Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 141/793/24
Провадження №3/141/473/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2024 року с-ще Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук Сергій Васильович, розглянувши матеріали, що надійшли з СПД № 1 відділення поліції № 3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянинаУкраїни, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, до адміністративної відповідальності притягувався 30.10.2024,за ч.1 ст. 187 КУпАП,
за вчиненняадміністративних правопорушень,передбачених ч.2ст. 187КУпАП,
У С Т А Н О В И В:
30.10.2024 о 21:05 год під час перевірки дотримання умов та правил адміністративного нагляду встановлено, що гр. ОСОБА_1 , який відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 28.08.2024 перебуває під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
03.11.2024 о 22:46 год під час перевірки дотримання умов та правил адміністративного нагляду встановлено, що гр. ОСОБА_1 , який відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 28.08.2024 перебуває під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
09.11.2024 о 23:58 год під час перевірки дотримання умов та правил адміністративного нагляду встановлено, що гр. ОСОБА_1 , який відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 28.08.2024 перебуває під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
11.11.2024 о 22:30 год під час перевірки дотримання умов та правил адміністративного нагляду встановлено, що гр. ОСОБА_1 , який відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 28.08.2024 перебуває під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
14.11.2024 о 00:14 год під час перевірки дотримання умов та правил адміністративного нагляду встановлено, що гр. ОСОБА_1 , який відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 28.08.2024 перебуває під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст.187КУпАП порушення адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
10.12.2024 постановою суду об`єднано адміністративні справи № 141/793/24, № 141/795/24, № 141/796/24, № 141/797/24 та № 141/798/24 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2ст.187КУпАПв одне провадження. Присвоєно об`єднаній справі № 141/793/24 (провадження № 3/141/473/24).
В судове засідання 10.12.2024 ОСОБА_1 не з`явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи, шляхом направлення судової повістки за зазначеною в протоколах про адміністративні правопорушення (за адресою АДРЕСА_1 ).
При цьому, 04.12.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 від 04.12.2024 про розгляд справи без його участі, у якій також ОСОБА_1 зазначив, що вину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, визнає повністю та щиро кається.
Згідно положень ст.268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи вказані обставини, зважаючи на той факт, що ОСОБА_1 був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, однак не вжив заходів для явки до суду, належним чином повідомлявся про розгляд справи у суді шляхом направлення судової повістки за адресою проживання, яку особисто вказав під час складання матеріалів про адміністративне правопорушення, при цьому ОСОБА_1 подав заяву до суду від04.12.2024про розгляд справи без його участі, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підставі наявних у справі матеріалів.
Суд, розглянувши матеріали справи № 141/793/24, доходить наступних висновків.
Частиною2ст.7КУпаПпередбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістомст.245КУпАП завданнями провадженняв справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ізст.280КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно дост.251КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки(відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно дост.252КУпАПорган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст.187КУпАП, полягає у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст.187КУпАПдоводиться доказами, що містяться в матеріалах справи, а саме:
- протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД № 152930від 18.11.2024,серії ВАД № 152928від 18.11.2024, серії ВАД № 152929 від 18.11.2024, серії ВАД № 152150 від 18.11.2024 та серії ВАД № 152927 від 18.11.2024 про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2ст. 187 КУпАП;
- постановою Оратівського районного суду Вінницької області від 28.08.2024 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 терміном на 1 (один) рік, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відібраними 18.11.2024.
Вказані докази суддею приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з`ясуванню при розгляді справи.
Окрім того, судом установлено, що ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.187КУпАП(востаннє постановою Оратівського районного суду Вінницької області від 30.10.2024 по справі №141/645/24).
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбаченихч.2ст.187 КУпАП.
При цьому, належних та допустимих доказів на спростування обставин, зазначених в протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАД № 152930 від 18.11.2024,серії ВАД № 152928від 18.11.2024, серії ВАД № 152929 від 18.11.2024, серії ВАД № 152150 від 18.11.2024 та серії ВАД № 152927 від 18.11.2024суду не надано.
З урахуванням встановлених обставин справи та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд доходить переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.2ст.187КУпАПдоведена повністю.
Враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу ОСОБА_1 , який не працює, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбаченихст.187 КУпАП, ступінь його вини, з метою попередження вчинення ним аналогічних правопорушень у майбутньому, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Пунктом 5 ч. 2ст.4 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн, які слід стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави.
Керуючись ст.ст.7,9,40-1,187,251,252,280,283-285 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить255,00 грн(двісті п`ятдесят п`ять гривень 00 копійок).
Реквізити рахунку для сплати штрафу: (отримувач коштів ГУК у Вінницькій обл./смт Оратів/21081100, код ЄДРПОУ 37979858, банк отримувача Казначейство України, рахунок отримувача UA978999980313040106000002806, кодкласифікації доходів бюджету21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,судовий збір в сумі605,60грн(шістсот п`ять гривень 60 копійок) в дохід Державного бюджету України (реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).
Копію постанови направити ОСОБА_1 згідно ч. 1ст. 285 КУпАП.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як черезп`ятнадцятьднівз дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями300-1,300-2цьогоКодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч.1ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом (ч.1ст. 308 КУпАП).
Згідно ч. 2ст. 308КУпАПу порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягуєтьсяподвійний розмір штрафу, визначений у відповіднійстатті цього Кодексута зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Оратівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Климчук