Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/1013/24
Провадження № 3/375/726/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2024 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Штифорук Оксана Вікторівна, розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли від командира батальйону № 2 полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі Управління патрульної поліції у Київській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130, ч.1 ст. 122-2, ч. 3 ст. 126, ст. 185 та ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
28.06.2024 року о 22 год. 00 хв. у с. Острів + 900 м з вул. 8 Березня, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом YAMAHA J06 без держаного номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожними рота, поведінка, що невідповідає обстановці, порушення координації рухів. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі водій категорично відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Він же, 28.06.2024 року о 22 год. 00 хв. у с. Острів + 900 м з вул. 8 Березня, керував транспортним засобом YAMAHA J06 без держаного номерного знаку, не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яку поліцейський здійснив шляхом увімкнення проблискового маячка синього та червоного кольору, а також спеціального звукового сигналу, чим порушив вимоги п. 2.4 та 8.9 "б" ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Він же, 28.06.2024 року о 22 год. 00 хв. у с. Острів + 900 м з вул. 8 Березня, керував транспортним засобом YAMAHA J06 без держаного номерного знаку, відносно якого тимчасово обмежено у праві керування т.з від 16.11.2023 ВП №51814138 Рокитнянським відділом держаної виконавчої служби у Білоцерківському районі Київської області, чим порушив ст. 15 ЗУ "Про дорожній рух", а що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Він же, 28.06.2024 року о 22 год. 00 хв. у с. Острів + 900 м з вул. 8 Березня, не виконував законну вимогу працівників поліції про припинення правопорушення, а саме: дрібного хуліганства, що виражалось у нецензурній лайці, не виконав законну вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яку було здійснено приблизковими маячками синього та червоного кольору, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 185 КУпАП.
Він же, 28.06.2024 року о 22 год. 00 хв. у с. Острів + 900 м з вул. 8 Березня, виражався нецензурною лайкою в сторону працівників поліції, внаслідок чого порушив громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 173 КУпАП.
На розгляд справи призначений правопорушник, повідомлений належним чином про день, час та місце, не з`явився.
Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Правопорушник в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Суд, виходячи з вище зазначених правових норм, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутність.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідальність за ч. 1 ст.130 КУпАП передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідальність за ч. 1ст. 122-2 КУпАП передбачена за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Відповідальність за ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачає покарання для водіїв у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Відповідальність за ст.173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідальність за ст. 185 КУпАП передбачена за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв`язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується належними та допустимими доказами, наявними в матеріалах справ передбачених:
- за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 892090 від 28.06.2024; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявленян стану сп`яніння від 28.06.2024; акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 292118 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892091 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 411097 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 245558 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне затримання АПЗ18 № 040556 від 28.06.2024; актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 29.06.2024; рапорт інспектора взводу №1 роти №1 Батальйону №2 ППП в м. Біла Церква та та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП Запорожця Є.В. від 28.06.2024; диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції № № 476669, 476741, 476027;
- за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 292118 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892090 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 411097 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 245558 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне затримання АПЗ18 № 040556 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892091 від 28.06.2024; копією направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявленян стану сп`яніння від 28.06.2024; копією акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальиних технічних засобів; копією акту огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 29.06.2024; копією рапорту інспектора взводу №1 роти №1 Батальйону №2 ППП в м. Біла Церква та та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП Запорожця Є.В. від 28.06.2024; диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції № № 476669, 476741, 476027;
- за ч. 3 ст. 126 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 892091 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 411097 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 245558 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне затримання АПЗ18 № 040556 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 292118 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892090 від 28.06.2024; копією постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами від 16.11.2023; копією направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявленян стану сп`яніння від 28.06.2024; копією акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальиних технічних засобів; копією акту огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 29.06.2024; рапортом інспектора взводу №1 роти №1 Батальйону №2 ППП в м. Біла Церква та та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП Запорожця Є.В. від 28.06.2024; диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції № № 476669, 476741, 476027;
- за ст. 173 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 245558 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне затримання АПЗ18 № 040556 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 411097 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892091 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 292118 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892090 від 28.06.2024; копією направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявленян стану сп`яніння від 28.06.2024; копією акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальиних технічних засобів; копією акту огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 29.06.2024; рапортом інспектора взводу №1 роти №1 Батальйону №2 ППП в м. Біла Церква та та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП Запорожця Є.В. від 28.06.2024; диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції № № 476669, 476741, 476027;
- за ст. 185 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 411097 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 245558 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне затримання АПЗ18 № 040556 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892090 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 892091 від 28.06.2024; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 292118 від 28.06.2024; копією направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявленян стану сп`яніння від 28.06.2024; копією акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальиних технічних засобів; копією акту огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 29.06.2024; копією рапорту інспектора взводу №1 роти №1 Батальйону №2 ППП в м. Біла Церква та та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП Запорожця Є.В. від 28.06.2024; диском з відеозаписом зафіксованим на нагрудну бодікамеру працівниками поліції № № 476669, 476741, 476027;
На підставі викладеного, суддя доходить до переконання про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених зач. 1 ст. 130, ч.1 ст. 122-2, ст. 185 та ст. 173 КУпАП.
Згідно зі статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суддя враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь вини, наявність обставини, що пом`якшує відповідальність, наявність обставини, що обтяжує його відповідальність та з урахуванням того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самою особою, яка притягається до адміністратвиної відповідальності, так і іншими особами, суддя дійшла висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є застосування до нього адміністративного стягнення в межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк один рік.
У відповідності до вимог статті 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 на одну працездатну особу, що становить 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 124, ч.1 ст.130, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.5 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 122-2, ч. 3 ст. 126, ст. 185 та ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави (Рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету: 21081100) у розмірі 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення,стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, штраф у подвійному розмірів сумі 81 600 (вісімдесят тисяч шістсот) гривень 00 копійок, відповідно до статті 308 Кодеску України про адміністративні правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, в дохід держави (рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Суддя Оксана ШТИФОРУК
Постанова набуває законної сили __
Постанова може бути пред`явлена до виконання до __