петен Я.Л.
За участю представників:
позивача – Груздо Т.С.
відповідача – не з’явився
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 1823 грн. 67 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році.
Відповідач надав відзив на позовну заяву № 53 від 11.12.2007р., в якому проти адміністративного позову заперечує і просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що підприємство не має вільних коштів та є збитковим, а також на те, що відповідачем приймались міри по залученню інвалідів до роботи, як шляхом самостійного пошуку, так і через міськрайонний центр зайнятості із заявкою від 19.10.2006р., але вказані заходи не дали позитивних результатів.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, господарський суд встановив:
Відповідно до статті 4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» № 875-ХП від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями, передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові і соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Згідно ч. 5 ст. 20 зазначеного Закону, визначає, що фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, надання позик на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, забезпечення інвалідів технічними реабілітаційними засобами, оплата навчання та перекваліфікація здійснюються Фондом соціального захисту інвалідів.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» № 875-ХП від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями, для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі.
Сплату адміністративно-господарських санкцій підприємства (об'єднання), установи і організації провадять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
У разі відсутності коштів адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані шляхом звернення стягнення на майно підприємства (об'єднання), установи і організації в порядку, передбаченому законом.
Пунктом 2 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями адміністративно-господарських санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінет) Міністрів України від 31.01.2007 р. № 70, передбачено, що суми адміністративно-господарських санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Держказначейства до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Згідно звіту форми № 10-ПІ «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2006 рік, який був наданий до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 році становила 14 чоловік.
Відповідно ст. 19 Закону, у 2006 році норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача складає 1 робоче місце. Фактично, згідно даних, зазначених підприємством у звіті, було створено 0 робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Отже відповідачем не виконано норматив по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інвалідів.
Відповідно до поданого відповідачем звіту, розмір середньорічної заробітної плати на підприємстві за 2006 рік становить – 3464 грн. 29 коп.
Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році, становить 1732 грн. 15 коп.
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів встановило, що зазначених вище відрахувань відповідачем не здійснено, а тому заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій складає 1732 грн. 15 коп.
Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (затв. Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 70), порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.
Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій станом на 09.10.2007 року становить 91 грн. 52 коп.
Загальна сума заборгованості складає 1823 грн. 67 коп.
Таким чином, оскільки відповідач доказів сплати боргу не подав, то позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи, тому є обґрунтованими, правомірними і такими, що підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 1823 грн. 67 коп., а заперечення позивача суд не приймає до уваги, так як вони спростовуються наведеним вище, поясненнями та поданими матеріалами позивача.
При зазначених обставинах, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Комбінату комунальних підприємств (Сумська область, м. Ромни, вул. Луценка, 19; р/р 26009301640278 в Промінвестбанк, МФО 337256, код 03352857) на користь Сумського обласного відділення Фонду Соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2; р/р 31212230700002 відділення державного казначейства у Сумській області в банку ГУДКУ м. Суми, МФО 837013, код 23636315, код бюджетної класифікації 50070000) 1823 грн. 67 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені за нестворені робочі місця для інвалідів у 2006 році.
3. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.Ю. Соп’яненко