Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №204/11196/24
Провадження №2/204/4230/24
УХВАЛА
іменем України
10 грудня 2024 року м. Дніпро
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська у складі головуючого судді Книш А.В., ознайомившись з позовною заявоюАКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
До Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська надійшла позовна заяваАКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Зазначену позовну заяву ухвалою суду від 21 листопада 2024 року залишено без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.177 ЦПК України, та надано строк для усунення недоліків.
Вказану ухвалу позивачу та його представнику було доставлено до його електронного кабінету 22 листопада 2024 року.
У встановлений судом десятиденний строк, останній день якого перепадав на 02 грудня 2024 року, позивач вимоги ухвали суду не виконав.
05 грудня 2024 року до суду надійшла заява представника позивача про усунення недоліків на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, у якій представник позивача зазначає, що при підготовці відповіді виникли затримки, спричинені великим об`ємом вхідної кореспонденції, відключеннями електроенергії, неналежною роботою ЄСІТС та перервами при оголошенні повітряної тривоги, а тому просив поновити строк на усунення недоліків, встановлений ухвалою Красногвардійського районного суду від 21 листопада 2024.
Відповідно до ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Згідно ч.1ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Однак, вказані у заяві про усунення недоліків твердження представника позивача щодо поважності пропуску строку для усунення недоліків суд до уваги не приймає, оскільки ухвалу суду від 21 листопада 2024 року позивач та його представник отримали 22 листопада 2024 року, про що свідчать довідки про доставку електронного документу. Відтак, останнім днем десятиденного строку для усунення недоліків позовної заяви є 02 грудня 2024 року. Жодних доказів на підтвердження неможливості позивачем скористатися електронним кабінетом у період з 22 листопада 2024 року по 02 грудня 2024 року суду не надано.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання представника позивача про поновлення пропущеного процесуального строку для усунення недоліків позовної заяви.
Частиною 3ст.185 ЦПК Українипередбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи, що викладені в ухвалі Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 21 листопада 2024 року недоліки позивачем не усунуто у встановлений судом строк, а клопотання про його поновлення суд визнав необґрунтованим, суд вважає за необхідне, позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу.
На підставі викладеного та керуючись ст.127, ч. 3 ст.185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотанняпредставника АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» Киричук Галини Миколаївни про поновлення строку на усунення недоліків- відмовити.
Позовну заявуАКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Головуючий
Судове рішення № 123633909, Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська було прийнято 10.12.2024. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 204/11196/24. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: