Рішення № 123692586, 11.12.2024, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2024
Номер справи
520/26555/24
Номер документу
123692586
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 грудня 2024 року № 520/26555/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Заічко О.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул.Грігорія Сковороди, 46 м.Харків інд.61000 код ЄДРПОУ 43983495) про скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, який в подальшому був уточнений, просить:

скасувати податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області:

- від 26.07.2023 року № 196396-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 254860,06 грн (податковий період - 2023 рік);

- від 26.07.2023 року № 196405-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 201470,40 грн. (податковий період - 2021 рік);

- від 26.07.2023 року № 196393-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 57736,94 грн. (податковий період 2023 рік);

- від 08.11.2023 року № 207554-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 140753,29 грн. (податковий період 2020 рік)

якими позивачу визначено суми податкових зобов`язань з орендної плати за землю (форма «Ф»).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що прийняті податковим органом податкові повідомлення-рішення є протиправними, оскільки право на об`єкти нерухомого майна перейшло до іншої особи, що виключає можливість користування земельною ділянкою.

По справі було відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому ст. 263 КАС України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу та отримана ним.

Представником відповідача подано відзив на позовну заяву, у якому останній стверджує, що податкові повідомлення-рішення прийняті правомірно, оскільки вважає, що договір оренди від 21.04.2020 року № 01/04/20, укладений між ОСОБА_1 та Чкаловською селищною радою Чугуївського району Харківської області щодо земельної ділянки площею 1,7 га, кадастровий номер 6325456700:02:000:0062, для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфаструктури для обслуговування комплексу будівель та споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 є чинним і відповідно до умов п. 31 договору, в частині своєчасного обов`язку сплати орендної плати за земельну ділянку, визначеного ст.25 Закону України «Про оренду землі» повинен виконуватись Орендарем належним чином.

Позивачем подано відповідь на відзив на позовну заяву, в якому Позивач наполягає на доводах, які викладені у позовній заяві.

Відповідачем також подано заяву про заперечення проти розгляду справи в порядку письмого провадження, посилаючись на п. 4 ст. 4 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України.

З даного приводу Суд зазначає, що відповідно до ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ст. 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно вимог ст. 229 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до Договору купівлі-продажу від 02.03.2010 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Лавіндою Н.О., Позивачу належав комплекс будівель: літ.А будівля контори з ґанком а, загальною площею 51,5 кв.м., основною площею 37,1 кв.м., літ.Г, г1г2 будівля магазину-павільйону з естакадою г4 та ганками г.3, г5, загальною площею 181,6 кв.м., основною площею 108,5 кв.м., літ. Д будівля 100м холодильника з навісом літ.Д1, загальною площею 361,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно договору оренди землі №01/04/20, згідно якого земельна ділянка несільськогосподарського призначення (землі житлової та громадської забудови) для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури для обслуговування комплексу будівель та споруд (код згідно КВЦПЗ-03,10) з кадастровим номером 6325456700:02:000:0062, площею 1,7000 га, яка розташована за адресою: Харківська область Чугуївський район, селище Залізничне, вул. Привокзальна 1-Г передається Чкалівською селищною радою Чугуївського району Харківської області ОСОБА_1 в строкове платне користування на 49 років.

Як вбачається з позовної заяви, Головним управлінням ДПС в Харківській області, відносно позивача, були прийняті податкові повідомлення-рішення про нарахування податкового зобов`язання з орендної плати за землю (форма «Ф»):

-від 26.07.2023 року № 196396-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 254860,06 грн (податковий період - 2023 рік);

-від 26.07.2023 року № 196405-2418-2029- UA63140150000093944 на суму 201470,40 грн. (податковий період - 2021 рік);

-від 26.07.2023 року № 196393-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 57736,94 грн. (податковий період 2023 рік);

-від 08.11.2023 року № 207554-2418-2029- UA63140150000093944 на суму 140753,29 грн. (податковий період 2020 рік).

Загальна сума позовних вимог становить 654 820,69 грн.

