Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 732/2107/24
Провадження № 3/732/1171/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.12.2024 року м. Городня
Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Лиманська М.В., розглянувши справи, які надійшли з Відділення поліції № 3 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, адреса: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130 КУпАП,
У С Т А Н О В И Л А:
05.12.2024 до суду надійшли дві справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130 КУпАП.
З урахуванням установлених обставин справи об`єднані в єдине провадження № 3/732/1171/24 (справа № 732/2107/24), про що винесено відповідну постанову.
Судом установлено, що 03.12.2024, о 15 год. 01 хв., в с. Вокзал-Городня по вул. Захисників України, 163, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2107, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння, зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням спеціального технічного приладу ДРАГЕР 2270, що підтверджується тестом № 1092 від 03.12.2024. У результаті тесту виявлено 2,10 проміле у видихуваному водієм ОСОБА_1 повітрі. Правопорушення вчинене повторно протягом року. ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності Городнянським районним судом Чернігівської області 03.07.2024 за ч. 2 ст. 130 КУпАП та 17.09.2024 за ч. 3 ст. 130 КУпАП. Крім цього, ОСОБА_1 03.12.2024, о 15 год. 01 хв., керував транспортним засобом ВАЗ 2107, державний номерний знак НОМЕР_1 , при цьому не мав права керування транспортними засобами відповідної категорії. Правопорушення вчинене повторно протягом року. 17.09.2024 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 5 ст. 126 КУпАП, що підтверджено постановою Городнянського районного суду Чернігівської області від 17.09.2024.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.1а, 2.9а Правил дорожнього руху України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень визнав, з протоколами про адміністративні правопорушення погодився. Підтвердив факт керування 03.12.2024, о 15 год. 01 хв., транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння та без посвідчення відповідної категорії. Також ОСОБА_1 вказав, що знав про те, що протягом 2024 року він притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення, йому було достовірно відомо, що він був позбавлений права керування транспортними засобами.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, переглянувши відеозапис, який долучений до протоколу про адміністративне правопорушення, суддя дійшла наступного висновку.
Відповідно ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з п. 2.9 аПравил дорожнього рухуводієві забороняються керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до приписів частини 3 статті 130 КУпАП відповідальність настає за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За пунктом 2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп`яніння, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 за №1452/735, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно з п. 3 вказаної Інструкції ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно з п. 2.1а Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до приписів частини 5 статті 126 КУпАП відповідальність настає за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, а також керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, вчинене повторно протягом року.
Так, з переглянутих відеозаписів, долучених до протоколів про адміністративні правопорушення, вбачається, що 03.12.2024, о 15 год 01 хв, у м. Городня Чернігівського району по вул. Захисників України, 163, саме ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2107, державний номерний знак НОМЕР_1 . Працівники поліції виявили у ОСОБА_1 ознаки алкогольного сп`яніння та запропонували йому пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, на що ОСОБА_1 погодився. Також ОСОБА_1 керував вказаним автомобілем, будучи позбавленим права керування транспортними засобами рішенням суду.
Факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 187803 від 03.12.2024, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, роздруківкою із результатом тестування за допомогою приладу ДРАГЕР від 03.12.2024, відеозаписами з нагрудної камери поліцейських.
Факт керування ОСОБА_1 03.12.2024, о 15 год 01 хв, транспортним засобом ВАЗ 2107, державний номерний знак НОМЕР_1 , без посвідчення водія відповідної категорії та факт повторності такого правопорушення підтверджений довідкою № 5572/124/48/3/24 від 04.12.2024 т.в.о. начальника ВП № 3 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області Олександра Твердікова.
Повторність вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень підтверджено також постановою Городнянського районного суду Чернігівської області від 17.09.2024 про притягнення ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130 КУпАП (постанова набрала законної сили 30.09.2024).
Отже, суддя дійшла висновку про те, що сукупність досліджених в судовому засіданні доказів об`єктивно свідчить про те, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має (позбавлена) права керування таким транспортним засобом.
Санкція частини 3 статті 130 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Згідно з довідкою т.в.о. начальника ВП № 3 від 04.12.2024 автомобіль ВАЗ 2107, д.н.з. НОМЕР_1 , належить ОСОБА_2 , а тому підстав для конфіскації транспортного засобу не встановлено.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП суддя вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення за більш тяжкою статтею, а саме за ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Таким чином на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 130 КУпАП із позбавлення права керування транспортними засобами, без конфіскації транспортного засобу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 36, ст. 40-1, ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130, ст. 221,251-252,268,279, 280,283-285,294 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
П О С Т А Н О В И Л А:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3000 (трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) грн 00 коп., із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років, без конфіскації транспортного засобу, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 3ст. 130 КУпАП.
Згідно ч. 3 ст. 30 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 як особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке також застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення, призначена згідно постанови Городнянського районного суду Чернігівської області від 17.09.2024 року, тобто 14 років 7 місяців, а загальний строк позбавлення права керування транспортними засобами таким чином становить 24 рік 7 місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАПштраф має бути сплачений особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст.308КУпАП у разі несплати особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, штрафу (одержувач : ГУК у Чернігівській області /Чернігівська область/21081300 код отримувача (ЄДРПОУ) 37972475 банк отримувача : Казначейство України (ЕАП) р/р UA528999980313070149000025001 код класифікації доходів 21081300, призначення : адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху./ у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу, тобто 102000 (сто дві тисячі) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. на користь держави /отримувач коштів : ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (Код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходівбюджету 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті7та частиною першою статті287цього Кодексу до Чернігівського апеляційного суду через Городнянський районний суд Чернігівської області.
Суддя М.В.Лиманська