Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 932/11839/24
Провадження №3/932/5151/24
ПОСТАНОВА
іменем України
06.12.2024 місто Дніпро
Суддя Бабушкінського суду м. Дніпропетровська Салькова Віра Сергіївна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, який народився 26.03.1991, є військовослужбовцем ЗСУ номером обслуги, солдатом в/ч НОМЕР_1 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.172-20 КпАП України,
ВСТАНОВИЛА:
07.11.2024 близько 16-30 військовослужбовець військової служби за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_1 , перебуваючи в тимчасовому розташуванні підозрілу в/ч НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , в районі розосередження в умовах особливого періоду виконував обов`язки військової служби в нетверезому стані, і був виявлений командування в/ч НОМЕР_1 , чим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.172-20 КпАП України.
До суду ОСОБА_1 не з`явився, будучі повідомленим належним чином про час та місце розгляду справи, в наданій заяві письмово просив суд розглянути справу за його відсутності.
Беручи до уваги необов`язковість присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи за ч.3 ст.172-20 КпАП України, вважаю за можливе розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 який обізнаний про наявність цієї справи щодо нього в суді та можливість взяти участь у її розгляді.
Згідно зі ст.7КпАП України провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.9КпАП України адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За положеннями ст.245КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.ст.251,252КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Згідно зі ст.280КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Об`єктом військових адміністративних правопорушень виступають суспільні відносини із забезпечення воєнної безпеки України. Відповідно до ч.1 Закону України «Про національну безпеку України» воєнною безпекою України визнається захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєво важливих національних інтересів від воєнних загроз.
Відповідно до ч.4 ст.24 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» військовослужбовцівважаються такими,що виконуютьобов`язки військовоїслужби:1)на територіївійськової частиниабо віншому місціроботи (занять)протягом робочого(навчального)часу,включаючи перерви,встановлені розпорядком(розкладомзанять); 2)на шляхупрямування наслужбу абозі служби,під часслужбових поїздок,повернення домісця служби; 3)поза військовоючастиною,якщо перебуваннятам відповідаєобов`язкамвійськовослужбовця абойого булонаправлено тудиза наказомвідповідного командира(начальника); 4)під часвиконання державнихобов`язків,у томучислі увипадках,якщо ціобов`язкине булипов`язаніз військовоюслужбою; 5) під час виконання обов`язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.
Згідно з ч.3 ст.172-20КпАП України розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, вчинене в умовах особливого періоду, тягне за собою адміністративну відповідальність.
Вiдповiдно до статтi1Закону України«Про оборонуУкраїни» з моменту оголошення Указу Президента України «Про загальну мобiлiзацiю» вiд 24.02.2022 в України настав та діє особливий перiод.
Особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Скасування особливого періоду здійснюється окремим Указом Президента України «Про демобiлiзацiю». Станом на час розгляду справи особливий період не завершений.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною третьою статті 172-20 КпАП України, а саме: знаходився на території військової частини та виконував обов`язки військової служби в умовах особливого періоду в нетверезому стані.
Винуватість ОСОБА_1 у скоєнні цього правопорушення підтверджується відомостями протоколу про адміністративне правопорушення ДНКС-2/1850 від 08.11.2024, Актом №2995/328 від 07.11.2024 огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 з використанням спеціального технічного засобу, згідно з яким результатом огляду на стан сп`яніння є позитивна проба з показником 2,24 проміле, що підтверджується результатом проведення тесту на алкоголь за допомогою приладу «Алконт-М» №00272 від 07.11.2024 тощо.
Доказів на спростування даних, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, судді не надано.
При застосуванні до ОСОБА_1 адміністративного стягнення, враховуючи характер правопорушення, особу винуватого, вважаю за необхідне застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу, що буде достатнім заходом впливу на правопорушника і має запобігти вчиненню ним нових правопорушень.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.283,284 КпАП України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 ,який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 ,РНОКПП НОМЕР_2 ,визнати винуватиму вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого частиноютретьою статті172-20Кодексу Українипро адміністративніправопорушення,і застосуватидо ньогоадміністративне стягненнявідповідно дочастини третьоїстатті 172-20Кодексу Українипро адміністративніправопорушення увигляді штрафув розміріу розмірі1000(однієїтисячі)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що угрошовому виміріна деньпостановлення рішенняу справістановить 17000(сімнадцятьтисяч)гривень,який стягнутита перерахуватина розрахунковийрахунок ГУК у Дн-кiй обл/Дн-ка об/21081300, №UA 948999980313000106000004569, код отримувача за ЄДРПОУ 37988155, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп., який перерахувати на розрахунковий рахунок на розрахунковий рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня її прийняття.
Суддя: В.С. Салькова