Не погоджуючись із вказаними податковими повідомленнями - рішеннями, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

По суті позовних вимог, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, що регулює відносини, котрі виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства та Земельним кодексом України.

Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст.14 ПК України плата за землю - це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Орендна плата для цілей розділу XII цього Кодексу - обов`язковий платіж за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності на умовах оренди (пп. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (підпункт 14.1.73. пункту 14.1 статті 14 ПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Пунктом 1 статті 288 ПК України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім випадків консервації таких земельних ділянок або визнання земельних ділянок забрудненими (потенційно забрудненими) вибухонебезпечними предметами), що передбачено п. 288.4 ст. 288 ПК України.

Відповідно до п. 286.5. ст. 286 ПК України - нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.

Податкове зобов`язання щодо плати за землю визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 ПК України).

Пунктом 287.1 статті 287 ПК України передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

За загальним правилом орендну плату за земельні ділянки зобов`язані сплачувати орендарі, а земельний податок власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та постійні землекористувачі. Однак у випадку продажу об`єкта нерухомого майна, розташованого на орендованій земельній ділянці, та набуття права власності на нього іншою особою, діє виняток із правила щодо сплати земельного податку.

У п. 287.6 ст. 287 ПК України вказано, що при переході права власності на будівлю, споруду (їхню частину) податок за земельні ділянки, на яких стоять такі будівлі, споруди (їхні частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно .

Відповідно до ч. 1 ст. 377 Цивільного кодексу України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Згідно ч. 4 ст. 334 Цивільного кодексу України права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

Отже саме з моментом (днем) державної реєстрації права власності на нерухоме майно, спираючись на ч. 1 ст 377, ч. 4 ст. 334 ЦК України та ч. 2 ст. 3 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», законодавець пов`язує факт набуття права власності на нерухоме майно. Відповідно саме з моменту (дня) набуття права власності на нерухоме майно, розташоване на орендованій іншою особою земельній ділянці, новий власник об`єкта нерухомого майна зобов`язується сплачувати земельний податок.

Відповідно до п. «е» ч. 1 ст. 141 Земельного Кодексу України набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці, є також підставою для припинення права користування земельною ділянкою.

Зважаючи на це, з моменту виникнення в особи права власності на нерухоме майно, розташоване на орендованій іншою особою земельній ділянці, попередній власник нерухомого майна вже фактично не використовує земельну ділянку, а відтак не повинен сплачувати орендну плату за земельну ділянку.

Доводи відповідача стосовно того, що позивачем не надано затвердженого органом місцевого самоврядування технічної документації із землеустрою щодо поділу зазначеної земельної ділянки, а також процедура поділу земельної ділянки площею 1,7 га, кадастровий номер 6325456700:02:000:0062 не є завершеною суд відхиляє, оскільки законодавець не ставить в залежність наявність або відсутність технічної документації із самим фактом переходу права власності від однієї особи до іншої. Тобто відсутність технічної документації не відміняє факту переходу права власності.

Отже у розумінні положень підпунктів 14.1.72, 14.1.73 пункту 14.1 статті 14, підпунктів 269.1.1, 269.1.2 пункту 269.1, пункту 269.2 статті 269, підпунктів 270.1.1, 270.1.2 пункту 270.1 статті 270, пункту 287.7 статті 287 ПК України платником земельного податку є власник земельної ділянки або землекористувач, якими може бути фізична чи юридична особа. Обов`язок сплати цього податку для його платника виникає з моменту набуття (переходу) в установленому законом порядку права власності на земельну ділянку чи права користування нею і триває до моменту припинення (переходу) цього права. Якщо певна фізична чи юридична особа набула право власності на будівлю або його частину, що розташовані на орендованій земельній ділянці, то до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Відповідно до п. 286.5 ст 286 ПК України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.

Проте, до суду відповідачем не надано ані акту визначення меж та площі земельних ділянок, ані розрахунку визначення частки нежитлових приміщень позивача в нежитловій будівлі, ані площі земельної ділянки, якою позивач користується, пропорційно до її частки в нежитловій будівлі.

