Постанова № 123582063, 06.12.2024, Тячівський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
06.12.2024
Номер справи
307/4638/24
Номер документу
123582063
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №: 307/4638/24

Провадження № 3/307/2135/24

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2024 року м. Тячів

Суддя Тячівськогорайонного судуЗакарпатської областіСойма М.М.,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Тячів Закарпатськоїобласті Україна справу, яка надійшла із Тячівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 20жовтня 2024року о17год.35хв.в с.Лопухів повулиці Лісній,Тячівського району,Закарпатської області,Україна,керував мотоцикломмарки «VIPER»,без державногономерного знаку,з явнимиознаками алкогольногосп`яніння запах алкоголюз порожнинирота,тремтіння пальціврук,нестійка хода,та навимогу поліцейського відмовився пройтив установленомупорядку медичнийогляд зметою встановленнястану алкогольногосп`яніння на місці зупинки транспортного засобу з використаннямспеціального технічногозасобу - газоаналізатора «Drаger Alcotest» та в медичному закладі, чим порушив вимоги п. 2.5Правил дорожнього руху, який передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на розгляд справи не з`явився повторно, хоч належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про причину неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи суду не подав, а тому суд розглянув справу в його відсутності на підставі письмових доказів, що містяться в матеріалах справи.

Судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 єсклад адміністративногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.130КУпАП як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що підтверджено такими письмовими доказами та відеозаписами.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП стверджується даними, що містяться:

-в протоколіпро адміністративнеправопорушення серіїААБ №237796від 20жовтня 2024року,в якомупідтверджено,що ОСОБА_1 20жовтня 2024року о17год.35хв.в с.Лопухів повулиці Лісній,Тячівського району,Закарпатської області,Україна,керував мотоцикломмарки «VIPER»,без державногономерного знаку,з явнимиознаками алкогольногосп`яніння запах алкоголюз порожнинирота,тремтіння пальціврук танестійка хода,та навимогу поліцейського відмовився пройтив установленомупорядку медичнийогляд зметою встановленнястану алкогольногосп`яніння на місці зупинки транспортного засобу з використаннямспеціального технічногозасобу - газоаналізатора «Drаger Alcotest» та в медичному закладі;

- в рапорті інспектора з РПП ВПД № 1 Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області Василя Пацкана від 20 жовтня 2024 року;

- в письмовому направленні інспектором з РПП ВПД № 1 Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області В. Пацканом від 20 жовтня 2024 року водія ОСОБА_1 до Тячівської РЛ для проведення медичного огляду для визначення стану алкогольного сп`яніння;

- в копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії БАД №596657від 20жовтня 2024року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5, ч. 6 ст. 121, ч. 2 ст. 126 КУпАП;

-із оглянутогов судовомузасіданні дисказ відеозаписами з нагрудної камери (відео- реєстратора) працівників патрульної поліції, з яких встановлено, що водій ОСОБА_1 20 жовтня 2024 року о 17 год. 35 хв. керував мотоциклом марки «VIPER», без державного номерного знаку, та під час зупинки транспортного засобу у ОСОБА_1 було виявлено ознаки алкогольного сп`яніння та підстави вважати, що він перебуває у стані алкогольного сп`яніння, в зв`язку з чим, водію ОСОБА_1 було запропоновано поліцейським пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння, на що ОСОБА_1 повідомив, що відмовляється пройти вустановленому порядкумедичний оглядз метоювстановлення стануалкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу з використаннямспеціального технічногозасобу - газоаналізатора «Drаger Alcotest», а також в Тячівській районній лікарні.

Відповідно до вимогст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Як регламентують приписист.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов`язаний, зокрема, з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність особи, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується вст. 251 КУпАП.

Відповідно до положень ч. 2ст. 266 КУпАП(в редакціїЗакону від 16. 02. 2021 року № 1231-IX, який набрав законної сили 17.03.2021 року), огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.

Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбаченастаттею 130 КУпАП, передбачені розділом IXІнструкціїз оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженоїнаказом МВС України №1395 від 07. 11. 2015.

Пунктом 3 розділу ІХІнструкціїпередбачено, що направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп`яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №1103 (зі змінами) від 17.12.2008 року.

Відповідно до пунктів 2 та 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 09.11.2015 року, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Суд також звертає увагу на те, що в рішенні у справі «О' Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.

Враховуючи вимогист. 33 КУпАП, особу правопорушника ОСОБА_1 , який вперше притягається до адміністративної відповідальності, обставини вчинення ним правопорушення, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід обрати міру адміністративного стягнення за ч. 1ст. 130 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000, 00 гривень з позбавленням правакерування транспортнимизасобами на строк один рік.

Відповідно до ст.40-1КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь держави.

Керуючись ч. 1 ст.130 , ст. ст.283,284 КУпАП, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 за ч. 1ст. 130 КУпАПадміністративне стягненняу видіштрафу врозмірі однієїтисячі неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що становить17000,00(Сімнадцятьтисяч гривень00копійок)гривень з позбавленням правакерування транспортнимизасобами на строк один рік.

Стягнути із ОСОБА_1 на користьдержави судовийзбір урозмірі 605,60гривень (Шістсотп`ятьгрн.60коп.)до ГУКу м.Києві /м.Київ/22030106,код отримувача(кодЄДРПОУ 37993783),банк отримувача:Казначейство України(ЕАП),рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Роз`яснити особі до якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до ч.1ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно дост. 308 КУпАПу разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя Тячівського районного суду

Закарпатської області: Сойма М.М.