Крім того, матеріали справи містять лише копії спірних податкових повідомлень - рішень Головного управління ДПС у Харківській області від 26.07.2023 року № 196396-2418-2029-UA63140150000093944, від 26.07.2023 року № 196405-2418-2029-UA63140150000093944, від 26.07.2023 року № 196393-2418-2029-UA63140150000093944, від 08.11.2023 року № 207554-2418-2029-UA63140150000093944, відповідно до яких у суду не має можливості не тільки перевірити правильність розрахунку відповідного податку, тим більше навіть встановити на яку саме земельну ділянку та з якою площею було здійснене нарахування.

Окремо Суд звертає увагу, на те, що у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, 24 лютого 2022 року Президентом України Володимиром Зеленським було видано Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», відповідно до якого з 05 год 30 хв 24 лютого 2022 року в Україні запроваджено воєнний стан, який був неодноразово продовженим і триває дотепер.

Торгово-промислова палата України у своєму листі від 28.02.2022 року №2024/02.0-7.1 визнала та засвідчила виникнення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили): відкриту військову агресію російської федерації проти України, зазначивши, що вказані обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення є надзвичайними, невідворотними та об`єктивними для суб`єктів господарської діяльності по окремим податковим чи іншим зобов`язанням, виконання яких настало згідно з умовами законодавчих чи інших нормативних актів і виконання яких стало неможливим у встановлений термін внаслідок таких форс-мажорних обставин.

Разом з тим, Верховною Радою України 15 березня 2022 року прийнято Закон України № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» яким змінено встановлений ПК України порядок справляння плати за землю.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

У зазначеному переліку Чкалівська селищна територіальна громада визначена як «Територія на яких ведуться (велися) активні бойові дії» з 24.02.2022 по 11.09.2022 року. Станом на сьогоднішній день Чкалівська селищна територіальна громада відноситься до території можливих бойових дій.

Відповідно до п.п. 288.8 ст. 288 Податкового кодексу України не нараховується орендна плата за договорами оренди земельних ділянок державної і комунальної власності, які забруднені вибухонебезпечними предметами, за період, який починається з першого числа місяця, на який припадає дата початку обстеження земельної ділянки операторами протимінної діяльності, та завершується останнім числом місяця, в якому такі земельні ділянки визнані придатними для використання.

У частині земельних ділянок, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) активні бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, період, коли земельні ділянки визнаються забрудненими вибухонебезпечними предметами, визначається як період, що починається з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території (у тому числі коли дата початку обстеження небезпечної території операторами протимінної діяльності настає після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідній території), за умови подання платником плати за землю заяви до органу місцевого самоврядування, військової адміністрації та військово-цивільної адміністрації про потенційне забруднення земельної ділянки вибухонебезпечними предметами та прийняття таким органом місцевого самоврядування, військовою адміністрацією або військово-цивільною адміністрацією рішення про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів щодо земельної ділянки, зазначеної в такій заяві, та завершується останнім числом місяця, в якому такі земельні ділянки визнані придатними для використання.

Не нараховується орендна плата за договорами оренди земельних ділянок державної і комунальної власності, які непридатні для використання у зв`язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, протягом періоду, що починається з першого числа місяця, на який припадає дата прийняття рішення сільською, селищною, міською радою, військовою адміністрацією або військово-цивільною адміністрацією про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяви платника податків, та завершується останнім числом місяця, на який припадає дата, що настає раніше, - або останній день строку, на який надано пільгу зі сплати місцевих податків та зборів відповідно до прийнятого рішення (у тому числі з урахуванням змін, внесених до такого рішення), або дата скасування відповідного рішення, або дата початку обстеження земельної ділянки операторами протимінної діяльності чи визнання земельної ділянки придатною для використання.

Позивач, 24.01.2024 року звернувся із заявою до Чкалівської селищної територіальної громади з приводу обстеження земельних ділянок та до Чугуївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції із заявою про порушення кримінальної справи.

Відповідно матеріалів, які зареєстровані в ІКС ІПНП Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області за № 660 від 24.01.2024 року встановлено, що в період часу з 24.02.2022 року по вересень 2022 року мало місце порушення законів та звичаїв війни військовослужбовцями підрозділів збройних сил та інших відомств російської федерації, які полягали в здійсненні обстрілів із невстановленого виду озброєння та снарядами невстановленого калібру по населеному пункту Залізничне Чкалівської територіальної громади Чугуївського району Харківської області внаслідок чого на вул. Привокзальна 1Г пошкоджено приватне підприємство Ніколаєнка Максима Олександровича (будівлі, складські приміщення, паркан).

Позивачем було подано інформацію до Чкалівської селищної ради Чугуївського району Харківської області про знищення комплексу будівель, що знаходиться за адресою: Харківська область, Чугуївський район, селище Залізничне, вул. Привокзальна, буд. №1-Г та непридатності для використання за цільовим призначенням внаслідок бойових дій та забруднення вибухонебезпечними предметами земельної ділянки з кадастровим номером 6325456700:02:000:0062, площею 1,7000 га, яка розташована за адресою: Харківська область Чугуївський район, селище Залізничне, вул. Привокзальна 1-Г, в зв`язку з чим він просив ухвалити рішення щодо звільнення його від сплати орендної плати за договором оренди землі №01/04/20 від 21 квітня 2020 року. з 01.03.2022 року по теперішній час, а також надати акти обстеження земельної ділянки та комплексу будівель, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Вирішуючи дане питання, суд виходить з того, що підставою для нарахування оредної плати на землю є договір оренди земельної ділянки, проте він обумовлений фактичним користуванням цією земельною ділянкою. Оскільки згідно зі статтею 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Проте, позивач фактично позбавлений права користування наданої йому на підставі договору оренди земельною ділянкою.

Факт непридатності використання земельної ділянки хоч і не зарєстрований документально, проте використання її без наданих дозволів та актів обстеження є небезпечним для життя і здоров`я.

Суд наголошує, що позивач скористався всіма можливими способами захисту, а саме: звернувся із заявами до правоохоронних органів, а також до Чкалівської селищної ради Чугуївського району Харківської області про знищення комплексу будівель, що знаходиться за адресою: Харківська область, Чугуївський район, селище Залізничне, вул. Привокзальна, буд. №1-Г та непридатності для використання за цільовим призначенням внаслідок бойових дій та забруднення вибухонебезпечними предметами земельної ділянки.

Всупереч вищенаведеному відповідач не взяв до уваги наведені факти виникнення обставин, що фактично унеможливили використання земельної ділянки за цільовим призначенням та не врахував факт припинення дії договору оренди.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи те, що суб`єктом владних повноважень у даній справі не надано жодного доказу, яким контролюючий орган мав підтвердити власну правову позицію, суд вважає податкові повідомлення рішення Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 26.07.2023 року № 196396-2418-2029-UA63140150000093944, від 26.07.2023 року № 196405-2418-2029-UA63140150000093944, від 26.07.2023 року № 196393-2418-2029-UA63140150000093944, від 08.11.2023 року № 207554-2418-2029-UA63140150000093944 необгрунтованим, протиправним та таким, що підлягають скасуванню.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 ) до Головного управління ДПС у Харківській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (Ідентифікаційний код юридичної особи: 43983495, Місцезнаходження юридичної особи: 61057, Харківська обл., місто Харків, вулиця Григорія Сковороди, будинок 46) про скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Скасувати податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про нарахування податкового зобов`язання з орендної плати за землю від 26.07.2023 року № 196396-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 254860,06 грн, від 26.07.2023 року № 196405-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 201470,40 грн., від 26.07.2023 року № 196393-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 57736,94 грн., від 08.11.2023 року № 207554-2418-2029-UA63140150000093944 на суму 140753,29 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (Ідентифікаційний код юридичної особи: 43983495, Місцезнаходження юридичної особи: 61057, Харківська обл., місто Харків, вулиця Григорія Сковороди, будинок 46) суму сплаченого судового збору в розмірі 9 822,32 гривень (девять тисяч вісімсот двадцять дві грн. 32 коп).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено 11 грудня 2024 року.

Суддя Заічко О.В.